Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl JAV kariškių uniformos paženklintos atvirkščia šalies vėliava?

Pratybos „Geležinis vilkas 2017“
Alfredo Pliadžio nuotr. / Pratybos „Geležinis vilkas 2017“
Šaltinis: Technologijos.lt
5
A A

Žiūrint filmus ar matant amerikiečių karių nuotraukas, tikriausiai ne kartą teko atkreipti dėmesį, jog ant dešinio peties prisiūta JAV vėliava yra atvirkščia. Tas pats ir ant karinės technikos, pavyzdžiui, karinių orlaivių – ant jų dešiniojo borto šalies vėliava taip pat atvirkščia. Ar kada paklausėte savęs, kokia tokio keisto reiškinio priežastis?

Nesvarbu, kokia kryptimi pakabinsite absoliučios daugumos pasaulio šalių vėliavą. Jei tik nepakabinsite jos aukštyn kojomis, bėdos nebus, nes jos – simetriškos. O JAV vėliava šiuo požiūriu yra išimtis.

Tamsiai mėlynas stačiakampis su žvaigždutėmis, simbolizuojančiomis valstijas, yra laikomas svarbiausia ir didžiausios pagarbos reikalaujančia JAV vėliavos dalimi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV kariai

Dėl šios priežasties siekiama, kad minėtoji vėliavos dalis visada būtų aukščiausiame taške, nepaisant to, kur vėliava kabinama ar atvaizduojama kitais būdais.

Taigi, JAV kariškiai – ne išimtis. Ant jų uniformų ar technikos vaizduojamos vėliavos mėlynas stačiakampis visada atgręžtas į priekį ir yra aukščiausiame taške.

Beje, stengiamasi, kad šio principo būtų laikomasi visur. Jei pastebėjote, net per Olimpiados atidarymo šventę amerikiečiai savo vėliavą neša ne vertikaliai, kaip kitų šalių atstovai, o pasvirą.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min