15min be reklamos
2017 05 10, 22:10

Kodėl Donaldas Trumpas nepaklausė visų, patarusių laikytis atokiau nuo Michaelo Flynno?

Dvi dienos po to, kai Donaldas Trumpas buvo išrinktas JAV prezidentu, jis atvyko susitikti su žmogumi, kurį vėliau pakeitė Baltuosiuose rūmuose. Per tą susitikimą Barackas Obama perspėjo naująjį prezidentą dėl Michaelo Flynno nerimą keliančių ryšių su Rusija.
Donaldas Trumpas kalbasi telefonu su Vladimiru Putinu
Donaldas Trumpas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

D.Trumpas pasielgė priešingai – pasiūlė M.Flynnui būti patarėju nacionalinio saugumo klausimais. Tai jis padarė praėjus aštuonioms dienoms po susitikimo su B.Obama, skelbia CNN.

Dabar svarbiausias klausimas yra – kodėl. Kodėl iš išeinančio prezidento susižinojęs, kad M.Flynno vardas minimas tyrime dėl Rusijos bandymo kištis į JAV prezidento rinkimus, po savaitės D.Trumpas ignoravo pirmtako patarimą? Ir kodėl D.Trumpas gynė savo pavaldinį, kai pakartotinai buvo perspėtas buvusios generalinės prokurorės Sally Yates, kad M.Flynnas turi kontaktų su Rusijos ambasadoriumi Vašingtone?

Taigi, kas gali paaiškinti D.Trumpo nenorą klausytis B.Obamos ir kitų žmonių apie M.Flynną? Štai kelios teorijos:

1. Antipatija B.Obamai

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Seanas Spiceris teigė: „Prezidentas Obama pasakė, kad jis nėra didelis generolo M.Flynno gerbėjas.“ Jis pridėjo, kad jei buvęs prezidentas buvo toks užtikrintas dėl M.Flynno, tada jo administracija neturėjo patvirtinti jo saugumo patikros 2016 metų balandį.

Nėra jokių klausimų, kad D.Trumpas matė savo išrinkimą kaip aštuonerių B.Obamos valdymo metų atmetimą. Priimti B.Obamos patarimą, ką pasikviesti į savo komandą kaip vieną iš artimiausių patarėjų, nebūtų naujajam prezidentui būdingas elgesys.

2. Ištikimybė

D.Trumpas iškelia ištikimybę virš viso kito. Ir niekas nebuvo labiau ištikimas jam nei M.Flynnas. Ne tik todėl, kad M.Flynnas anksti tapo D.Trumpo šalininku, jis buvo vienas agresyviausių ir ištikimiausių jo rėmėjų.

Tokios ištikimybės D.Trumpas nepamiršta ir už ją nori apdovanoti.

3. Pasitiki savo paties sprendimais

D.Trumpas kaip verslininkas ir kaip politikas tiki, kad jo paties priimti sprendimai yra teisingi. Po rinkimų kampanijos, galimas daiktas, jog jis mano, kad yra protingesnis ir stipresnis už visus patarėjus ir oponentus. Juk jie sakė, kad D.Trumpas neturi jokių šansų laimėti.

Panašu, kad tikrojo atsakymo, kodėl buvo ignoruojami perspėjimai, galime nesužinoti niekada, visų pirma dėl to, kad D.Trumpas ir jo Baltieji rūmai nemėgsta pripažinti savo klaidų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min