Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kol Maskva giriasi karine galia, britai neigia laivo apšaudymą: nieko nebuvo

Rusija pasiruošusi savo sienų neliečiamumą ginti tiek diplomatinėmis, tiek karinėmis priemonėmis, ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.
Rusijos tankai
Rusijos tankai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šie komentarai buvo išsakyti po pranešimų apie ankstesnę dieną įvykusį incidentą, kai Rusijos pajėgos paleido perspėjamųjų šūvių link Jungtinės Karalystės eskadrinio minininko „HMS Defender“, plaukusio Juodojoje jūroje netoli Maskvos aneksuoto Krymo pusiasalio, ir numetė priešais jį kelias aviacines bombas.

Maskva tvirtino, kad britų laivas buvo įplaukęs į „Rusijos teritorinius vandenis“, nors tarptautinė bendruomenė Krymo aneksijos nepripažįsta ir tebelaiko šį pusiasalį Ukrainos teritorija. Be to, Britanija neigė pranešimus, kad į jos laivą buvo šaudoma, ir nurodė, kad numanomo incidento metu netoliese tiesiog vyko Rusijos pajėgų šaudymo pratybos.

„Galime kreiptis į sveiką protą, reikalauti gerbti tarptautinę teisę. Jeigu tai nepadeda – galima bombarduoti, ne tiesiog palei [laivo] kursą, bet ir patį taikinį, jeigu kolegos nesupranta“, – žurnalistams sakė S.Riabkovas. Tokiu būdu jis atsakė į naujienų agentūros „Interfax“ klausimą, kaip Rusija stengsis neleisti pasikartoti incidentams, koks įvyko Juodojoje jūroje.

„Rusijos Federacijos teritorinis vientisumas – neliečiamas, jos sienų neliečiamumas – absoliutus imperatyvas. Visa tai sergėsime tiek diplomatinėmis ir politinėmis, tiek, prireikus, ir karinėmis priemonėmis“, – kalbėjo viceministras.

S.Riabkovas pridūrė, kad „Maskva perspėja visus, kurie prisidengdami jūrų laivybos laisvės šūkiais pažeidinėja Rusijos Federacijos valstybės sienas, nesiimti panašių provokuojančių žingsnių“.

„Mūsų šalies saugumas – aukščiau visko. Anekdotinė situacija, kai sieną pažeidžia eskadrinis minininkas, kurio pavadinimas – „Gynėjas“, jokiu būtu negali būti vertinama atsainiai. Šis momentas – labai rimtas; mes smerkiame Britanijos veiksmus, esame pasipiktinę jų elgesiu ir pabrėžiame, kad balansavimas ant tokio susirėmimo ribos gali suketi pačių sunkiausių pasekmių planuojantiems tokio pobūdžio veiksmus ir paskui mėginantiems juos įgyvendinti“, – perspėjo ministro pavaduotojas.

Reaguodama į trečiadienį netoli Fiolento kyšulio, esančio į pietvakarius nuo Sevastopolio uostamiesčio, įvykusį incidentą Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad „HMS Defender“ veiksmus laiko Jungtinių Tautų konvencijos šiurkščiu pažeidimu ir paragino Londoną nuodugniai ištirti šį įvykį.

Tuo metu Jungtinės Karalystės ambasada Maskvoje pareiškė, kad britų karo laivas taikiai plaukė per Ukrainos teritorinius vandenis, laikydamasis tarptautinių įstatymų.

„Į eskadrinį minininką „Defender“ nebuvo paleista jokių šūvių. Karališkasis jūrų laivynas vykdė taikų plaukimą per Ukrainos teritorinius vandenis, laikantis tarptautinių įstatymų. Rusijos pusės pateiktas šių įvykių nupasakojimas yra netikslus“, – sakoma per socialinį tinklą „Telegram“ paskelbtame ambasados pranešime.

Ukrainai priklausantį strategiškai svarbų Krymo pusiasalį Rusija okupavo po Kijeve 2014 metais įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos ir tų metų kovo mėnesį jį aneksavo. Tarptautinė bendruomenė šio žingsnio nepripažįsta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius