2017-06-24 12:27

Kolumbijos kovotojų grupuotė ELN paleido du pagrobtus olandų reporterius  

Kolumbijos nacionalinio išvadavimo armijos (ELN) sukilėliai paleido du olandų žurnalistus, pagrobtus prieš kelias dienas šalies šiaurės rytuose, šeštadienį pranešė pareigūnai.
 Derkas Johannesas Boltas ir Eugenio Ernestas Marie Follenderis tarp dviejų ELN sukilėlių
Derkas Johannesas Boltas ir Eugenio Ernestas Marie Follenderis tarp dviejų ELN sukilėlių / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kolumbijos žmogaus teisių priežiūros biuras savo „Twitter“ pranešime nurodė, kad ELN informavo paleidusi 62 metų reporterį Derką Johannesą Boltą ir jo 58 metų operatorių Eugenio Ernestą Marie Follenderį vienoje kaimiškoje vietovėje Šiaurės Santandero valstijoje.

Prie pranešimo buvo pridėta nuotraukų, kuriose esą matyti abu žurnalistai su keliais sukilėliais ir Kolumbijos žmogaus teisių pareigūnais.

Nyderlandų užsienio reikalų ministras Bertas Koendersas šeštadienį patvirtino, kad reporteriai buvo paleisti ir kad tai yra „labai gera žinia“.

Anksčiau penktadienį sukilėliai, regis, paskelbė klaidingą pranešimą, kuriame sakoma, kad abu įkaitais, pagrobti birželio 19 dieną, buvo paleisti.

Konfliktas, ilgainiui įtraukęs įvairias sukilėlių ir sukarintas grupuotes, narkotikų kontrabandininkų gaujas ir valstybės pajėgas, pareikalavo mažiausiai 260 tūkst. žmonių gyvybių.

Pareigūnai baiminosi, kad šis didelio atgarsio sulaukęs pagrobimas gali sužlugdyti ELN ir Kolumbijos vyriausybės taikos derybas.

Šie žurnalistai dirba Nyderlandų televizijos KRO-NCRV laidai „Spoorloos“, padedančiai olandams ieškoti visame pasaulyje savo biologinių giminaičių.

Kolumbijos prezidento Juano Manuelio Santoso vyriausybė ir ELN vasario 7-ąją Ekvadoro sostinėje Kite pradėjo oficialias taikos derybas. Anksčiau beveik ketverius metus vyko slaptos derybos.

Apie pusantro tūkstančio kovotojų turinti ELN yra likusi paskutinė aktyviai tebeveikianti Kolumbijos partizanų grupuotė.

Vyriausybė siekia „visiškos taikos“ su ELN, o praeitais metais jai pavyko sudaryti taikos sutartį su daug didesne partizanų organizacija – Kolumbijos revoliucinėmis ginkluotosiomis pajėgomis (FARC).

Kolumbijos pilietinis konfliktas įsiplieskė 1964 metais, kai FARC ir ELN ėmėsi ginklų, kovodamos už kaimo žmonių teises į savo žemę.

Šis konfliktas, ilgainiui įtraukęs įvairias sukilėlių ir sukarintas grupuotes, narkotikų kontrabandininkų gaujas ir valstybės pajėgas, pareikalavo mažiausiai 260 tūkst. žmonių gyvybių, rodo vyriausybės statistika.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą