Dabar populiaru
Sportas gyvai
Advertisement
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gegužės 26d. 17:48

Kopenhagos hipių komunai Kristianijoje iškilo pavojus (nuotraukos)

Pusher street
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kristianija
Danijos teismas nusprendė, kad Kopenhagos subkultūrinės Kristianijos bendruomenės nariai neturi teisės gyventi apleistoje karinėje jūrų bazėje ir turi iš jos išsikraustyti artimiausiu metu.

Kaip praneša „Associated Press“, Kristianijos bendruomenė, kurią sudaro apie 900 nuolatinių gyventojų, greičiausiai apskųs tokį teismo sprendimą.

„Laisvasis miestas“ Kristianija įsikūrė 1971 metais, kai skvoteriai apsigyveno apleistoje XVIII amžiaus karinėje jūrų bazėje, esančioje ant valstybei priklausančios žemės.

Ilgą laiką Kristianijos gyvenojai mėgavosi tam tikra nepriklausomybe nuo valstybės. Kopenhagos policija ir valdžios atstovai pro pirštus žiūrėjo į faktą, kad Kristianijoje laisvai prekiaujama hašišu ir kitais lengvais narkotikais. Hipių komuna tapo viena iš turistų lankomiausių Kopenhagos vietų – kasmet joje apsilankydavo apie milijonas žmonių.

2004 metais Danijos valdžia pradėjo kovą su neteisėta prekyba narkotikais ir nusprendė nugriauti savavališkai pasistatytus namus, kuriuose gyveno skvoteriai, kad toje vietoje galėtų pradėti gyvenamųjų namų statybas. Šiuos valdžios veiksmus hipiai apskundė teismui. Jie teigė turį teisę naudotis žeme, net jeigu nėra jos savininkai. Tarp Kristianijos gyventojų, rengusių protesto akcijas, ir policijos ne kartą kilo susirėmimai.

Plačiau apie Kristianiją skaitykite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min