Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kirgizijoje per riaušes Oše žuvo 50 žmonių, siekiama įvesti taikdarius

Kirgizijos kariai Ošo gatvėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kirgizijos kariai Ošo gatvėje
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kirgizijos pietuose Ošo mieste per riaušes žuvo 50 žmonių, 663 asmenys kreipėsi į medikus pagalbos, pranešė naujienų agentūra „AKIpress“, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis.

Taip pat nurodoma, kad į ligonines paguldyti 429 žmonės, 184-iems suteikta ambulatorinė pagalba.

Visuomenės saugumo tarybos vadovas Feliksas Kulovas mano, kad laikinoji vyriausybė turi kuo greičiau paprašyti Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) ir JT Saugumo Tarybos įvesti taikdariškas pajėgas.

„Kas įves taikdariškas pajėgas – JT ar KSSO – nesvarbu. Laikas bėga. Kol tai svarstoma, Ošo mieste žūva žmonės“, – sakė šeštadienį žurnalistams buvęs premjeras ir žymus Kirgizijoje visuomenės veikėjas.

Mieste užregistruoti 27 gaisrai. Nenustatyti asmenys trukdo dirbti ugniagesiams, kurių septyni sumušti, trys hospitalizuoti.Jis priminė, kad KSSO dokumentuose nurodyta, jog „kilus saugumo ar suverenumo grėsmei vienai ar kelioms šalims narėms, ar grėsmei taikai pasaulyje ir valstybės saugumui, taikomos priemonės tokiai grėsmei pašalinti“.

„Manau, kad grėsmė ir taikai regione, ir mūsų valstybės saugumui yra. Masines riaušes surengusios jėgos, dėl ko žuvo šimtai žmonių, tūkstančiai sužeisti, šimtai tūkstančių liko be pastogės, veikia iš išorės, – nurodė F.Kulovas. – Todėl taikdariškų pajėgų panaudojimas šimtu procentų atitinka (KSSO dokumentą).“

„Laikinoji vyriausybė turi nedelsdama imtis derybų su stichiškai Oše susidariusių, susipriešinusių grupių vadovais ir imtis visų priemonių, kad tos grupės netęstų savo veiksmų“, – pabrėžė jis.

„Tuo tarpu aš pats, nelaukdamas laikinosios vyriausybės sprendimų, pradėjau konsultacijas su demokratiškai išrinkto Kirgizijos liaudies Kurultajaus (tautos atstovų susirinkimo) vadovais, išskyrus įėjusius į buvusio prezidento Bakijevo sąrašą, kad būtų parengtas kreipimasis į KSSO ir JT Saugumo Tarybą ir svarstomi kiti skubūs valstybės reikalai“, – pranešė F.Kulovas.

Pasak agentūros „AKIpress“, padėtis Ošo mieste sudėtinga: daugelyje rajonų nėra elektros; nesiliauja susirėmimai prie senosios autobusų stoties; daugybė žmonių susirinko Dostuko gyvenamajame rajone; grupės asmenų su juodais raiščiais, važinėdami mašinomis be numerių, ginkluoti šaunamaisiais ginklais, lazdomis, armatūros strypais, rengia pogromus.

Mieste užregistruoti 27 gaisrai. Nenustatyti asmenys trukdo dirbti ugniagesiams, kurių septyni sumušti, trys hospitalizuoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min