Kolumbijos aukščiausio veikiančio ugnikalnio Huilos ketvirtadienio išsiveržimas sukėlė dvi sniego lavinas, kurios pasiekė gyvenvietes.
„Deja, turime pranešimą apie 10 žuvusių žmonių, o kadangi kai kurių vietų negalėjome pasiekti, negalėjome ir nustatyti, ar žuvusiųjų yra daugiau“, – Bogotoje žurnalistams sakė F.Valencia.
240 km į pietvakarius nuo Bogotos, to paties pavadinimo provincijoje esantis Huilos ugnikalnis išsiveržė ketvirtadienį 21 val. 45 min. Grinvičo (23 val. 45 min. Lietuvos) laiku. Dėl šio išsiveržimo iš apylinkių teko evakuoti maždaug 12 tūkst. gyventojų.
Sniego lavinos sugriovė mažiausiai šešis tiltus ir sukėlė upės potvynį.
5 364 m aukščio Huila yra vienas aukščiausių kalnų Andų Centrinėje Kordiljeroje, regione, kur gyvena daugiausia indėnai.
Praėjusį kartą tas ugnikalnis išsiveržė balandžio 14dieną; tada teko evakuoti maždaug 3,5 tūkst. žmonių.
Per panašų išsiveržimą 1994 metais žuvo daugiau kaip 1 tūkst. žmonių, buvo padaryta didelė materialinė žala.
