Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kolorade siautėjęs žudikas Jamesas Holmesas buvo išsiuntęs perspėjimą apie savo išpuolio planus

Viename Kolorado kino teatre siautėjęs įtariamas žudikas Jamesas Holmesas galimai buvo pasiuntęs savo buvusio universiteto psichiatrui paketą su perspėjimu, kuriame buvo užrašų knygelė ir piešiniai, apibūdinantys jo planus žudyti žmones.
Jamesas Holmesas teisme
Jamesas Holmesas teisme / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

24 metų J.Holmesas kaltinamas nušovęs 12 žmonių, o dar 58 sužeidęs per praeitą penktadienį įvykdytą išpuolį Denverio priemiesčio Ororos kino teatre, kuriame daug jaunų kino žiūrovų buvo susirinkę į naujausio filmo apie Betmeną „Tamsos riterio sugrįžimas“ („The Dark Knight Rises“) pirmąjį naktinį seansą.

Skelbiami prieštaringi pranešimai, ar paketas su perspėjimu buvo gautas pakankamai anksti, kad šiai nelaimei būtų užkirstas kelias. Pareigūnai trečiadienį nekomentavo pranešimų, kad šis paketas kelias dienas gulėjo neatidarytas universiteto pašto skyriuje.

Televizija „Fox News“, remdamasi neįvardytu teisėsaugos šaltiniu, pranešė, jog siuntinys, ant kurio užrašytame siuntėjo adrese buvo nurodytas J.Holmeso vardas, buvo gautas Kolorado universiteto liepos 12 dieną, tačiau buvo atidarytas tik praėjus kelioms dienoms po liepos 20-ąją įvykusių žudynių.

„Paketo viduje buvo užrašų knygelė, pilna detalių, kaip jis ketina žudyti žmones, – sakė teisėsaugos šaltinis. – Ten buvo piešinių, (rodančių), ką jis ketina daryti viduje – piešinių ir žudynių iliustracijų.“

Šiuose piešiniuose buvo vaizduojamos iš brūkšnelių sudarytos žmonių figūrėlės, šaudančios į kitų žmonių figūrėles, nurodė televizija.

Tačiau kitas teisėsaugos šaltinis, kurį citavo „Fox News“, sakė, kad pareigūnai negali patvirtinti, jog šis paketas buvo gautas anksčiau nei įvyko žudynės.

Tuo tarpu dienraštis „The Denver Post“ citavo universiteto pareigūnus, kurie sakė, jog paketas buvo gautas pirmadienį, praėjus kelioms dienoms po šaudynių Ororoje.

Kaip pranešama, žvelgdamas stikliniu žvilgsniu, J.Holmesas ramiu balsu paklausė kito kalėjimo darbuotojo: „Ar matėte tą filmą? Kaip jis baigėsi?“

Vienas policijos šaltinis sakė televizijai „NBC News“, kad J.Holmesas informavo juos apie šį paketą ir patarė pasižiūrėti į vardą, užrašytą prie siuntėjo adreso.

Taip pat pranešama, jog įtariamasis, kuriam per teismo posėdį ateinantį pirmadienį tikriausiai bus pateikti kaltinimai dėl 12 žmonių nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti 58 žmones, nusipirko pusiau automatinį šautuvą praėjus kelioms valandoms po to, kai neišlaikė svarbaus žodinio egzamino.

J.Holmesas, kuris buvo gavęs specialią vyriausybės stipendiją neurobiologijos studijoms, netikėtai ir be jokių paaiškinimų nutraukė savo doktorantūrą, praėjus trims dienoms po liepos 7-osios, kai neišlaikė egzamino, nurodė televizija „ABC News“.

Pareigūnai negalėjo viešai komentuoti nei vieno iš šių klausimų dėl griežtų suvaržymų, kuriuos nustatė šiai bylai vadovaujantis teisėjas.

Pasidomėjo naujojo filmo apie Betmeną pabaiga

Vienas kalėjimo darbuotojas pasakojo, kad J.Holmesas nori sužinoti, kokia yra  naujausio filmo apie Betmeną pabaiga.

J.Holmesas „stengėsi vaizduoti, kad jam nuoširdžiai smalsu“, apstulbęs darbuotojas, kuris antradienį tapo šio keisto incidento liudininku kalėjimo ligoninėje, sakė dienraščiui „New York Daily News“.

„Atrodė, tarsi jis nenutuoktų, kad tai, ką jis sako, yra kažkas negerai. Buvo šlykštu... Manau, jis labai uoliai stengiasi apsimesti pamišėliu“, – pridūrė šaltinis.

Kaip pranešama, žvelgdamas stikliniu žvilgsniu, J.Holmesas ramiu balsu paklausė kito kalėjimo darbuotojo: „Ar matėte tą filmą? Kaip jis baigėsi?“

Kai darbuotojas nieko neatsakė, suimtasis pakartojo šį klausimą.

„Jeigu jis būtų tai pasakęs man, būtų išties sunku susilaikyti jam neužvožus“, – neįvardytas liudininkas sakė laikraščiui.

„New York Daily News“ praneša, kad antradienį J.Holmesas buvo perkeltas į ligoninę dėl savo paties saugumo. Jaunuoliui taip pat buvo uždėta juoda plastikinė kaukė, kad jis negalėtų spjaudyti į kalėjimo prižiūrėtojus.

Įtariamajam buvo surakintos kojos ir uždėta neperšaunama liemenė.

Per praeitą pirmadienį vykusį pirmąjį teismo posėdį šis buvęs doktorantas atrodė apkvaitęs ir nesiorientuojantis. Jeigu nebūtų įrodyta, kad jis yra nepakaltinamas dėl psichikos sutrikimo, J.Holmesui gali būti skirta mirties bausmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius