TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokia bausmė tinkamiausia Bernardui Madoffui?

Bernardas Madoffas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bernardas Madoffas
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Ar egzistuoja pakankamai griežta bausmė tokiam nusikaltėliui kaip Bernardas Madoffas? To šiandien klausiame itin dažnai. Šiaip ar taip, kaltininkas atliko turbūt didžiausią istorijoje finansinę apgaulę. Manheteno teisme jis sutiko su visais 11 jam pateiktų kaltinimų ir buvo sulaikytas teismo salėje, skelbia „The Business Week“.

Bet kuriuo atveju, jo aukos tikrai rastų būdą, kaip apgaviką deramai nubausti.

„Tikimės, kad teisėjas neatsižvelgs į pagiežą ir priims teisingą sprendimą“, – teigė Madoffo advokatas Ira Lee Sorkinas, kuris ir pats susilaukė nemažai kritikos dėl sutikimo ginti Madoffą.

Štai Nobelio premijos laureatas Elis Wieselis, iš kurio Ponzi schema pasiglemžė 15 milijonų dolerių asmeninių ir labdarai skirtų santaupų, neseniai pareiškė, jog, jei būtų jo valia, Madoffas būtų uždarytas į vienutę ir būtų verčiamas penkis metus žiūrėti savo aukų istorijų vaizdo įrašus.

Kitos aukos ne tokios išradingos – jiems tereikia Madoffo galvos.

Tokios aukų ir visuomenės apskritai nuotaikos kelia rimtų problemų Madoffo advokatams, kurie stengiasi pasiekti kuo švelnesnę bausmę. „Tikimės, kad teisėjas neatsižvelgs į pagiežą ir priims teisingą sprendimą“, – teigė Madoffo advokatas Ira Lee Sorkinas, kuris ir pats susilaukė nemažai kritikos dėl sutikimo ginti Madoffą.

Gynyba taip pat baiminasi dėl to, kad krizinės visuomenės nuotaikos gali paveikti teismų sistemą ir į itin keblią padėtį įstumti daugelį kompanijų direktorių. „Siautėjant finansinei krizei, vis sunkiau tikėtis normalaus baudžiamojo proceso finansų sektoriaus atžvilgiu“, – tvirtina Danielis Petrocelli, Los Andželo O'Melveny & Myers advokatas, gynęs buvusį „Enron“ vadovą Jeffrey Skillingą.

„Šiandien gali būti nuteistas už nepasiteisinusį verslo sprendimą“, – tikina Petrocelli.

„Teisėjai jaučia visuomenės nuotaikas ir verslo nusikaltimams yra kur kas griežtesni nei būtų ramesnėmis aplinkybėmis“, – antrina advokatas iš San Francisko Alanas Ellis.

Tuo tarpu Reidas H. Weingartenas, Vašingtono „Steptoe & Johnson“ advokatas, mano, jog kolegų nerimas yra perdėtas. „Viliuosi, jog teismai remsis teise, o ne įtūžusios minios reikalavimais. Juk kalbame apie teismą, o ne Prancūzijos revoliuciją“.

Tiesa, aukos greičiausiai galės savo įtūžį reikšti ne tik šalia, bet ir pačiuose teismo rūmuose. Federaliniai įstatymai tokią teisę aukoms numato.

Pavyzdžiui, minėtoje Skillingo apgaulių byloje aukos teisme dalyvavo. Jo advokatas Petrocelli tai įvardino kaip „siurrealistišką patirtį“: „Buvo sunku dirbti dalyvaujant įsiaudrinusiems žmonėms, kurie stovėjo visai greta mano kliento ir atvirai reiškė savo pagiežą“.

Federalinis apeliacinis teismas sausį paskelbė, jog Skillingui paskirta 24 metų laisvės atėmimo bausmė turėtų būti sušvelninta. Bausmę Skillingas atlieka nesustiprinto saugumo federaliniame kalėjime Littletone.

Kur bausmę atliks 70-ies sulaukęs Madoffas, priklausys nuo Federalinio Kalėjimų Biuro sprendimo. Daugelis baiminasi, jog Madoffas gali gauti itin šiltą vietelę privilegijuotame kalėjime. Advokatai tokią galimybę neigia.

Greičiausiai bausmę Madoffas atliks vidutinio saugumo kalėjime. Teigiama, kad nėra reikalo jį sodinti drauge su šalies pavojingiausiais nusikaltėliais. „Patikėkite, vidutinio saugumo kalėjime taip pat nėra linksma“, – tvirtina Wayne State universiteto teisės mokyklos profesorius Peteris Henningas.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Advokatas
Parašykite atsiliepimą apie 15min