Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Kolumbija su pagrindinėmis ginkluotomis grupėmis susitarė dėl ugnies nutraukimo

Kolumbijos vyriausybė su penkiomis didžiausiomis šalyje veikiančiomis ginkluotomis grupėmis susitarė pusei metų nutraukti ugnį, Naujųjų metų išvakarėse paskelbė prezidentas Gustavo Petro.
Kolumbijos vėliava
Kolumbijos vėliava / 123RF.com nuotr.

Paliaubos buvo pagrindinis G.Petro „visiškos taikos“ politikos tikslas, šalies ginkluotam konfliktui tęsiantis net ir po Kolumbijos ginkluotųjų revoliucinių pajėgų (FARC) išformavimo 2017 metais.

Kolumbijoje, kuri yra didžiausia pasaulyje kokaino gamintoja, vis dar veikiančios ginkluotos grupės varžosi dėl pajamų iš narkotikų kontrabandos ir kitokios nelegalios veiklos, nurodo nepriklausomas strateginių studijų centras „Indepaz“.

„Susitarėme dėl dvišalio ugnies nutraukimo nuo sausio 1-osios iki birželio 30-osios... su Nacionaline išsivadavimo armija (ELN), „Segunda Marquetalia“, „Centriniu generaliniu štabu“, AGC ir „Siera Nevados savigynos pajėgomis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė G.Petro. Pasak jo, paliaubos gali būti pratęstos priklausomai nuo derybų pažangos.

Nepaisant vyriausybės pastangų derėtis su įvairiomis Kolumbijos ginkluotomis grupėmis, kurias bendrai sudaro daugiau kaip 10 tūkst. kovotojų, šaliai kol kas nepavyksta nuslopinti ją apėmusio smurto. „Indepaz“ duomenimis, pernai Kolumbijoje buvo įvykdyta kone 100 žudynių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 15min