TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kitaip nei Vilniuje: Lenkija sprendžia, ką daryti su ištuštėjusiais vaikų darželiais

Vilniaus meras Remigijus Šimašius darželyje „Žilvinėlis“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darželis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus valdžia suka galvas, kur padėti kelis tūkstančius vaikų, šiais metais vėl nepatekusių į valstybinius sostinės darželius. Ketinama pradėti mokėti 100 eurų kompensacijas tiems tėvams, kurie savo atžalas leidžia į privačias įstaigas, nes pinigų statyti naujas miesto savivaldybė neturi. Bet kaip rodo kaimyninių šalių patirtis, gal naujų darželių ir nereikia – Lenkijoje jau sprendžiama, ką daryti su ištuštėjusiomis ikimokyklinėmis įstaigomis, rašo wyborcza.pl.

„Atleidžiami pedagogai, naikinami skyriai – šiemet daugelis savivaldybių susidūrė su problemomis, kokių jau seniai neturėjo. Nes ikimokyklinukų yra gerokai mažiau, nei vietų įstaigose“, – rašo Lenkijos portalas.

Šioje šalyje dar neseniai darželiai taip pat buvo perpildyti. Bet situacija iš esmės pasikeitė pernai rugsėjį, kai buvo nuspręsta, kad mokyklas privalomai pradeda lankyti vaikai nuo šešerių metų. Prisidėjo ir mažėjantis gimstamumas. Tad šiuo metu Krokuvos darželiuose tebėra 700 laisvų vietų vaikams, ateisiantiems į ikimokyklines įstaigas nuo rugsėjo. 

Anot Katovicų merijos atstovų, iki šiol kasmet buvo steigiamos naujos grupės, atidarinėjami skyriai, nes norinčiųjų tik daugėjo. Šiame mieste nuo rugsėjo buvo paruoštos 7843 laisvos vietos, bet po pirmo priėmimo turo 1180 iš jų nebuvo užpildyta. Miestas priėmimą pratęsė iki pat rugpjūčio pabaigos, priimami ir kitose savivaldybėse gyvenantys vaikai. Tačiau pernai 200 vietų taip ir nebuvo užimtos, šiemet šis skaičius bus didesnis.

Atleidžiami pedagogai, naikinami skyriai – šiemet daugelis Lenkijos savivaldybių susidūrė su problemomis, kokių jau seniai neturėjo.

Panaši situacija susiklostė ir kituose Lenkijos miestuose bei miesteliuose. Tad jau skamba pasiūlymai mažinti vaikų skaičių grupėse nuo 25 iki 20, nors tai ir numato papildomas išlaidas iš biudžetų. Kitur džiaugiamasi galimybe pradėti priiminėti vaikus ne nuo trejų, o nuo 2,5 metų, ko jau seniai reikalavo tėvai. Būtų kuriamos ir naujos lopšelių grupės, bet čia darželių norus koreguoja itin griežti teisės aktų reikalavimai.

Laisvų vietų Lenkijoje tebetrūksta tik sostinėje Varšuvoje. Vaikų, kurie norėtų lankyti darželius, mažėja ir čia, bet vis dar visi norintys į ikimokyklines įstaigas nepatenka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min