Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 4d. 17:42

Komisija siūlys Seimui panaikinti Remigijaus Ačo imunitetą

R.Ačas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Ačas

Laikinoji Seimo komisija trečiadienį nutarė, kad siūlys parlamentui patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Remigijaus Ačo laisvę.

Tačiau komisija dar nutarė kreiptis į Teisės ir teisėtvarkos komitetą, nes jai kilo abejonių, ar pagrįstai R.Ačo atveju nebuvo pripažinta visuomeninė bylos reikšmė ir pereita į valstybinio kaltinimo institutą. Be to, prašoma ištirti, ar tinkamai pritaikytos Baudžiamojo proceso kodekso nuostatos ir Konstitucinio Teismo (KT) doktrina.

Laikinosios komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius teigė, kad pagal KT nutarimą ir kai kuriuos teismų sprendimus R.Ačo byla negalėjo būti nagrinėjama teismuose, nes jis turėjo teisinį imunitetą, o pats konfliktas turėtų būti nagrinėjamas ne privataus kaltinimo tvarka, bet atliekant ikiteisminį tyrimą.

Generalinis prokuroras tvirtino, kad procesiniai klausimai neturėtų būti vertinami politikų.

D.Valys trečiadienį per komisijos posėdį tvirtino, kad Seimo nario R.Ačo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Raseinių rajono profsąjungos pirmininko Vytauto Buloto konfliktas neturi visuomeninės reikšmės, todėl turi būti nagrinėjamas privataus kaltinimo tvarka, o ne pradedant ikiteisminį tyrimą.

„Aš neįžvelgiu visuomeninės reikšmės ir prokuroro įsikišimo būtinumo. Be to, pareiškėjas nesikreipė į prokuratūrą, o iškart kreipėsi į teismą dėl privataus kaltinimo“, – sakė D.Valys.

Seimo komisija nagrinėjo generalinio prokuroro prašymą panaikinti Mišrios Seimo narių grupės nario R.Ačo teisinę neliečiamybę, nes teismas be to negali nagrinėti bylos dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka. D.Valys į Seimą kreipėsi Vilniaus miesto apylinkės teismo prašymu.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Raseinių rajono profsąjungos pirmininkas V.Bulotas į teismą kreipėsi dėl šmeižto, nes, jo manymu, po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdžio R.Ačas sprendimą komentuodamas televizijai jį įžeidė, „išvadindamas ligoniu ir melagiu“.

Prokuratūros duomenimis, taikinamajame posėdyje 2012 metų rugsėjo 4 dieną susitaikyti privačiam kaltintojui ir R.Ačui nepavyko, nes nebuvo susitarta dėl atsiprašymo formos. Rugsėjo 10 dienos nutartimi teisėja perdavė nagrinėti teismui, vėliau bylos nagrinėjimas kelis kartus atidėtas neatvykus R.Ačui, vėliau byla kelis kartus nutraukta, nes nebuvo kreipimosi į Seimą. Šiemet apygardos teismas pripažino, kad apylinkės teismas, nagrinėdamas skundą, galėtų būti aktyvus, ir kreiptis į generalinį prokurorą dėl R.Ačo imuniteto.

Byla išsirutuliojo po įvykių 2011 metais, kai tuometinis Raseinių rajono meras R.Ačas atvyko į Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vykusį darbuotojų susirinkimą, kai bandyta įkurti profesinę sąjungą. V.Buloto teigimu, meras bandė sutrukdyti profsąjungos veiklai ir pažeidė viešąją tvarką bei žmonių rimtį, išgąsdino vaikus.

Galutinį sprendimą dėl R.Ačo imuniteto panaikinimo priims Seimas. Už tai, kad parlamentaras netektų teisinės neliečiamybės, turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra ne mažiau kaip 71 iš 141 politiko.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Remigijus Ačas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min