Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 spalio 8d. 11:47

Klimato aktyvistai Australijos miestuose blokavo gatves ir rengė demonstracijas

Klimato aktyvistai antradienį Australijos miestuose blokavo svarbias gatves ir rengė demonstracijas, aplinkosaugos judėjimui „Extinction Rebellion“ antrą dieną iš eilės organizuojant pasaulinius protestus už skubesnius veiksmus dėl klimato kaitos.

Brisbano centre protestuotojai grandinėmis prisirakino svarbiose sankryžose. Protestuotoją, kuris buvo pakibęs ant saugos lynų po Brisbano Story tiltu ir mojavo „nepaprastosios klimato padėties“ vėliavomis, sulaikė policija.

Iš viso mieste buvo areštuota 10 asmenų. Dar trys žmonės suimti Sidnėjaus centre, kur gulėjo vienoje sankryžoje.

Daugiau kaip 100 bitėmis apsirengusių protestuotojų Sidnėjaus Haid Parke stengėsi atkreipti dėmesį į teiginį, kad dėl žmogaus poveikio aplinkai yra iškilusi grėsmė vabzdžiams.

Aktyvistai naktį stovyklavo Melburno Karltono soduose, o paskui žygiavo prie sankryžos, kurią buvo blokavę daugiau kaip 100 protestuotojų.

„Abejoju, kad miesto blokavimas pelnytų daug draugų“, – sakė Viktorijos valstijos premjeras Danielis Andrewsas.

Perte protestuotojai susirinko prie miesto dienraščio „The West Australian“ redakcijos. Laikraščio antradienio numerio pirmasis puslapis tyčia buvo paliktas tuščias, kad protestuotojai galėtų juo naudotis kaip plakatu.

Aktyvistai rengia „Pavasario sukilimo“ demonstracijas, ragindami Australijos vyriausybę paskelbti nepaprastąją klimato padėtį.

„Extinction Rebellion“, kurį praėjusiais metais Didžiojoje Britanijoje inicijavo mokslininkai, tapo vienu greičiausiai augančių pasaulinių aplinkosaugos judėjimų ir dabar turi skyrių maždaug 50-yje valstybių.

Pirmadienį judėjimo aktyvistai stabdė eismą Europos miestuose, o Niujorke gulėjo gatvėse, tepėsi netikru krauju ir juo tepliojo Volstryto simbolius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

36:34
38:58
01:33

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min