-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
04 02 /20:24

Kinijos valstybinė žiniasklaida: Xi Jinpingas ir Joe Bidenas kalbėjosi telefonu

Kinijos vadovas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) ir JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį kalbėjosi telefonu, pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida, Vašingtonui ir Pekinui stengiantis stabilizuoti santykius po ilgai trukusios įtampos.
CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA
CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

„Abu valstybių vadovai atvirai ir išsamiai pasikeitė nuomonėmis apie Kinijos ir JAV santykius ir abiem šalims rūpimus klausimus“, – sakė valstybinis transliuotojas CCTV.

J. Bidenas paragino savo kolegą išsaugoti ramybę aplink Taivaną, šiai savivaldžiai demokratinei salai, į kurią pretenduoja Pekinas, ruošiantis inauguruoti naują vadovą.

„[Prezidentas] pabrėžė taikos ir stabilumo Taivano sąsiauryje, teisinės valstybės ir laivybos laisvės Pietų Kinijos jūroje išlaikymo svarbą“, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Xi Jinpingas savo ruožtu pasakė, kad Taivano klausimas yra neperžengiama raudona linija, pranešė valstybinė Kinijos žiniasklaida.

„Xi Jinpingas pabrėžė, kad Taivano klausimas yra pirmoji neperžengiama raudona linija Kinijos ir JAV santykiuose“, – sakoma valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ pranešime, kuriame priduriama: „Mes neleisime, kad separatistinė veikla ir išorinis nuolaidžiavimas „Taivano nepriklausomybės“ jėgoms liktų nekontroliuojami.“

Baltieji rūmai nurodė, kad J. Bidenas atmetė Xi Jinpingo raginimą, kad Vašingtonas atšauktų plataus masto draudimą tiekti pažangias mikroschemas.

J. Bidenas „pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos ir toliau imsis būtinų veiksmų, kad pažangiosios JAV technologijos nebūtų naudojamos mūsų nacionaliniam saugumui pakenkti, nepagrįstai neribojant prekybos ir investicijų“, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Pasak kinų valstybinės žiniasklaidos, Rytų Azijos milžinės lyderis J. Bidenui pasakė, kad Pekinas „nesėdės sudėjęs rankų“, jei Jungtinės Valstijos ir toliau, kaip jis teigė, slopins Kinijos aukštųjų technologijų plėtrą.

Xi Jinpingas pabrėžė, kad „Jungtinės Valstijos ėmėsi begalės priemonių Kinijos ekonomikai, prekybai, mokslui ir technologijoms slopinti, o sankcijų, taikomų Kinijos bendrovėms, sąrašas vis ilgėja“, teigiama naujienų agentūros „Xinhua“ paskelbtame abiejų lyderių pokalbio telefonu įraše.

Priduriama, kad Kinijos vadovas nurodė, jog „jei Jungtinės Valstijos atkakliai stengsis slopinti Kinijos aukštųjų technologijų plėtrą ir atimti iš Kinijos teisėtą teisę į plėtrą, mes nesėdėsime sudėję rankų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius