Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 20d. 08:03

Knyga apie Didžiąją Lietuvos Kunigaikštystę

Seinuose prie bažnyčios stovi paminklas vyskupui A.Baranauskui.
LŽ nuotr. / Seinuose prie bažnyčios stovi paminklas vyskupui A.Baranauskui.

Lenkijoje išleista beveik 5 kilogramus sverianti 600 puslapių knyga apie Didžiąją Lietuvos Kunigaikštystę.

Didžioji Lietuvos Kunigaikštystė XIII-XV amžiais užėmė milžinišką teritoriją nuo Baltijos iki Juodosios jūros – dabartinę Lietuvą, Baltarusiją, šiaurės rytų Lenkiją, didesnę dalį Ukrainos ir vakarines Rusijos žemes. Todėl apie ją parašyti knygą ir nutarė Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos istorikai, o išleido Paribio tautų, meno, kultūros centras Seinuose. Šio miesto Baltojoje sinagogoje knyga jau pristatyta visuomenei.

Tiesa, knygos tiražas nėra didelis – tik 1000 egzempliorių, užtat ji išleista keturiomis kalbomis – lietuvių, baltarusių, lenkų ir anglų. Kaip sakė Paribio centro ilgametis vadovas Krzysztofas Czyžewskis, šio leidinio tikslas yra visapusiškas ir šiuolaikinis istorinio fenomeno – Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės – pristatymas.

„Įvykdėme Nobelio premijos laureato Czeslawo Miloszo, Tomo Venclovos ir skulptoriaus Andrzejaus Strumillo testamentą pristatydami Kunigaikštystės pilietinį etosą“, – sakė K.Czyžewskis.

Knygos parengimu spaudai ir jos išleidimu rūpinosi A.Strumillo. Tarp autorių – Tomas Venclova, Lenkijos lietuvių istorikas Bronius Makauskas, Balstogės universiteto dėstytojas Olegas Latyszonekas, Krokuvos Jogailos universiteto profesorius Aleksandras Fiutas, Varšuvos universiteto profesorius Juliuszas Bardachas ir Minsko universiteto profesorius Vladimiras Arlou.

„Prieš amžius įsikūrusi didžiulėje Rytų Europos teritorijoje lietuvių, lenkų ir rusų valstybė tapo pionierišku bandymu drauge egzistuoti tautoms, kultūroms ir religijoms remiantis lygybės ir tolerancijos principais“, – prieš keletą metų buvo parašę knygos išleidimo iniciatoriai.


 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min