Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinijos teismas išteisino vyrą, kuriam prieš 21 metus įvykdyta mirties bausmė

Asociatyvinė iliustracija: teismas Kinijoje
„Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: teismas Kinijoje
Šaltinis: BNS
1
A A

Kinijos aukščiausios instancijos teismas penktadienį išteisino vyrą, kuriam prieš 21 metus už moters nužudymą buvo įvykdyta mirties bausmė.

Tai padaryta praėjus daugiau nei dešimčiai metų po to, kai kitas asmuo prisipažino įvykdęs šį nusikaltimą.

Nie Shubino, kuris 1995 metais buvo sušaudytas už išžaginimą ir nužudymą, byla yra viena iš daugybės teisingumo vykdymo klaidų šioje komunistinėje valstybėje.

„Aukščiausiasis liaudies teismas mano, kad per pirmąjį teismo procesą pateikti faktai buvo neaiškūs, ir nebuvo pakankamai įrodymų, todėl panaikina apkaltinamąjį nuosprendį“, – rašoma Teismo pareiškime, paskelbtame jo oficialioje paskyroje viename socialiniame tinkle.

Užsienio žmogaus teisių gynėjai tvirtina, kad Kinija užima pirmą vietą pasaulyje pagal egzekucijų skaičių, bet tikslus jų skaičius nežinomas, nes laikomas valstybės paslaptimi.

Kinijos teismų bylose priimtų apkaltinamųjų nuosprendžių skaičius siekia 99,92 procento. Nerimą dėl neteisingų nuosprendžių kursto tai, kad policija neretai naudoja jėgą prisipažinimams išgauti.

Užsienio žmogaus teisių gynėjai tvirtina, kad Kinija užima pirmą vietą pasaulyje pagal egzekucijų skaičių, bet tikslus jų skaičius nežinomas, nes laikomas valstybės paslaptimi.

Nie Shubinas buvo nuteistas už vienos moters išžaginimą ir nužudymą. Jos palaikus šiaurinės Hebėjaus provincijos Šidziadžuango miesto pakraštyje esančiame kukurūzų lauke aptiko moters tėvas.

Nužudymo laikas, būdas ir motyvai nebuvo patvirtinti, be to, dingo svarbūs dokumentai, susiję su bylos liudininkais ir bylos atsakovo parodymais, nurodė Teismas.

„Pagrindinis įrodymas buvo Nie Shubino kaltės pripažinimas, tačiau esama abejonių dėl jo teisingumo ir teisėtumo“, – konstatavo Teismas.

Nie Shubino šeima teisingumo siekė nuo tada, kai 2005 metais sučiuptas serijinis žudikas prisipažino įvykdęs šį nusikaltimą. Tačiau oficialiai byla buvo atnaujinta tik 2014 metais.

„Ačiū visiems, padėjusiems dėl Nie Shubino bylos!“ – socialiniuose tinkluose rašė jo 72 metų motina Zhang Huanzhi.

Hebėjaus aukštasis teismas, kuris pripažino Nie Shubiną kaltu ir skyrė jam mirties bausmę, pareiškė gilią užuojautą jo artimiesiems, informavo valstybinis transliuotojas CCTV.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min