Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kolumbija ketina įteisinti ekstazio ir metamfetamino vartojimą

Kolumbijos policija sulaikė 10 tonų kokaino.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kokainas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kolumbijos teisingumo ministrė Ruth Stella Correa paskelbė, kad šalyje ketinama įteisinti sintetinių narkotikų, tokių kaip ekstazis, naudojimą, rašo naujienų tarnyba BBC.

Šis pasiūlymas papildytų su narkotikais susijusius teisės aktus, kuriuose numatyta, kad kokainas ir marihuana šalyje draudžiami, tačiau žmonės netraukiami baudžiamojon atsakomybėn už itin mažo jų kiekio turėjimą.

Tokiais teisės aktais iš naujo imamasi spręsti narkotikų vartojimo, prekybos ir su juo susijusius klausimus. 

Kritikai teigia, kad sintetinių narkotikų legalizavimas tik įves painiavos. 

Kolumbijoje sudaryta komisija, vertinanti pastarųjų dešimties metų vyriausybės kovos su narkotikais planą.  Buvęs prezidentas Cesaras Gaviria taip pat priklauso grupei. Tikimasi, kad per aštuonis mėnesius grupė parengs dokumentą su rekomendacijomis. 

R.S.Correa priminė, kad pats konstitucinis teismas pažymėjo, jog nedidelį kiekį marihuanos ir kokaino turintys asmenys Kolumbijoje neturi būti baudžiami.

Pasak teisingumo ministrės, naujasis įstatymas, kuris bus pateiktas kongresui, bus išplėstas ir apims taip pat ir sintetinius narkotikus, kurių kiekis bus apibrėžiamas kaip „asmeninė dozė“. 

Verslo pabaiga

Šalies žaliųjų partijos atstovas išreiškė paramą vyriausybės sumanymui. 

„Kolumbijos problema yra lengvųjų narkotikų problema: marihuana ir kokainas. Narkotikų prekyba labiausiai priklauso nuo kokaino ir nebaudžiamumas užbaigs pasaulyje šį verslą“, - vienai radijo stočiai sakė senatorius Roy Barreras. 

Tačiau kritikai teigia, kad ketinimai įteisinti sintetinius narkotikus asmeniniam naudojimui paskatins sudėtingas diskusijas.  Ekspertai sutaria, kad sintetiniai narkotikai apimtų ekstazį ir metamfetaminą, tačiau kai kurie teigia, kad šis apibrėžimas tinka ir heroinui. 

Teisingumo ministrės iškeltas klausimas paskatino diskusiją apie narkotikų vartojimą Kolumbijoje. 

Dar visai neseniai šalis priiminėjo labiau represinio pobūdžio įstatymus, kuriuose numatoma atsakomybė už narkotikų laikymą ir vartojimą. Tačiau pastarųjų dvejų metų aukščiausiojo teismo sprendimai viską apvertė aukštyn kojomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min