2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Klimato krizės fronto linijoje – sunkus gyvenimas tampa dar sunkesnis

Kai šiam sezonui nebūdingos smarkios liūtys užtvindė laukus, o paskui tokia pat sezonui nebūdinga kaitra sukepino ką tik pasėtas sėklas, pasekmės buvo ne tik perpus sumažėjęs Ranjito Singho kviečių derlius.
Karščio banga Indijoje Tik prenumeratoriams
Karščio banga Indijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dabar jis ir beveik visi kiti jo kaimo šiaurės Indijoje namų ūkiai atsidūrė dar toliau nuo finansinio stabilumo šalyje, kurioje dauguma žmonių ir taip sunkiai pragyvena.

Kaip ir daugelį Indijos ūkininkų, R.Singhą slegia milžiniška skola. Todėl jis laužo galvą, kaip ją grąžins, nes šylančiame pasaulyje ūkininkavimas tampa vis labiau nepatikimas pragyvenimo šaltinis.

Indijai ir kitoms Pietų Azijos valstybėms, kuriose gyvena šimtai milijonų pažeidžiamiausių pasaulio gyventojų, iššūkių – skurdo, aprūpinimo maistu, sveikatos, infrastruktūros – duobė tik gilėja, nes šis regionas atsiduria klimato kaitos fronto linijose.

Visuotinis atšilimas nebėra tolima perspektyva, į kurią trumpas kadencijas turintys pareigūnai gali sau leisti užmerkti akis.

Vis nepastovesnės oro sąlygos reiškia didesnę stichinių nelaimių ir didelės ekonominės žalos riziką toms šalims, kurioms ir taip sunku augti ir vystytis bei įveikti pandemijos padarytą žalą gyvenimui ir ekonomikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min