Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kitą savaitę pasirodys naujas antiislamiškas filmas, Belgijoje ruošiamasi galimiems neramumams

Filmo ištrauka
Nuotr. iš „YouTube“ / Filmo ištrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar vienas prieš islamą nukreiptas filmas pasaulyje gali sukelti didžiulius protestus – jame pašiepiamas pranašas Mahometas. Belgijos valdžia jau ruošiasi galimiems neramumams.

Belgijoje gruodžio 14 dieną gali kilti neramumai, nes tądien internete pasirodys naujas prieš musulmonus nukreiptas filmas „Pranašo nekaltybė“, skelbia portalas dmorgen.be.

Belgijos vidaus reikalų ministerija teroristinių išpuolių tikimybę padidino iki priešpaskutinio lygio, remdamasi patirtimi – kuomet buvo paviešintas didžiulį triukšmą visame pasaulyje sukėlęs filmas „Musulmonų nekaltybė“, šioje šalyje buvo sulaikyta 250 žmonių. Vietose, kuriose gyvena daug musulmonų, bus sustiprintos policijos pajėgos. Pareigūnai seka informaciją Belgijos musulmoniškuose portaluose ir pokalbių forumuose.

Filmą „Pranašo nekaltybė“ reklamuojantis klipas internete pasirodė lapkričio 11 dieną. Jį sukūrė iš Pakistano kilęs buvęs musulmonas Imratas Firasanas. Šiuo metu jis gyvena Ispanijoje. Režisierius sako, kad šiame filme jis siekia atsakyti į klausimą – islamas yra taikos ar karo religija? Sprendžiant iš šio vaizdo klipo, kuriame nufilmuotą Koraną keičia teroro aktų vaizdai, filmas vėl sulauks itin neigiamos musulmonų reakcijos.  Kaip skelbia portalas lenta.ru, režisierius sako, kad jam svarbus atsakymas į klausimą: „Mahometas buvo Dievo pasiųstas pranašas ar mažamečių tvirkintojas, žudikas ir apsišaukėlis“.

Režisierius teigia, kad jis neplanavo kurti „Musulmonų nekaltybės“ tęsinio, o pavadinimas yra siekis „pašiepti pranašą“, kuris „liko nekaltas tuo metu, kai žudė žmones, tyčiojosi iš nepilnamečių ir sukūrė klaidingą religiją“. Filmą bus galima išvysti penkiomis kalbomis: anglų, ispanų, indoneziečių, hindi, urdu. Taip pat bus versija ir su arabiškais subtitrais.

Antiislamiškas filmas „Musulmonų nekaltybė“ sukėlė piktas demonstracijas prie JAV ambasadų ir JAV simbolių keliose dešimtyse šalių. Per smurtinius protestus žuvo daugiau kaip 30 žmonių.

Šio filmo kūrėjas Jungtinėse Valstijose metams buvo pasiųstas į kalėjimą – už savo bandomojo laikotarpio dėl ankstesnio nuosprendžio taisyklių pažeidimą.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min