Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Th.May pasirašė sutartį su Šiaurės Airijos DUP dėl palaikymo parlamente

Theresa May
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Th.May pasirašė sutartį su Šiaurės Airijos DUP dėl palaikymo parlamente
Šaltinis: BNS
0
A A

Theresos May vadovaujama Konservatorių partija, šį mėnesį vykusiuose Jungtinės Karalystės (JK) parlamento rinkimuose praradusi daugumą, pirmadienį pasirašė susitarimą su Šiaurės Airijos Demokratine junionistų partija (DUP), leisiantį jai išlikti valdžioje, praneša BBC.

„Susitarimas buvo pasirašytas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Th.May atstovas.

Th.May vedė derybas su DUP siekdama paremti savo vyriausybę po katastrofiškų rinkimų lėmusių prarastą Bendruomenių Rūmuose turėtą daugumą, kurią su 10 DUP įstatymų leidėjų parama atgaus.

Th.May su DUP pirmininke Arlene Foster susitiko prie ministres pirmininkės rezidencijos Downing gatvėje, ryškioje ryto saulėje buvo apstu šypsenų ir rankos paspaudimų.

„Grįžome į Londoną ir viliuosi, kad galėsime užbaigti susitarimą tarp mūsų ir Konservatorių partijos“, – prieš susitikimą „Sky news“ žinių tarnybai teigė A.Foster „Kaip ministrė pirmininkė jau minėjo, susitarimas bus viešas ir visiškai skaidrus, ir tokiu taps vos mums susitarus“.

Šis susitarimas pasiektas po dvi savaites trukusių derybų.

10 DUP priklausančių parlamento narių palaikys torius balsavime dėl pagrindinių klausimų, pavyzdžiui, biudžeto ar šią savaitę sakomos karalienės kalbos, kurioje bus pristatyti pagrindiniai naujosios vyriausybės tikslai.

Tiesa, nors susitarimas buvo pasirašytas, oficiali koalicija sudaryta nebus.

Derybose dėl daugiausia dėmesio buvo skiriama paramai Šiaurės Airijai ir „Brexit“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May ir Arlene Foster
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May ir Arlene Foster

Po birželio 8-ąją įvykusių pirmalaikių rinkimų, paskelbtų Th.May iniciatyva, konservatoriai 650 vietų Bendruomenių Rūmuose gavo 317 mandatų, tad jiems reikia 10 DUP įstatymų leidėjų palaikymo, kad galėtų vadovauti.

A.Foster vadovaujama partija, mainais už savo paramą, iš vyriausybės siekia gauti apčiuopiamos naudos Šiaurės Airijai, ypač susijusios su darbo vietomis ir investicijomis. Vis dėlto kritikai, įskaitant dalį pačios Th.May konservatorių, prieštaravo bet kokiai sąjungai su DUP dėl kai kurių šios partijos pažiūrų, pavyzdžiui, atsisakymo pripažinti pačios lyties asmenų santuokas ir teisę į abortus.

Parama Šiaurės Airijai

Šiaurės Airija iš Jungtinės Karalystės gaus papildomą milijardą svaro sterlingų (1,1 milijardą eurų) pagal susitarimą dėl šio regiono partijos palaikymo ministrės pirmininkės Theresos May konservatorių vyriausybę.

A.Foster: „Milijardo svarų finansinę paramą per dvejus metus vertiname palankiai.“

„Milijardo svarų finansinę paramą per dvejus metus vertiname palankiai“, - sakė Arlene Foster, Šiaurės Airijos Demokratų junionistų partijos (DUP), remsiančios konservatorius, pirmininkė.

A.Foster teigimu, Th.May sutiko Šiaurės Airijai skirti 1 mlrd. svarų, tačiau daugiau detalių nepateikė. Pasak jos, daugiau DUP ir konservatorių susitarimo detalių bus paskelbta netrukus.

A.Foster sakė, kad „džiaugiasi“, jog buvo pasiektas susitarimas. Premjerė, kuri taip pat nepateikė daugiau detalių apie tą susitarimą, sakė, kad DUP ir jos partiją vienija „noras užtikrinti stiprią vyriausybę“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min