Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konektikute siautėjusio žudiko kulkos mokytojas pakirto, kai jos gelbėjo vaikus

Šimtai amerikiečių pagerbė per susišaudymą mokykloje žuvusių žmonių atminimą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šimtai amerikiečių pagerbė per susišaudymą mokykloje žuvusių žmonių atminimą
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys mokytojos, kurias pakirto pradinėje mokykloje JAV siautėjusio žudiko kulkos, žuvo bandydamos apsaugoti moksleivius. Viena iš žuvusiųjų pati įleido į mokyklą vaikiną, kuris netrukus pakėlė ranką ne tik prieš ją, bet ir prieš didžiulį būrį vaikų.

Kaip praneša britų dienraščio „The Daily Mail“ tinklalapis, 27-erių Victoria Soto savo kūnu bandė užstoti savo mokomus pirmokus nuo Adamo Lanzos kulkų. Mokyklos direktorę 47-erių Dawn Hochsprung ir psichologę 56-erių Mary Sherlach jaunuolis nužudė, kai moterys nusprendė jam pasipriešinti.

Čia publikuojamos žuvusių pedagogių nuotraukos.

Beje, direktorė pati įleido A.Lanzą į mokyklą ir praleido pro neseniai įrengtą apsaugos sistemą, atpažinusi jį kaip vienos iš mokytojų sūnų. Pedagogė negalėjo žinoti, kad vaikinas ką tik namie buvo nušovęs savo motiną Nancy, pasiėmė jos tris ginklus, mašiną ir atkeliavo iki mokyklos.

Njutauno mieste Konektikuto valstijoje esančios pradinės mokyklos mokytojos rašinyje vadinamos bebaimėmis herojėmis, mat iki paskutinių savo gyvenimo akimirkų bandė apsaugoti vaikus. Naujausiais duomenimis, iš viso per išpuolį žuvo 28 žmonės, įskaitant 20 vaikų nuo penkerių iki dešimties metų amžiaus, A.Lanzos motiną, kurią jis nušovė dar namie, ir jį patį. Žudikas ranką galiausiai pakėlė pats prieš save.

Mokykloje prasidėjus šaudymui daugelis mokytojų ėmė slėptis po stalais, bet D.Hochsprung ir M.Sherlach esą nedvejodamos puolė jaunuolį ir buvo nušautos iš arti. Anot medikės Diane Day, tuo metu ji ir dar kelios mokytojos kalbėjosi su direktore. Vos prasidėjus susitikimui ji išgirdo šūvius ir iškart palindo po stalu. D.Hochsprung ir M.Sherlach elgėsi priešingai – pašokusios nuo kėdžių nubėgo šūvių garso link.

Prieš žūdama V.Soto ragino mokinukus slėptis drabužinėje, o kai pasirodė šaulys, stengėsi juos pridengti savo kūnu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min