Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 15d. 11:44

Kinijos saugumo pajėgos prie Honkongo sienos surengė karinį paradą

Karinė technika prie Šendženo stadiono
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Karinė technika prie Šendženo stadiono

Tūkstančiai Kinijos saugumo pajėgų narių ketvirtadienį mojuodami raudonomis vėliavomis dalyvavo kariniame parade viename sporto stadione prie Honkongo autonominės teritorijos administracinės ribos esančiame mieste, pranešė vienas naujienų agentūros žurnalistas.

Šendženo miesto stadione taip pat matėsi šarvuotųjų mašinų. Šis paradas buvo surengtas didėjant nuogąstavimams, kad Kinija gali ryžtis ginkluotai intervencijai, kad nutrauktų jau 10 savaičių Honkongą krečiančius neramumus.

Valstybinė žiniasklaida šią savaitę pranešė, kad Šendžene telkiami Centrinei karinei komisijai pavaldžios Liaudies ginkluotosios policijos (LGP) elementai.

Ketvirtadienį kai kurie stadione sutelkti kariai ant savo slepiamosios spalvos uniformų nešiojo sukarintų policijos pajėgų atpažinimo ženklus, nurodė AFP reporteris.

Stadione matėsi judantys tvarkingai išsirikiavę saugumo pajėgų daliniai. Kai kada kariai bėgdavo, o kiti važinėjo motociklais.

Šalia stadiono taip pat buvo sutelkta dešimtys sunkvežimių ir šarvuotųjų transporterių.

Valstybinės žiniasklaidos leidiniai „People's Daily“ ir „Global Times“ pirmadienį paskelbė vaizdo įrašų, kuriuose sakoma, kad Šendžene telkiami LGP daliniai.

„Global Times“ vyriausiasis redaktorius Hu Xijinas rašė, kad kariškių buvimas Šendžene yra ženklas, jog Kinija ruošiasi įsikišti į įvykius Honkonge.

„Jeigu jie neatsitrauks nuo prarajos ir toliau stums padėtį už kritinio taško, valstybės galia gali ateiti į Honkongą bet kuriuo metu“, – pabrėžė Hu Xijinas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį taip pat sakė, kad amerikiečių žvalgyba patvirtino pranešimus, jog Kinijos pajėgos perkeliamos prie ribos su Honkongu.

„Tikiuosi, kad viskas išsispręs visiems, įskaitant Kiniją. Tikiuosi, kad išsispręs taikiai, niekas nenukentės, niekas nežus“, – pažymėjo D.Trumpas.

Už demokratiją pasisakantys protestuotojai Honkonge jau 10 savaičių nepaliaujamai rengia demonstracijas ir reikalauja apsaugoti jų teises ir laisves.

Honkongas valdomas pagal principą „viena šalis, dvi sistemos“ nuo pat 1997 metų, kai Didžioji Britanija grąžino Kinijai savo buvusią koloniją.

Honkongo piliečiai turi daug daugiau teisių negu žemyninės Kinijos gyventojai, bet protestuotojai teigia, kad šios laisvės yra silpninamos, nuolat didėjant Pekino centrinės valdžios kišimuisi.

Per pastaruosius protestus neretai prasiverždavo smurtas, o šią savaitę Honkongo oro uosto darbas buvo dvi dienas iš eilės paralyžiuotas. Šie protestai tapo didžiausia grėsme Kinijos valdymui Honkonge nuo pat miesto perėmimo.

Nuo pat Honkongo perdavimo Kinijos kariuomenė nebuvo pasitelkta neramumams autonominėje teritorijoje malšinti, bet miesto valdžia gali prašyti tokio įsikišimo, kad užtikrinti „viešąją tvarką'".

LGP yra atsakinga už „riaušių, neramumų, rimtos smurtinės ir nusikalstamos veiklos, teroristinių atakų ir kitų visuomenės saugumo incidentų malšinimą“, – sakoma pirmadienį kartu su „People's Daily“ vaizdo įrašu paskelbtame tekste.

Kinijos tarnybos šią savaitę jau dukart užsiminė, kad neramumai Honkonge prilygsta „terorizmui“. Pareigūnai dažnai apibūdina protestuotojus kaip „riaušininkus“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min