Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kol Viktoras Orbanas peikia ES, jo brolis žeriasi Bendrijos fondų paramą

Gyoso ir Viktoras Orbanai
„Twitter“ nuotr. / Gyoso ir Viktoras Orbanai
Šaltinis: 15min
1
A A

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas gal ir yra vienas aršiausių Briuselio kritikų, tačiau tiriamosios žurnalistikos centro „Organized Crime and Corruption Reporting Project“ partneris Vengrijoje „Direkt36“ atskleidė, kad jo jaunesnysis brolis pelnosi iš ES subsidijų.

Pačios vyriausybės duomenų bazėje, kurioje pateikiama informacija apie ES paramos gavėjus, nurodoma, kad proceso, kontroliuojamo premjero biure, būdu finansinė parama yra suteikiama kompanijai „Gamma Analcont“, kurios vienas savininkų yra V.Orbano brolis Gyozo.

Antai rugpjūčio pabaigoje ES šiai kompanijai skyrė 291 mln. forintų (933 tūkst. eurų) už mobilios biomasės šildymo sistemos sukūrimą ir įrengimą. Sistema buvo sukurta drauge su kita kompanija „Borsodtech“.

Ši ES lėšų dotacija buvo jau antroji, skirta „Gamma Analcont“ šiais metais. Sausį įmonei buvo skirti 57 mln. forintų (184 tūkst. eurų) – veiklos išplėtimui.

O G.Orbanas nuo 2015 metų valdo 26 proc. „Gamma Analcont“ akcijų. O faktas, kad kompanijos akcijų įsigijo premjero brolis, įmonei, regis, išėjo į naudą – prieš tai ES paramos 2009 ir 2013 metais buvo gauta vos už 62 mln. forintų (200 tūkst. eurų).

Nors paramą „Gamma Analcont“ ir daugybei kitų Vengrijos bendrovių skiria ES, būtent pačios Vengrijos valdžios pareigūnai ir ekspertai sprendžia, kaip turi būti išleidžiami pinigai

2013 metais V.Orbano vyriausybė panaikino nepriklausomą tarnybą, kuri prižiūrėjo ES struktūrinių fondų paramos skirstymą – proceso prievaizdu tapo paties premjero biuras.

Žinoma, „Gamma Analcont“ – ne vienintelė ir tikrai ne didžiausia ES paramos gavėja, o ir „Direkt36“ neteigia, kad lėšos šiai kompanijai buvo skirtos pažeidžiant kokias nors taisykles.

Briuselį V.Orbanas yra lyginęs su sovietine Maskva, o kieta jo linija per migrantų krizę supykdė bloko vadovybę.

Tačiau daug pasakantis pats paramos skyrimo faktas, mat Vengrijos premjeras nuosekliai, nuo pat 2010-ųjų, kai tapo vyriausybės vadovu, kritikuoja ES. Briuselį V.Orbanas yra lyginęs su sovietine Maskva, o kieta jo linija per migrantų krizę supykdė bloko vadovybę.

Premjero brolis G.Orbanas niekada nedirbo valstybės tarnyboje, o viešai pasirodo tik stebėdamas savo mėgstamos sporto šakos – imtynių – varžybas.

O jis – ne vienintelis su V.Orbanu siejamas asmuo, kurio verslas sulaukė ženklios ES paramos.

„Direkt36“ pernai pranešė, kad struktūrinių fondų lėšos anksčiau yra pasiekusios premjero žentą Istvaną Istvaną Tiborczą, gerą V.Orbano bičiulį Lorincą Meszarosą ir ilgametį vyriausybės vadovo sąjungininką Lajosą Simicską.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vengrija
Parašykite atsiliepimą apie 15min