Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konfliktas Ukrainos televizijoje persikėlė į Aukščiausiąją Radą: Vitalijus Klyčko reikalauja, kad nacionalinio transliuotojo vadovą sumušę deputatai padėtų mandatus

Internete paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame „Svoboda“ partijos nariai užpuola Ukrainos nacionalinio transliuotojo vadovą Aleksandrą Panteleymonovą.
Internete paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame „Svoboda“ partijos nariai užpuola Ukrainos nacionalinio transliuotojo vadovą Oleksandrą Panteleimonovą.
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ukrainos valstybinės televizijos vadovą antradienį vakare sumušė mažiausiai trys parlamentarai, priklausantys dešiniajai partijai „Svoboda“, ir privertė atsistatydinti. „Udar“ partijos lyderis Aukščiausiojoje Radoje pasakytoje kalboje pareikalavo, kad visi skandale dalyvavę „Svoboda“ deputatai padėtų deputatų mandatus

Nepatenkinti tuo, kad Ukrainos valstybinė televizija transliavo, kaip Vladimiras Putinas pasirašo Krymo prijungimo prie Rusijos aktą, mažiausiai trys parlamentarai iš dešiniosios partijos „Svoboda“ sumušė televizijos vadovą ir privertė jį atsistatydinti, praneša „Euronews“.

„Svoboda“ nariai antradienio vakarą įsiveržė į Ukrainos Nacionalinės televizijos kompanijos vadovo Oleksandro Panteleimonovo kabinetą.

Jie buvo nepatenkinti tuo, kad nacionalinis transliuotojas tiesiogiai transliavo, kaip Rusijos parlamente pasirašoma sutartis dėl Krymo prijungimo prie Rusijos Federacijos.

Rėkdami ir mušdami A.Panteleimonovą per galvą vyrai jį vadino „Maskvos šiukšle“ ir kaltino tarnaujant V.Putinui, kol ukrainiečiai „žūva nuo rusų okupantų rankos“.

Tada jie privertė televizijos vadovą pasirašyti atsistatydinimo raštą.

Ironiška, kad vienas iš užpuolikų yra parlamento Žodžio laisvės komiteto pirmininko pavaduotojas.

„Svoboda“ nariai patys nufilmavo visą užpuolimą ir vėliau paskelbė įrašą internete.

VIDEO: Ukraine TV boss assaulted and forced to resign by far-right Svoboda MPs

Ukrainos premjeras pasmerkė incidentą, pavadinęs jį „nepriimtinu demokratinėje visuomenėje“.

Nacionalinė televizijos kompanija yra valstybinė įmonė, kuri valdo didžiausią Ukrainos televiziją, Pirmąjį nacionalinį kanalą.

Daugelio ukrainiečių manymu, protestų Maidane metu A.Panteleimonovas įvykius nušvietė palankiai Viktorui Janukovyčiui.

„Svoboda“ partija šiuo metu turi apie 40 narių Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje ir kelis ministrų portfelius.

„Liaudies deputatų poelgiams nėra paaiškinimo ir pateisinimo“

Trečiadienį užpuolime dalyvavę „Svoboda“ parlamentarai pareiškė, kad kol kas neketina atiduoti deputatų mandatų, bet tikina, kad tyrimo metu jais nesidangstys.

„Galbūt nekorektiška forma – ir dėl to mes prašome atleidimo: emocingai veikėme – mes jį privertėme parašyti tą pareiškimą dėl išėjimo iš darbo. Bet sumušimų ir kitokios savivalės, apie kuriuos parašė žurnalistai, nebuvo“, – trečiadienį per trumpą spaudos konferenciją Kijeve pareiškė deputatas Ihoris Mirošnyčenka.

„Profesinės Panteleimonovo veiklos įvertinimą turi pateikti visuomenė ir teisėsaugos organai, o ne liaudies deputatai jėgos metodais“, – sakoma V.Klyčko kreipimesi

Partijos UDAR („Smūgis“) lyderis Vitalijus Klyčko kreipėsi į „Svoboda“ frakcijos narius su reikalavimu atiduoti savo mandatus.

„Profesinės Panteleimonovo veiklos įvertinimą turi pateikti visuomenė ir teisėsaugos organai, o ne liaudies deputatai jėgos metodais“, – sakoma V.Klyčko kreipimesi, kurį trečiadienį paskelbė partijos spaudos tarnyba.

„Esu įsitikinęs, kad tokiems liaudies deputatų poelgiams nėra paaiškinimo ir pateisinimo. Ukrainai nereikia politinių marodierių“, – pabrėžė V.Klyčko.

Ukrainos generalinio prokuroro pareigas einantis Olehas Machnickis jau pažadėjo objektyviai, be politinės potekstės įvertinti „Svoboda“ parlamentarų veiksmus.

„Šalis, kurioje deputatai nebaudžiami puola žurnalistus, negali vadintis laisva ir europietiška. Ir negali tikėtis civilizuotų šalių paramos“, – savo ruožtu pareiškė „Saviko Šusterio studijos“ (Savik Shuster's Studio ) žurnalistai.

„Politinis marodieriavimas turi būti baudžiamas pagal karo meto įstatymus. Reikalaujame patraukti Oleksandro Panteleimonovo užpuolimo dalyvius griežčiausion atsakomybėn“, – sakoma jų pareiškime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min