Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl tampama mirtininkėmis? Jos netinka vedyboms,o nusižudydamos įrodo savo vertę

Džanet Abdurachmanova
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mirtininkė Džanet Abdurachmanova
Šaltinis: 15min
0
A A

Knygoje „The Smarter Bomb – Women and Children as Suicide Bombers“ psichiatrė Anat Berko, daug metų dirbanti organizacijose, kovojančiose su terorizmu, pasakoja apie tai, kokie motyvai veda moteris, tampančias mirtininkėmis.

Kaip rašoma šveicarų leidinyje „Tagasanzeiger“, informacija šiai knygai buvo surinkta remiantis pokalbiais, teroristų parodymais teismuose, tyrimais.

„Beveik niekada moterys, įvykdančios savižudybės aktus, nedaro to dėl politinių motyvų, – rašoma publikacijoje. – Daugeliu atveju panašių sprendimų priežasčių reikia ieškoti kitur“.

Dažnai tai būna seksualinė prievarta, kurią patyrė moterys, vėliau apsisprendusios tapti mirtininkėmis.

Nors teroristės kai kuriose bendruomenėse vėliau laikomos herojėmis, visi puikiai supranta, kad moteris tam ryžosi, kad kažką „ištaisytų“ – pavyzdžiui, jeigu nebeturi jokių galimybių sukurti šeimą, gimdyti vaikus, rašoma knygoje. „Ji, žinoma, herojė, tačiau aš niekada neleisčiau savo sūnui ar broliui imti tokią į žmonas“, – tokius žodžius ne kartą tyrėjams teko išgirsti sakant vyrus apie šias moteris. Neretai jos būna padariusios kažką visuotinai smerkiamo, pavyzdžiui, pardavinėjusios savo kūną. Įvykdžiusios teroro aktą jos nustoja būti finansine našta savo šeimai ir grąžina jai garbę.

Kartais merginų naivumu pasinaudoja ir jų mylimieji.

„Taigi, teroro aktas dažnai tampa tiesiog dabartinio nepavydėtino egzistavimo nutraukimu, – rašoma publikacijoje. – Juk nereti atvejai, kai moterys ne susisprogdina, o pabėga nuo savo asmeninio pragaro kitokiu būdu, nemirdamos“. Tam užtenka, pavyzdžiui, su peiliu užpulti pareigūną arba leisti, kad  namuose būtų aptiktas mirtininkės diržas su sprogmenimis. Tuomet teroristės šeimai teks merginą vertinti su gilia pagarba, nors ji tuo metu bus įkalinta. Po įkalinimo šios taip ir nesusisprogdinusios mirtininkės dažniausiai grįžta į savo šeimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Al Qaeda Terorizmas
Parašykite atsiliepimą apie 15min