Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 9d. 19:09

Kodėl Donaldo Trumpo gerbėjai džiūgavo po teroro atakos Švedijoje?

Donaldo Trumpo kalba JAV Kongresui
„Scanpix“/AP nuotr. / Donaldo Trumpo kalba JAV Kongresui

Penktadienio išpuolis Švedijos sostinėje Stokholme buvo dar vienas signalas, kad pasaulis turėtų dėti daugiau pastangų kovoje su terorizmu. Kol dauguma žmonių siuntė švedams užuojautos ir palaikymo žinutes, JAV prezidento Donaldo Trumpo gerbėjai atvirai džiaugėsi, rašo „The Independent“.

Vasario mėnesį D.Trumpas savo rinkėjams paskelbė apie tariamą išpuolį Švedijoje, sulaukdamas kritikos dėl išgalvotų naujienų skleidimo.

„Turime paversti savo šalį saugia... Pažiūrėkite, kas darosi Vokietijoje, pažiūrėkite, kas praėjusią naktį nutiko Švedijoje. Jie priėmė daug migrantų ir dabar turi tokių problemų, apie kurias net nebuvo susimąstę“, – aiškino D.Trumpas.

JAV prezidentas sulaukė kritikos bangos, mat joks išpuolis dieną prieš Švedijoje nebuvo įvykęs. Buvęs Švedijos premjeras Carlas Bildtas socialiniame tinkle „Twitter“ D.Trumpo pasisakymą įvertino taip: „Ką jis rūkė?“.

Vėliau D.Trumpas aiškino, kad jis kalbėjo apie mėgstamos televizijos „Fox News“ eteryje matytą dokumentinį filmą, kuriame Stokholmas vadinamas Europos „išprievartavimų sostine“ ir teigiama, kad taip nutiko dėl to, kad Švedija priėmė 350 tūkstančių pabėgėlių iš Sirijos.

Kalbos apie Švedijoje padidėjusį išprievartavimų skaičių taip pat tuojau buvo paneigtos.

Tačiau penktadienį Stokholme įvykus išpuoliui, kuris nusinešė penkių žmonių gyvybes, D.Trumpo gerbėjai užplūdo socialinius tinklus, teigdami, kad JAV prezidentas buvo teisus.

Nepaisant to, kad pats D.Trumpas aiškino kalbėjęs apie išprievartavimus, o ne teroro aktus, jo gerbėjai tikino, kad jų lyderis įspėjo Švediją, tačiau ši jo nesiklausė.

Švedija išties turi problemų su integracija, tačiau jos žymiai mažesnės nei ją kritikuojančių gyventojų šalyse. Amžiaus grupėje nuo 15 iki 74 metų tik 5 proc. švedų neranda darbo. Tuo metu darbo nerandančių migrantų iš už Europos Sąjungos ribų yra 22,5 proc.

Rinkeby rajonas, kuriame vyko migrantų riaušės, laikomas nesaugiausiu Stokholmo rajonu, tačiau jame įvykstančių nusikaltimų skaičius tėra menkas, palyginti su nesaugiausiais Jungtinės Karalystės ar Jungtinių Amerikos Valstijų didžiųjų miestų rajonais.

JAV statistiškai įvyksta žymiai daugiau žiaurių nusikaltimų nei Švedijoje, tačiau tai nesustabdė D.Trumpo gerbėjų nuo piktdžiugiškų komentarų apie nesaugią Švediją ir teisingą prezidento pranašystę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

10:22
03:13
00:52

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min