Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 11d. 11:59

Kopenhaga virsta antruoju Amsterdamu

Pėstieji, dviračiai ir visuomeninis transportas Kopenhagoje puikiai sugyvena
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Susiklosčiusi padėtis privertė miesto burmistrą socialiniams reikalams Mikkelį Varmingą pasiūlyti, kad Danijos sostinėje būtų leidžiama atidaryti kavines-parduotuves, kuriose būtų galima laisvai nusipirkti marihuanos

Kopenhagos vadovai nutarė Danijos sostinėje leisti atidaryti keletą kavinių, kuriose būtų legaliai pardavinėjama marihuana.

Nuo šių metų pradžios Kopenhagoje užregistruota neįprastai daug susišaudymų ir švaistymosi peiliais atvejų. Policijos teigimu, tokį kriminalinių nusikaltimų pagausėjimą lėmė prasidėjęs karas tarp vietos nusikalstamų grupuočių dėl narkotikų rinkos perskirstymo.

Prisidėjo ir tai, kad beveik prieš du mėnesius Danijos teismas priėmė sprendimą iškelti visame pasaulyje žinomos Kopenhagos hipių komunos Kristianijoje gyventojus. Kristianija – tai rajonas, kur jau keturis dešimtmečius be didelių pastangų galima nusipirkti ne tik marihuanos, bet ir hašišo.

Leidimas legalizuoti lengvus narkotikus miesto kavinėse turi daug pranašumų. Nemanau, kad neigiamas kanapių poveikis žmogus organizmui yra didesnė žala nei daugybė nusikaltimų, susijusių su draudimu jomis prekiauti, pareiškė Larsas Dveholmas.

Susiklosčiusi padėtis privertė miesto burmistrą socialiniams reikalams Mikkelį Varmingą pasiūlyti, kad Danijos sostinėje būtų leidžiama atidaryti kavines-parduotuves, kuriose būtų galima laisvai nusipirkti marihuanos. M.Varmingo nuomone, valstybinėse plantacijose užaugintos kanapės labai palengvintų kovą su narkotikų prekeiviais, kurie ir yra pagrindinė išaugusio kriminalinio nusikalstamumo priežastis.

Tokius radikalius Kopenhagos municipaliteto atstovo siūlymus palaiko nemaža dalis Danijos politikų. "Leidimas legalizuoti lengvus narkotikus miesto kavinėse turi daug pranašumų. Nemanau, kad neigiamas kanapių poveikis žmogus organizmui yra didesnė žala nei daugybė nusikaltimų, susijusių su draudimu jomis prekiauti. Šiuo metu vykstanti kova su marihuana man primena "sausojo įstatymo" laikus, kai ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Jungtinės Valstijos buvo priėmusios įstatymą, draudžiantį pardavinėti alkoholį. Todėl aš asmeniškai pasisakau už lengvų narkotikų prekybos legalizavimą", – pareiškė Danijos Liberalų partijos atstovas Larsas Dveholmas.

Tačiau išgirdę L.Dveholmo ir Kopenhagos burmistro kalbas Danijos konservatoriai ir nacionalinių partijų atstovai sukėlė tikrą audrą. "M.Varmingas bando žaisti Danijos visuomenės socialiai pažeidžiamų žmonių silpnybėmis. Žinoma, tie, kurių dvasia silpna ir kurie bando pabėgti nuo tikrovės pasitelkdami narkotikus, nesugebės atsispirti tokioms stiprioms vilionėms ir taps pirmomis aukomis. Nėra abejonės, kad šiuos žmones mes prarasime galutinai", - sakė konservatorių partijos atstovas Moensas Lenborgas.

Tačiau atrodo, kad tokie pareiškimai – tik šauksmas tyruose. Kopenhagos merijos sudaryta speciali komisija jau išstudijavo legalaus kanapių ir iš jų pagamintų narkotikų pardavimo pasaulyje patirtį ir pateikė ataskaitą. Joje teigiama, kad Nyderlandų, kur marihuanos prekybą kavinėse kontroliuoja narkotikų policija, patyrimas rodo, jog silpnų narkotikų legalizavimas nedaro jokios įtakos nusikalstamumui.

Atliktas tyrimas parodė ir tai, kad galimybė laisvai nusipirkti ir rūkyti marihuaną nepaskatino daugiau žmonių susižavėti šia žole. Todėl jau artimiausiu metu Kopenhagos merija ketina priimti nutarimą leisti eksperimento tvarka atidaryti Danijos sostinėje visą tinklą kavinių, prekiaujančių silpnais narkotikais.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min