Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kirgizijoje nuversto Bakijevo teismas prasidėjo peštynėmis

Kurmanbekas Bakijevas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kurmanbekas Bakijevas
Šaltinis: BNS
0
A A

Kirgizijos valdžia trečiadienį pradėjo pabėgusio iš šalies buvusio prezidento Kurmanbeko Bakijevo, jo artimiausių padėjėjų ir pareigūnų teismo procesą, bet jau pirmąją dieną nagrinėjimą nutraukė peštynės teismo salėje, kilusios tarp nukentėjusiųjų ir apsaugos.

Balandį daugiatūkstantinė minia opozicijos šalininkų, kurių dalis buvo ginkluoti, šturmu paėmė šalies vyriausybės rūmus Biškeke.

Prezidento gvardijai ėmus šaudyti, oficialiais duomenimis, 87 žmonės žuvo, o dar daugiau nei tūkstantis buvo sužeisti. Mačiusieji tikina, kad šaudė ir demonstrantai.

Laikinoji vyriausybė siekia, kad būtų išduotas pabėgęs į Baltarusiją K.Bakijevas, ir paskelbė jo sūnaus ir brolio, vadovavusių saugumo tarnybai paiešką, kaltindama juos atsakomybe už šaudymą į demonstrantus.

Minskas sako, kad neišduos visus kaltinimus neigiančio K.Bakijevo. Iš viso šioje byloje kaltinimai pateikti 28 žmonėms, šešių pabėgusių kaltinamųjų laukia nuosprendis už akių.

Trečiadienį šalies Sporto rūmuose prieš teismą stojo 22 kaltinamieji. Du iš jų – buvęs gynybos ministras Baktybekas Kalyjevas ir valstybės vadovo apsaugos viršininko pavaduotojas Nurlanas Temirbekovas – buvo narve, kiti sėdėjo ant kėdžių.

Nuo pat nagrinėjimo pradžios kalbėtojus nutraukinėjo šiurkštūs šūksniai iš salės, kur buvo maždaug 300 pakviestų žmonių – nukentėjusiųjų, kaltinamųjų giminaičių, stebėtojų ir žurnalistų.

„Pasakyk adresą, ateisime – sudeginsime! Žudikai! Mirtis už mirtį! Reikalaujame sušaudyti!“ – šaukė teisiamiesiems nukentėjusieji ir žuvusiųjų giminaičiai, grasindami advokatams„išdurti akis“.

Po kurio laiko keliasdešimt įsikarščiavusių jaunuolių ir moterų ėmė stumti teisiamuosius saugančius milicininkus ir kareivius. Kai kuriems pavyko užšokti ant scenos.

„Kur Bakijevas?! Kodėl jo nėra?!“,– šaukė prasiveržęs prie mikrofono vyras.

Milicija skubiai išvedė iš salės teisiamuosius, o advokatai, teisėjas ir prokuroras buvo priversti bėgti nuo įtūžusios minios. Po susirėmimo teismo sekretorė, perrėkdama minią, paskelbė, kad posėdis nukeliamas į ketvirtadienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kirgizija Teismas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min