Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kopenhagoje per masinį mitingą dėl klimato areštuoti 968 žmonės

Policija areštavo beveik tūkstantį demonstrantų. Sulaikytieji iš pradžių buvo susodinti ant žemės, o po to išvežti autobusais.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policija areštavo beveik tūkstantį demonstrantų. Sulaikytieji iš pradžių buvo susodinti ant žemės, o po to išvežti autobusais.
Šaltinis: BNS
0
A A

Kopenhagoje per masinį mitingą, kurio tikslas buvo spausti Jungtinių Tautų (JT) konferenciją klimato klausimais imtis griežtesnių veiksmų, policija šeštadienį areštavo beveik tūkstantį žmonių.

Dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo šeštadienio žygyje prie itin saugomo konferencijų centro, kur pasaulio valstybės bando pasiekti susitarimą dėl kovos su klimato kaita. Demonstracijos taip pat vyko visame pasaulyje, nuo Australijos iki poliarinio rato.

Demonstracija Kopenhagoje daugiausia buvo taiki, bet policija turėjo įsikišti tada, kai šimtai juodais drabužiais vilkėjusių jaunuolių ėmė svaidyti plytas ir daužyti langus. Policijos pareigūnai apsupo ramybės drumstėjus ir privertė juos susėsti ant žemės sudėjus rankas už nugaros, o paskui išvežė juos autobusais.

Policija areštavo 968 žmones, tarp jų – maždaug 400 asmenų, priklausančių vadinamajam Juodajam blokui – itin radikalių antiglobalistų grupuotėms iš visos Europos. Maždaug 150 žmonių po apklausos buvo paleisti.

Demonstracijos taip pat vyko Australijoje, Indonezijoje ir Filipinuose; jų dalyviai reikalavo, kad 194 valstybės, kurių atstovai susirinko Kopenhagoje į JT bendrosios klimato kaitos konvencijos (UNFCCC) konferenciją, imtųsi griežtų kovos su klimato kaita veiksmų.

Šis viršūnių susitikimas turi baigtis penktadienį, daugiau kaip 110-ies valstybių ir vyriausybių vadovų susirinkimu. Jo metu turi būti patvirtintas susitarimas, kuriuo didžiosios ekonomikos būtų įpareigotos mažinti taršą „šiltnamio efektą“ sukeliančiomis dujomis ir skirti šimtus milijardų dolerių skurdžioms šalims, labiausiai patiriančioms klimato kaitos padarinius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min