Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kinijos prezidentas su svarbiausiais ES lyderiais aptars ryšių stiprinimą

Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Europos Sąjungos lyderiai antradienį susitiks Paryžiuje „beprecedentėms deryboms“, kuriose bus ieškoma būdų santykiams pagerinti.
Xi Jinpingas
Xi Jinpingas su svarbiausiais ES lyderiais aptars ryšių stiprinimą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Derybos rengiamos stiprėjant nerimui dėl didžiulių Pekino investicijų Europoje ir prieš ateinantį mėnesį Briuselyje numatytą ES ir Kinijos viršūnių susitikimą.

Derybų išvakarėse Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pasirašė virtinę susitarimų su Prancūzija, įskaitant didžiulės vertės sutartį dėl orlaivių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas nacionaliniuose debatuose
AFP/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas nacionaliniuose debatuose

Pirmadienį vakare per prašmatnią valstybinę vakarienę Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas išreiškė viltį sukurti su Kinija „naują pasaulinę valdyseną“ ir sakė ketinąs aptarti tai su Vokietijos kanclere ir Europos Komisijos pirmininku „beprecedenčiame susitikime“.

„Darome svarbų gestą. Tai liudija jūsų gilų atsidavimą Kinijos bendradarbiavimui su Europa... ir mano troškimą kurti stiprią Europą“, – sakė E.Macronas Xi Jinpingui.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris prisijungs prie Xi Jinpingo ir E.Macrono Eliziejaus rūmuose aptarti „sąlyčio taškų“ tarp dviejų prekybos milžinių.

Pirmadienį Kinija ir Prancūzija pasirašė tuziną susitarimų branduolinės energetikos, kultūrinių mainų ir švarios energijos srityse. Pekinas taip pat įsipareigojo iš Europos aviacijos ir kosminių technologijų milžinės „Airbus“ įsigyti 290 orlaivių „A320“ ir dešimt „A350“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel

Apie planus 13-ai Kinijos oro bendrovių nupirkti 184 orlaivius „A320“ pirmiausia buvo paskelbta per E. Macrono valstybinį vizitą Kinijoje 2018 metų sausį.

Bendra pasirašytų sutarčių, įskaitant susitarimą dėl prancūziškos šaldytos vištienos eksporto į Kiniją, vertė siekia maždaug 40 mlrd. JAV dolerių (35,3 mlrd. eurų).

Xi Jinpingo vizitas tam tikra prasme yra iššūkis E.Macronui, turint galvoje, kad jis nori stiprinti ES ryšius su Kinija, tuo pat metu ieškant būdų, kaip atverti jos augančią įtaką pasaulyje.

Pirmadienį po derybų su Xi Jinpingu Prancūzijos vadovas pasisakė už „tvirtą Europos ir Kinijos partnerystę“, pridūręs, kad jos pamatas turi būti „stiprus daugiašališkumas“ ir „sąžininga bei subalansuota“ prekyba.

Kinijos prezidentas savo ruožtu pabrėžė, kad „vieninga ir klestinti Europa atitinka mūsų daugiapolio pasaulio vizija“.

„Kinija visada palaikys Europos integraciją ir jos plėtrą“, – pridūrė jis.

Pirmadienį valstybinėje vakarienėje Eliziejaus rūmuose dalyvavo apie 200 kviestinių svečių, tarp jų Kinijoje gerai žinomas prancūzų aktorius Alainas Delonas, prancūzų elektroninės muzikos kūrėjas Jeanas-Michelis Jarre'as ir Kinijos aktorė Gong Li.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius