Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 23:02

Ko trūko Joe Bideno vizite Europoje? Sprendimo karui ir augančioms kainoms

Po to, kai Rusijos kariai vasario mėnesį įsiveržė į Ukrainą, JAV prezidentas Joe Bidenas amerikiečius niūriai įspėjo: pasipriešinimas prezidentui Vladimirui Putinui gali pakenkti JAV ekonomikai.
Joe Bidenas Madride Tik prenumeratoriams
Joe Bidenas Madride / „The New York Times“/Kenny Holston nuotr.

„Neapsimesiu, kad bus neskausminga“, – sakė jis Baltųjų rūmų Rytiniame kambaryje.

Tačiau tuomet nedaugelis J.Bideno administracijos narių įsivaizdavo, kokį didelį politinį ir ekonominį skausmą jų šaliai gali sukelti slegiantis karas Ukrainos rytuose: augantis pyktis dėl 5 JAV dolerius už galoną kainuojančio benzino, didėjantis nusivylimas dėl kylančių maisto kainų ir nuomos kainų bei stiprėjantis pasipriešinimas milijardų dolerių išleidimui užsienio konfliktui, kurio pabaigos nematyti.

Šią savaitę Europoje vykusiuose Didžiojo septyneto valstybių ir NATO susitikimuose J.Bidenas ir jo sąjungininkai išsakė mintį, kad jie turi vieningai stoti prieš Rusiją bei nubrėžė naujas ir griežtesnes linijas prieš, jų nuomone, grobuonišką Kinijos ekonominę praktiką.

Tačiau tie susitikimai taip pat pabrėžė didelę karo keliamą įtampą Vakarų lyderiams ir vartotojams dėl energijos sąnaudų, kurios labai išaugo dėl Rusijai įvestų griežtų sankcijų ir kurios gali dar padidėti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min