Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 30d. 10:14 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 30d. 13:53

Kol galioja karo padėtis, Ukraina neįsileis 16–60 metų Rusijos piliečių vyrų

Petro Porošenka
„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka

Galiojant laikinai paskelbtai karo padėčiai, Ukraina į šalies teritoriją neįsileis 16–60 metų Rusijos piliečių. Bus daromos tik kelios išimtys – dalyvavimui humanitarinėse misijose ir laidotuvėse, skelbia „Ukrainska pravda“.

Tai patvirtino Ukrainos nacionalinės sienos apsaugos tarnybos vadovas Petro Cyhykalas, kuris taip pat pridūrė, kad Ukrainos piliečiams jokie suvaržymai nebus skelbiami.

Prezidento Petro Porošenkos teigimu, tokių priemonių imamasi siekiant neleisti Rusijai formuoti šalyje privačių karinių grupuočių, kuriose iš tikrųjų tarnauja profesionalūs rusų kariai.

Esą taip jau buvo 2014-aisiais Donbase, todėl siekiama užkirsti kelią situacijos pasikartojimui.

Atrodo, kad suvaržymai taikomi ne vien rusams. P.Cyhykalas paskelbė: „Patikros punktuose griežtinama kontrolė. Šiandien užsienio šalių, ypač Rusijos Federacijos, piliečių patekimas į šalį ribojamas.

Rusijos Federacijos piliečiams vyrams nuo 16 iki 60 metų patekti į šalį neleidžiama.“

Be to, P.Porošenka paskelbė sieksiantis suregistruoti visus Rusijos piliečius Ukrainoje, ypač – regionuose, kuriuose dabar galioja karo padėtis. Tokių regionų yra dešimt.

30 dienų galiosiančią karo padėtį Ukraina paskelbė pirmadienį, po to, kai Rusija apšaudė ir perėmė tris ukrainiečių karo laivus prie Kerčės sąsiaurio.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Perimti Ukrainos laivai Kerčės uoste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Perimti Ukrainos laivai Kerčės uoste

Kai kurių analitikų teigimu, tokie Kijevo planai gali pakenkti milijonams šeimų pasienio regionuose, kurios turi giminaičių Rusijoje.

Ukraina jau ketvirtadienį paskelbė, kad tik Ukrainos piliečiai bus įleidžiami į Rusijos aneksuotą Krymą iš Ukrainos pusės.

P.Porošenka ketvirtadienio vakarą įspėjo, kad Rusija prie sienos su Ukraina telkia tankus, ir apkaltino Maskvą siekiant aneksuoti visą jo valdomą šalį.

„Putinas nori senosios Rusijos imperijos – Krymo, Donbaso, visos šalies. Kaip Rusijos caras jis mano, kad jo imperija negali funkcionuoti be Ukrainos. Jis mato mus kaip savo koloniją“, – kalbėjo P.Porošenka.

Maskva analogiškų priemonių netaikys

Rusija nesiims analogiškų varžomųjų priemonių Kijevui apribojus 16–60 metų amžiaus Rusijos piliečių vyrų atvykimą į Ukrainą, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Kalbant apie Ukrainą ir, beje, ne apie šalį, o būtent apie tą režimą, kuris dabar stovi prie šalies vairo, tai kalbėti apie veidrodines (priemones) paprasčiausiai baisu, todėl, kad jei kas nors pabandytų veidrodiniu principu pakartoti tai, kas dabar... vyksta Kijeve, tai galime prieiti iki beprotybės. O jei kalbėti nacionaliniu mastu, tai tiesiog prie kolapso“, – trumpoje spaudos konferencijoje sakė M.Zacharova.

„Scanpix“ nuotr./Marija Zacharova
„Scanpix“ nuotr./Marija Zacharova

„Tie salto, kuriuos šiandien matome Kijeve ir bendrai, deja, Ukrainoje, tai visiška valstybės sandaros disfunkcija, kuri yra laukinių – negalima sakyti, kad neapgalvotų, – laukinių šalies vadovybės judesių pasekmė“, – pridūrė atstovė.

„Kalbant apie šitą sprendimą (dėl uždraudimo įvažiuoti vyrams), jo komentaras telpa į tai, ką aš pasakiau“, – sakė M.Zacharova.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min