Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 5d. 08:31 , Atnaujinta: 2020 balandžio 5d. 23:19

Koronavirusas pasaulyje: D.Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“

Perspėjimas dėl koronaviruso Niujorke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Perspėjimas dėl koronaviruso Niujorke

Europoje koronaviruso pandemijos aukų skaičius viršijo 45 000. Tuo metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas amerikiečius įspėjo – per ateinančias dvi savaites bus daug mirusiųjų.

JAV skaičiuoja, kad koronaviruso infekcija šalyje serga daugiau nei 300 tūkst. žmonių – šalis tapo didžiausiu ligos židiniu pasaulyje.

Tuo metu Europa, kurioje mirė daugiau nei 46 tūkst. žmonių, kuriems buvo nustatyta COVID-19, yra labiausiai pandemijos paveiktas žemynas, vertinant pagal aukų skaičių.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Ukrainoje – 1,3 tūkst. COVID-19 atvejų, 37 mirtys

23:19

Ukrainoje oficialiai patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 atvejų per pastarąją parą padaugėjo 37 iki 1308, pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija.

Šalyje jau užregistruotos 37 mirtys nuo šios ligos.

Taip pat skelbiama, jog tik 28 žmonės šią ligą jau įveikė – per pakartinius laboratorinius tyrimus koronaviruso jų organizme nebebuvo.

Medicininį išsilavinimą turintis Airijos premjeras kartą per savaitę bus gydytojas

23:18

Airijos vyriausybės vadovas Leo Varadkaras, turintis pagrindinį medicininį išsilavinimą, nusprendė kartą per savaitę padirbėti gydytoju, kad galėtų tiesiogiai dalyvauti kovoje su koronaviruso infekcija, sekmadienį savo elektroninėje versijoje pranešė „The Irish Times“, remdamasis neįvardytais šaltiniais.

Airijos nacionalinė sveikatos tarnyba praėjusio mėnesio pabaigoje paskelbė kampaniją, kviesdama medicininį išsilavinimą turinčius šalies gyventojus koronaviruso epidemijos plėtimosi akivaizdoje užtikrinti gydymo įstaigų personalo augimą.

Anot leidinio, į šį kreipimąsi jau atsiliepė apie 50 tūkst. asmenų, o L.Varadkaras jo paties prašymu taip pat vėl buvo įtrauktas į gydytojų registrą.

„Ministras pirmininkas kaip medikas praktikuos kartą per savaitę“, – rašo „The Irish Times“.

L.Varadkaras pagrindinį medicininį išsilavinimą įgijo Dublino Trejybės koledžo medicinos fakultete, o atitinkamą diplomą gavo 2010 metais. Po trejų metų jis buvo išbrauktas gydytojų registro dėl pasikeitusios veiklos ir pradėtos politiko karjeros.

Prancūzijoje koronaviruso aukų skaičius viršijo 8 tūkstančius

22:23

Prancūzija sekmadienį paskelbė, jog mirčių nuo naujojo koronaviruso sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos skaičius nuo šio mėnesio pradžios padvigubėjo.

Prancūzijos sveikatos ministerija sekmadienio vakare pranešė naujausią COVID-19 aukų skaičių – 8078 žmonės.

Balandžio 1-ąją koronavirusas buvo pasiglemžęs perpus mažiau Prancūzijos gyventojų gyvybių – 4032-ų.

Naujausiais duomenimis, Prancūzijoje patvirtinti 70 478 COVID-19 atvejai, 6978 pacientams yra taikoma intensyvi terapija.

Nuo šios ligos išgijusiųjų skaičius pasiekė beveik 16,2 tūkstančio.

Prancūzija į oficialų epidemijos aukų skaičių įtraukia tik COVID-19 užsikrėtusius pacientus, mirusius ligoninėse. Į šią statistiką nepatenka mirusieji namuose arba senelių globos įstaigose.

Atleistam JAV lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ kapitonui nustatyta COVID-19

22:22

Balandžio 2-ąją atleistam JAV lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ kapitonui Brettu Crozier diagnozuota naujojo koronavirusio sukelta COVID-19 liga, sekmadienį savo elektroninėje versijoje paskelbė „The New York Times“.

B.Crozier buvo atleistas, kai informavo Pentagoną, kad jo laive nevaldomai plečiasi naujojo koronaviruso protrūkis.

Anot „The New York Times“, „USS Theodore Roosevelt“ kapitonui COVID-19 simptomai pasireiškė dar prieš jo atleidimą, o dabar jis karantinuotas JAV karinio jūrų laivyno bazėje Guamo saloje kartu su daugiau kaip puse iš 5 tūkst. atominio lėktuvnešio įgalos narių.

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis sekmadienį pranešė, jog naujaisiais duomenimis, COVID-19 jau patvirtinta 155 „USS Theodore Roosevelt“ įgulos nariams.

Anksčiau šią savaitę JAV laivyno sekretoriaus pareigas laikinai einantis Thomas Modly pareiškė, kad B.Crozier „pademonstravo labai prastą lyderystę“, krizės įkarštyje „sukėlė paniką“ ir yra atsakingas už tai, kad jo aiškinamajame rašte pateikta informacija apie padėtį lėktuvnešyje buvo nutekinta žiniasklaidai.

Tuo tarpu „USS Theodore Roosevelt“ įgula, kaip skelbė laikraštis „The Stars and Stripes“, šiltai atsisveikino su kapitonu, skanduodama B.Crozier vardą ir kaip išreikšdama jam palaikymą.

Latvijoje daugiausiai COVID-19 liga susirgo 30–39 amžiaus žmonių

21:20

Koronaviruso SARS-CoV-2 sukelta ūmine kvėpavimo takų liga COVID-19 Latvijoje daugiausiai serga 30–39 metų amžiaus žmonės, skelbia Latvijos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

139 šia liga susirgusiųjų yra 30–39 amžiaus (26 proc. pacientų dėl šios ligos), 103 – 40–49 metų metų (19 proc.), po 89 – 20–29 metų ir ne jaunesni kaip 60 metų amžiaus (po 17 proc.), 83 – 50–59 metų (17 proc.), 30 – iki 20 metų amžiaus žmonės (5 proc.).

Naujausiais duomenimis, Latvijoje patvirtinti 533 COVID-19 atvejai.

Tarnyba pažymi, jog 50–59 metų ir vyresnio amžiaus grupių pacientų per pastarąją savaitę padvigubėjo.

Haitis pranešė apie pirmąjį mirties nuo koronaviruso atvejį

20:58

Haitis sekmadienį pranešė apie pirmąjį mirties nuo koronaviruso atvejį.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog 55 metų nuo koronaviruso miręs vyras taip pat sirgo diabetu ir hipertenzija.

Miręs vyras buvo vienas iš 21 patvirtintų COVID-19 atvejų Haityje, pasižyminčiame jauna populiacija, kur daugiau nei pusei asmenų, kuriems diagnozuotas užsikrėtimas, yra jaunesni nei 45 metų žmonės.

Nuo kovo 19 dienos, kai buvo patvirtinti pirmieji du užsikrėtimo atvejai, šalyje buvo atlikti tik 218 koronaviruso tyrimai – šis faktas sulaukė daug nacionalinės medikų bendruomenės kritikos dėl to, kaip vyriausybė tvarkosi pandemijos metu.

Nuo viruso plitimo pradžios šalyje paskelbtos griežtos kovos priemonės, tačiau jų nėra griežtai laikomasi ir jos nėra tinkamai vykdomos.

Gyventojai dažnai pažeidžia draudimą nesibūriuoti po daugiau nei 10 žmonių, ypač perpildytoje šalies viešojo transporto sistemoje.

Be to, Haityje sunku taikyti tokias priemones kaip nurodymą likti namuose, kadangi didžioji dalis šalies gyventojų priklauso nuo šešėlinės ekonomikos.

Tuo tarpu tankiausiai gyvenamoje Karibų jūros regiono sostinėje Port o Prense, turinčioje 3 mln. gyventojų, sudėtinga laikytis tokių priemonių kaip socialinis atstumas.

Italijoje užfiksuotas mažiausias paros mirčių nuo koronaviruso skaičius per dvi savaites

20:57

Italija sekmadienį fiksavo mažiausią paros mirčių nuo koronaviruso skaičių per dvi savaites, o kritinės būklės pacientų skaičius taip pat mažėjo antrą dieną iš eilės.

Civilinės saugos tarnyba pranešė apie 525 mirties nuo COVID-19 per 24 valandas atvejus – šis skaičius buvo mažiausias nuo kovo 19 dienos, kai buvo užfiksuotos 427 mirtys.

„Tai gera žinia, tačiau negalime atsipalaiduoti“, – žurnalistams pažymėjo Civilinės saugos tarnybos vadovas Angelo Borrelli.

Pareigūnai taip pat pranešė, jog ligoninėse pirmą kartą sumažėjo nuo COVID-19 gydomų nekritinės būklės pacientų skaičius.

Šis skaičius sumažėjo nuo 29 010 šeštadienį iki 28 949 sekmadienį.

Kritinės būklės pacientų skaičius sumažėjo nuo 3994 šeštadienį iki 3977 sekmadienį – mažėjimas fiksuotas antrą dieną iš eilės.

Iki šiol Italijoje nuo koronaviruso mirė 15 887 žmonės.

Niujorko valstijoje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 4000 žmonių, per parą – 594

20:56

Niujorko valstijoje mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 4159, sekmadienį pranešė valstijos gubernatorius, palyginti su 3565 mirties atvejų skaičiumi diena anksčiau.

Visgi naujų mirčių (594 atvejai) buvo mažiau, palyginti su ankstesne para.

Tai buvo pirmas kartas, kai per 24 valandas fiksuotų mirčių skaičius sumažėjo – šeštadienį buvo užfiksuotas rekordinis mirčių per 24 valandas skaičius – 630.

Visgi gubernatorius Andrew Cuomo žurnalistams teigė, jog dar per anksti spręsti, ar tai nėra tik „trumpalaikis sumažėjimas“.

Labiausiai koronaviruso plitimo paveiktoje Niujorko valstijoje pandemijos pikas gali įvykti ateinančią savaitę, pažymėjo A.Cuomo, nors įspėjo, kad šiuo metu neįmanoma numatyti, kaip klostysis padėtis.

„Gali būti, kad skaičiai jau ima stabilizuotis“, – kalbėjo A.Cuomo per savo kasdienį instruktažą.

„Artimiausiomis dienomis pamatysime, ar skaičiai didės, ar mažės“, – pridūrė gubernatorius.

Šiuo metu Niujorko valstijoje užfiksuotas 122 031 užsikrėtimo COVID-19 atvejis.

Niujorkas išlieka epidemijos epicentru šalyje, tačiau gubernatorius perspėjo, jog užsikrėtusiųjų daugėja ir Long Ailande bei kaimyninėje Naujojo Džersio valstijoje.

Pakistane į karantiną pasiųsta 20 tūkst. tikinčiųjų, dar dešimčių tūkstančių ieškoma

19:49

Pakistanas pasiuntė į karantiną 20 tūkst. tikinčiųjų ir tęsia dar dešimčių tūkstančių žmonių, kurie nepaisydami plintančios koronaviruso pandemijos praėjusį mėnesį dalyvavo islamo tikinčiųjų sambūryje Lahoro mieste, paiešką, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Pareigūnai teigė ketinantys atlikti koronaviruso tyrimus ar karantinuoti tuos, kurie kovo 10–12 dienomis dalyvavo islamo misionierių judėjimo „Tablighi Jamaat“ renginyje, nerimaudami, jog šie žmonės šiuo metu platina COVID-19 visame Pakistane ir užsienyje.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 tūkst. žmonių, pranešė organizatoriai, nepaisę vyriausybės prašymų atšaukti renginį dėl šalį užklupusio viruso.

Šiaurės vakarų Chaibero Pachtunchvos provincijoje iki šiol į karantiną pasiųsta 5,3 tūkst. judėjimo atstovų ir islamo dvasininkų, dalyvavusių susitikime Lahore.

„Sveikatos apsaugos pareigūnai atlieka koronaviruso tyrimus, kai kurie jų pasirodė besantys teigiami“, – sekmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė regiono atstovas Ajmalas Waziras.

Pasak A.Waziro, tūkstančiai minėtoje provincijoje gyvenančių judėjimo atstovų buvo įstrigę kituose regionuose, kadangi visoje šalyje uždaryti pagrindiniai greitkeliai.

Apie 7 tūkst. žmonių karantinuoti Pandžabo provincijos Lahoro mieste, tuo tarpu pietų Indo provincijoje karantinuoti 8 tūkst. renginio dalyvių.

Dešimtys žmonių buvo priversti savarankiškai izoliuotis pietvakarinėje Beludžistano provincijoje.

Be to, kovo pabaigoje buvo uždarytos arba pažymėtos kaip karantino centrai judėjimo „Tablighi Jamaat“ mečetės ir kitos maldos vietos.

Pareigūnai naujienų agentūrai AFP pranešė, kad mažiausiai 154 renginyje dalyvavusiems tikintiesiems nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, o du asmenys jau mirė.

Pakistane nuo koronaviruso mirė mažiausiai 45 žmonės, tačiau stebėtojai, atsižvelgdami į tai, kad šalis turi tik ribotų galimybių atlikti tyrimus, nerimauja, jog tikrasis skaičius yra daug didesnis.

„Tablighi Jamaat“ yra laikomas vienu didžiausių tikėjimu grįstų judėjimų pasaulyje, turintis milijonus sekėjų, ypač Pietų Azijoje. Viena iš judėjimo veiklų yra pamokslininkų siuntimas į kitas šalis skleisti islamo idėjų.

Šių metų renginyje dalyvavo daugybė užsieniečių iš Kinijos, Indonezijos, Nigerijos ir Afganistano, pranešė organizatoriai.

Šiuo metu Pakistane karantinuojami apie 1,5 tūkst. užsieniečių, tačiau dalis užsieniečių išvyko iš šalies neišsityrę.

Gazos sveikatos apsaugos ministerija praėjusį mėnesį patvirtino, kad du pirmieji koronaviruso atvejai buvo susiję su palestiniečiais, dalyvavusiais minėtame renginyje.

Kiek anksčiau Pakistano mokslo ministras Fawadas Chaudhry išreiškė pasipiktinimą dėl sprendimo neatšaukti renginio, kaltindamas dvasininkus užsispyrimu.

Organizatoriai teigė sutrumpinę renginį vadovaudamiesi valdžios institucijų patarimais, nors anksčiau tvirtino tai padarę dėl lietaus.

Kritikai kaltina panašius „Tablighi Jamaat“ renginius, surengtus Malaizijoje ir Indijoje koronaviruso pandemijos metu, dėl viruso platinimo kitose šalyse.

Libijoje nuo koronaviruso mirė politikas M.Jibrilas

18:59

Sekmadienį nuo koronaviruso mirė buvęs Libijos sukilėlių vyriausybės, 2011 metais nuvertusios diktatorių Muamarą Kadhafi, vadovas Mahmudas Jibrilas, pranešė partijos atstovas.

Dvi savaites ligoninje gulėjęs M.Jibrilas, kuriam buvo 68 metai, mirė Kaire, pranešė 2012 metais jo įkurtos Nacionalinių jėgų aljanso partijos sekretorius Khaledas al-Mrimi.

Turkija jauniems darbuotojams taikys karantino išimtis

18:58

Turkija sekmadienį paskelbė, kad dirbančiam jaunimui, įskaitant sezoninius žemės ūkio darbininkus, bus taikoma išimtis šalyje sugriežtinus priemones dėl koronaviruso protrūkio.

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį paskelbė privalomą nurodymą nuo vidurnakčio laikytis karantino visiems jaunesniems kaip 20 metų asmenims. 

Tačiau dabar jaunesniems nei 20 metų valstybinio ir privačiojo sektoriaus darbuotojams, taip pat sezoniniams žemės ūkio darbininkams, bus taikoma išimtis, sakoma Vidaus reikalų ministerijos aplinkraštyje.

Vyresni nei 65 metų ar lėtinėmis ligomis sergantys žmonės Turkijoje jau privalo niekur neiti iš namų.

Turkijoje mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius šeštadienį buvo 501, o užsikrėtimo atvejų skaičius priartėjo prie 24 tūkstančių.

83 mln. gyventojų turinčios Turkijos pareigūnai uždarė mokyklas, sustabdė tarptautinius skrydžius ir uždraudė masines maldas bei kitokius susibūrimus.

Marokas stabdydamas viruso plitimą paleidžia daugiau kaip 5,7 tūkst. kalinių

17:57

Maroko karalius Mohammedas VI sekmadienį suteikė malonę daugiau kaip 5,6 tūkst. kalinių ir nurodė etapais juos paleisti, kad perpildytuose šalies kalėjimuose neplistų naujasis koronavirusas.

Teisingumo ministerija paskelbė, kad 5654 kaliniai paleidžiami atsižvelgiant į jų amžių, sveikatą, gerą elgesį ir kalinimo laiką.

Sprendimas priimtas 35 mln. gyventojų turinčioje Šiaurės Afrikos šalyje nuo COVID-19 mirus 66 žmonėms. Užsikrėtimo atvejų užregistruota 960.

Karalius taip pat nurodė pareigūnams „imtis visų būtinų priemonių kalinių apsaugai stiprinti“ perpildytuose šalies kalėjimuose.

Dėl koronaviruso Graikijoje uždaryta antra migrantų stovykla

17:56

Graikijoje pareigūnai sekmadienį uždarė antrą migrantų stovyklą netoli Atėnų, kurioje testais koronavirusas buvo nustatytas vienam afganistaniečiui, paskelbė Migracijos ministerija.

Malakasoje 38 km į šiaurės rytus nuo Atėnų esančioje stovykloje 14 dienų bus taikoma „visiška sanitarinė izoliacija“, niekam nebus leista iš jos išeiti ir į ją patekti.

Ministerija pranešė, kad 53 metų afganistanietis, turintis gretutinių ligų, asmeniškai paprašė stovykloje dirbančių medikų pagalbos dėl COVID-19 simptomų.

Vėliau jis buvo nuvežtas į Atėnų ligoninę, kur testas parodė COVID-19. Jo šeima karantinuota.

Ketvirtadienį dviem savaitėms buvo uždaryta 80 km į šiaurę nuo Atėnų esanti Riconos migrantų stovykla, kurioje 23 žmonėms, pradedant į Atėnų ligoninę atvežta gimdyve, testais nustatyta COVID-19.

Perpildytose stovyklose Graikijos žemyninėje dalyje ir salose, kur nehigieniškomis sąlygomis gyvena dešimtys tūkstančių prieglobsčio prašytojų, paskelbtos taisyklės, kuriomis siekiama laikyti migrantus kuo toliau nuo vietos gyventojų.

Migracijos ministras Notis Mitarakis perspėjo, kad prieglobsčio prašytojai, kurie bandys pažeisti karantiną, bus persekiojami baudžiamąja tvarka.

Kinija sako į užsienį pardavusi beveik 4 mlrd. kaukių

17:53

Kinija nuo kovo pradžios užsienio valstybėms pardavė beveik 4 mlrd. kaukių, sekmadienį paskelbė pareigūnai, kurie taip pat stengėsi sklaidyti nuogąstavimus dėl eksportuojamų medicininių prekių kokybės.

Nors Kinijoje COVID-19 atvejų mažėja, Pekinas ragino gamyklas didinti medicininių prekių gamybą, koronaviruso pandemijai pasaulyje oficialiai nusinešus per 65 tūkst. gyvybių. Kai kur pasaulyje labai trūksta apsaugos nuo viruso priemonių.

Nuo kovo 1-osios Kinija į daugiau kaip 50 valstybių eksportavo 3,86 mlrd. kaukių, 37,5 mln. apsauginių drabužių, 16 tūkst. plaučių ventiliacijos aparatų ir 2,84 mln. COVID-19 testų rinkinių už 10,2 mlrd. juanių (1,3 mlrd. eurų) sakė muitinės pareigūnė Jin Hai.

Tačiau daug šalių, tarp jų Nyderlandai, Filipinai, Kroatija, Turkija ir Ispanija, skundėsi dėl nekokybiškų medicininių produktų iš Kinijos.

Praėjusią savaitę Nyderlandų vyriausybė atšaukė 600 tūkst. iš 1,3 mln. kiniškų kaukių.

Kinija sakė, jog gamintojas „aiškiai nurodė, kad [šios kaukės] nėra chirurginės“.

Ispanija taip pat atmetė tūkstančius greitųjų testų rinkinių, kuriuos atsiuntė viena nesankcionuota kinų kompanija, kai praėjusią savaitę buvo nustatyta, kad šie testai nepatikimi.

Kinų pareigūnai reaguodami į žiniasklaidos pranešimus apie nekokybiškas medicinines prekes sekmadienį atkirto, kad jie „neatspindi visų faktų“.

„Iš tikrųjų yra įvairių veiksnių, tokių kaip kitokie Kinijos standartai ir kitokie naudojimo įpročiai nei kitose šalyse. Net netinkamas naudojimas gali priversti suabejoti kokybe“, – sakė Prekybos ministerijos pareigūnė Jiang Fan.

Panašiai kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying, kuri pastarąją savaitę ne kartą ragino Vakarų žiniasklaidą „nepolitizuoti ir neišpūsti“ šio klausimo.

Anksčiau šią savaitę Pekinas sugriežtino taisykles eksportuojamoms medicinos priemonėms, skirtoms kovai su koronavirusu, ir reikalauja, kad produktai atitiktų ir vidaus, ir šalių, į kurias yra siunčiami, standartus.

Kinija taip pat padidino COVID-19 testų rinkinių gamybos pajėgumus iki daugiau nei 4 mln. per dieną, sakė Nacionalinės medicinos produktų administracijos pareigūnas Zhang Qi.

Baltarusijos ligoninėse gydomi 502 COVID-19 pacientai, užfiksuotos aštuonios mirtys

16:54

Baltarusijoje iki sekmadienio oficialiai buvo užfiksuotos aštuonių žmonių, sirgusių koronavirusine infekcija COVID-19, mirtys, daugiau kaip 500 žmonių gydomi nuo šios ligos šalies ligoninėse, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Balandžio 5 dienos duomenimis, Baltarusijoje stacionarinis gydymas paskirtas 502 žmonėms, sergantiems koronavirusine infekcija. Užregistruoti aštuoni pacientų, kurių daugybę lėtinių ligų apsunkino koronavirusinė infekcija, mirties atvejai“, – sakoma ministerijos pranešime.

Jame sakoma, kad daugumai ligoninėse gydomų pacientų pasireiškė lengva ar vidutinio sunkumo COVID-19 forma.

Nuo infekcijos jau išgijo 52 žmonės, nurodė Sveikatos ministerija.

Bendras Baltarusijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius siekia 562 – į jį įtraukti sergantieji, pasveikę ir mirę pacientai.

Pietų Sudanas pranešė apie pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį

16:54

Pietų Sudanas sekmadienį pranešė apie pirmą užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejį ir tapo viena paskutinių Afrikos valstybių, patvirtinusių COVID-19 buvimą savo teritorijoje.

„Pietų Sudanas patvirtina vieną [užsikrėtimo] koronavirusu atvejį“, – spaudos konferencijoje sostinėje Džuboje sakė šalies pirmasis viceprezidentas Riekas Macharas.

Pasak jo, serga 29 metų moteris, vasario 28 dieną atvykusi į Pietų Sudaną iš Nyderlandų per Etiopiją.

Jos pilietybė nenurodoma.

Jungtinių Tautų misijos Pietų Sudane (UNMISS) pareiškime sakoma, kad ši moteris yra misijos darbuotoja.

Testas jos užsikrėtimą koronavirusu parodė šeštadienį. Ketvirtadienį ši moteris atvyko į vieną JT kliniką.

„Sveikatos apsaugos ministerija su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Ligų kontrolės ir prevencijos centru atlieka nuodugnų tyrimą, įskaitant visų galimų kontaktų bei kitų žingsnių nustatymą“, – sakė R.Macharas.

Pietų Sudane uždaryti barai, naktiniai klubai ir parduotuvės, išskyrus maisto parduotuves. Žmonės raginami laikytis socialinio atstumo taisyklių.

Šalies sienos ir tarptautinis oro uostas uždaryti. Nuo 20 val. iki 6 val. galioja komendanto valanda.

Pietų Sudanas yra tarp skurdžiausių pasaulio valstybių. Šalį niokojo virtinė pilietinių karų, ji prastai pasirengusi kovoti su pandemija ar teikti net būtiniausias sveikatos apsaugos paslaugas savo piliečiams.

Naujausias pilietinis karas nusinešė maždaug 380 tūkst. gyvybių, milijonus žmonių privertė palikti savo namus, sugriovė ir taip silpną ekonomiką. Karas baigėsi tik vasario mėnesį, R.Macharo paskyrimu į viceprezidento postą jo priešininko, prezidento Salvos Kiiro vyriausybėje.

Popiežius dėl „koronaviruso tragedijos“ Verbų sekmadienio mišias transliavo internetu

16:42

Popiežius Pranciškus, sekmadienį aukodamas tiesiogiai internetu transliuotas Verbų sekmadienio mišias, paragino neprarasti drąsos susidūrus su koronaviruso pandemija.

Anksčiau šiose mišiose dalyvaudavo Šv. Petro aikštėje susirinkusios minios, bet šiemet Vatikanas atsisako šimtamečių tradicijų ir nerengia viešų Didžiosios savaitės pradžios ceremonijų.

Pranciškus sekmadienį koronaviruso pandemiją pavadino tragedija, kurią reikia išgyventi neprarandant drąsos ir vilties.

„Ir šiandien, matydami pandemijos dramą, matydami, kaip subyrėjo daug dalykų, kurie mums atrodė labai tvirti, kai nepasiteisino daugybė mūsų lūkesčių, kai vienatvė spaudžia širdį, Jėzus sako kiekvienam iš mūsų: „Drąsos, atverk savo širdį mano meilei ir pajusi Dievo paguodą“, – sakė popiežius.

Verbų sekmadienį minimas Jėzaus atvykimas į Jeruzalę prieš jo nukryžiavimą. Velykų sekmadienį, kuris šiemet bus švenčiamas balandžio 12-ąją, bus paminėtas Kristaus prisikėlimas iš mirusiųjų.

Tačiau daugelis iš 1,3 mlrd. pasaulio katalikų Didžiąją savaitę praleis užsidarę namuose – kaip ir pats 83 metų popiežius.

Pranciškus su išoriniu pasauliu bendrauja vaizdo ryšiu, kad žmonės nesirinktų jo pamatyti ar pasiklausyti vienoje garsiausių pasaulio aikščių.

Vatikanas jau beveik mėnesį yra uždarytas turistams, visam pasauliui bandant stabdyti ligos, oficialiai nusinešusios per 65 tūkst. gyvybių, plitimą.

Argentinoje gimęs popiežius taip pat paragino tikinčiuosius įveikti baimę ir prisiminti, kad jie nėra vieni.

„Atsidūrę aklavietėje, kai nesimato jokios šviesos ir jokio išėjimo, kai atrodo, kad pats Dievas neatsako, turėtume prisiminti, kad nesame vieni“, – savo maldoje sakė pontifikas.

Pranciškus vasario pabaigoje peršalo, jam, kaip pranešta, atsargumo dėlei du kartus buvo atlikti testai dėl COVID-19, nes Vatikane yra užregistruoti septyni šios ligos atvejai.

Vatikanas skelbia, kad popiežiaus sveikata šiuo metu gera.

Krikščionys ortodoksai Velykas švęs savaite vėliau, balandžio 19 dieną.

JK vyriausybė perspėja dėl griežtesnių socialinio atstumo priemonių

16:42

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas sekmadienį perspėjo, kad vyriausybė gali uždrausti sportuoti lauke, jei žmonės nepaisys griežtų gairių koronaviruso plitimui stabdyti.

Šiltesnis savaitgalio oras pakurstė nuogąstavimus, kad britai gali rinktis parkuose ir atvirose erdvėse, potencialiai padidindami viruso plitimo pavojų, šalyje prasidedant trečiai karantino savaitei.

Vienas didelis parkas Pietų Londone sekmadienį buvo uždarytas kilus susirūpinimui dėl didelio saulės vonių mėgėjų skaičiaus šeštadienį.

M.Hancockas, kuriam ir pačiam nustatyta COVID-19, televizijai „Sky News“ sakė, kad saulės vonios „prieštarauja taisyklėms“, o visi besideginantieji rizikuoja savo gyvybe.

Vėliau jis transliuotojui BBC sakė, kad dauguma žmonių laikosi nurodymų iš namų išeiti tik nusipirkti būtiniausių prekių ir vaistų, taip pat – kartą per dieną pasportuoti.

Tačiau „gan neįtikima“, kad mažuma to nedaro, pažymėjo sveikatos apsaugos sekretorius.

„Tiesa ta, kad kuo daugiau žmonių eina iš namų, tuo labiau plinta virusas“, – pridūrė jis.

„Nenoriu, kad man reiktų uždrausti sportą kaip priežastį išeiti iš namų, nes žmonės nesilaiko taisyklių... Jei... per daug žmonių eis į lauką ir nepaisys taisyklių, tai, apgailestauju, turėsime imtis veiksmų“, – sakė M.Hancockas.

Tuo tarpu policija Dorsete Anglijos pietvakariuose pranešė viešosios tvarkos pažeidimu apkaltinusi vyrą, kuris prekybos centre, kaip įtariama, šluostėsi į daiktus savo seiles.

M.Hancocko perspėjimas buvo paskelbtas po dar vieno rekordinio mirties nuo COVID-19 paros skaičiaus, bendrą mirties atvejų skaičių šalyje padidinusio iki 4313. Patvirtintų užsikrėtimo atvejų šalyje yra 41 903.

Tarp COVID-19 aukų yra penkerių metų vaikas, septyni medikai.

Prognozuojama, kad savo piką JK protrūkis pasieks per ateinančią savaitę ar 10 dienų.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, kuriam testai parodė užsikrėtimą koronavirusu, toliau smarkiai karščiuoja ir laikosi saviizoliacijos.

Jo nėščia partnerė Carrie Symonds sakė, kad jai taip pat pasireiškė simptomai, bet testas nebuvo atliktas.

Karalienė Elizabeth II sekmadienį 19 val. Grinvičo (22 val. Lietuvos) laiku paskelbs ypatingąjį kreipimąsi į Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos žmones dėl koronaviruso pandemijos. Savo kalboje ji turėtų pagirti žmonių atsaką į protrūkį.

Jos vyriausiasis sūnus, sosto įpėdinis princas Charlesas jau sveiksta nuo COVID-19, kurios simptomai jam buvo nesunkūs.

Belgijoje hospitalizuotų COVID-19 pacientų skaičius pirmąkart yra mažesnis nei pasveikusių

14:28

Belgijoje per pastarąją parą hospitalizuotų koronavirusinės infekcijos COVID-19 pacientų skaičius pirmąkart yra mažesnis nei pasveikusiųjų, sekmadienį pranešė antikrizinio centro ir Sveikatos ministerijos atstovai.

Kaip pareigūnai informavo per kasdienę spaudos konferenciją, į ligonines per pastarąją parą paguldyti 499 žmonės, o išrašyti – 504.

Taip pat pareigūnai pranešė apie 164 naujus mirties nuo COVID-19 atvejus; bendras aukų skaičius šalyje siekia 1447.

Per pastarąją parą užsikrėtusiųjų skaičius išaugo 1260, iš viso infekcija patvirtinta 19 691 asmeniui.

Sekmadienį šalies ligoninėse buvo gydomi 5735 žmonės, iš jų 1261 – intensyviosios slaugos skyriuose.

Iš viso nuo kovo 15 dienos iš Belgijos ligoninių išrašytas 3751 pacientas, gydytas nuo COVID-19.

Ispanijoje mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius mažėja trečia diena iš eilės

14:27

Ispanijoje trečią dieną iš eilės mažėjo per parą užregistruojamas mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius, kuris sekmadienį yra 674, rodo oficialūs skaičiai.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, šis paros skaičius, kuris yra mažiausias per 10 dienų, bendrą pandemijos mirties atvejų skaičių šalyje padidino iki 12 418.

Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius Ispanijoje padidėjo 4,8 proc. iki 130 759 užsikrėtusiųjų.

Italijoje padėtis keičiasi?

13:04

Vatikane popiežius Pranciškus turi surengti Verbų sekmadienio mišių tiesioginę transliaciją internetu. Šv. Petro aikštė šia proga paprastai būna sausakimša tikinčiųjų, bet šiemet ji dėl koronaviruso stabdymo priemonių bus tuščia.

Tačiau savaitgalį buvo tam tikrų padrąsinančių naujienų iš Europos.

Labiausiai pandemijos paveikta Italija džiaugėsi pirmą kartą sumažėjus pacientų, kuriems reikalinga intensyvioji slauga, skaičiui: nuo 4068 penktadienį iki 3994 šeštadienį.

Net kai kurie atsargiausi Italijos sveikatos apsaugos pareigūnai šiuos skaičius vadina įrodymu, kad padėtis dėl daugiausiai aukų šalyje nuo Antrojo pasaulinio karo pareikalavusios nelaimės galbūt keičiasi.

„Tai labai svarbus duomenų taškas“, – sakė Civilinės saugos tarnybos vadovas Angelo Borrelli. Jis pridūrė, kad tai „leidžia mūsų ligoninėms atsikvėpti“.

Kasdienis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius Italijoje taip pat sumažėjo.

Šeštadienį Italija pranešė apie 681 naują mirties atvejį. Kiek daugiau nei prieš savaitę, piko metu, šis skaičius būdavo beveik tūkstantis.

Ispanijoje, kur taikomos labai griežtos karantino sąlygos, mirties atvejų skaičius mažėjo antra diena iš eilės – per parą šalyje mirė 809 žmonės.

Bendras mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius Ispanijoje dabar yra 11 947 – mažesnis tik už Italijos aukų skaičių.

Nors naujų užsikrėtimo atvejų paros skaičiai taip pat mažėja, Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas paskelbė, kad karantinas šalyje pratęsiamas iki balandžio 25-osios.

Lauko ligoninėje, įrengtoje viename Madrido suvažiavimų centre, darbuotojai ploja kaskart, kai tik išrašomas pakankamai atsigavęs pacientas.

Vienas jų yra 59 metų statybininkas Eduardo Lopezas, dešimtuku įvertinęs medikus, kurie juo rūpinosi „švelniai ir su didele žmogiškumo doze.“

Keičiasi pozicija dėl kaukių

12:59

Kelios Vakarų valstybės, tarp jų JAV, Vokietija ir Prancūzija, pastarosiomis dienomis skatino viešose vietose naudoti kaukes, nors anksčiau sakydavo, kad veidus reikia dengti tik viruso nešiotojams.

Šis pozicijos pasikeitimas papiktino ir suglumino kai kuriuos piliečius ir išprovokavo internete patarimų, kaip patiems pasigaminti kaukių, bangą.

Patarimas viešose vietose būti su kaukėmis skelbiamas kai kuriems tyrimams parodžius, kad naujasis koronavirusas gali būti platinamas kalbant ir kvėpuojant, ne tik kosint ar čiaudint.

Kaip sakė JAV pareigūnai, paprastos, namie pasigamintos kaukės ar ant veido užtraukto šaliko nešiojimas galėtų padėti mažinti smarkiai augantį užsikrėtimo atvejų skaičių.

Pasaulio sveikatos organizacija peržiūri savo gaires, bet yra sakiusi, jog nerimauja, kad kaukės galėtų kelti „apgaulingą saugumo jausmą“, kuris skatintų žmones nebe taip rūpintis plautis rankas ir išlaikyti socialinį atstumą.

„Mums jūsų reikia“

12:58

JAV protrūkio epicentru tapusi Niujorko valstija užregistravo rekordiškai daug – 630 mirties atvejų – per parą, ir gubernatorius Andrew Cuomo perspėjo, kad blogiausia dar laukia. Iš viso valstijoje užregistruoti 3565 mirties atvejai.

A.Cuomo taip pat perspėjo, jog ir taip smarkiai apkrautos ligoninės nėra pasirengusios.

Niujorko miestas paprašė licencijuotų medikų savanoriškai padėti kovoti su COVID-19.

„Visi, kurie dar nedalyvaujate šioje kovoje: mums jūsų reikia“, – sakė meras Billas de Blasio.

D.Trumpas sakė, kad 1 tūkst. kariškių, daugiausia gydytojų ir slaugytojų, bus dislokuota padėti šiam miestui, kurį jis pavadino „karščiausiu iš visų karštųjų taškų“.

Estijoje užfiksuoti 63 nauji koronaviruso atvejai, bendras pacientų skaičius – 1097

12:57

Per pastarąją parą Estijoje buvo ištirti 1192 ėminiai testams dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19, o 63 iš jų rezultatai buvo teigiami.

Apie tai sekmadienį pranešė šalies sveikatos departamento spaudos tarnyba.

Iš viso Estijoje atlikti 21 004 COVID-19 testai, 1097, arba 5 proc., iš jų buvo teigiami.

Sekmadienio rytą ligoninėse tebebuvo gydomi 130 pacientų, 17 iš jų teikiama intensyvi terapija.

62 žmonės pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninių, o 15 pacientų mirė.

D.Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“

11:54

JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo amerikiečius rengtis „labai siaubingam“ mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui artimiausiomis dienomis, o britų karalienė Elizabeth II sekmadienį turi pasakyti retą kalbą, kuria sieks sutelkti pandemijos smarkiai veikiamą Jungtinę Karalystę.

Tuo metu mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius visame pasaulyje viršijo 60 tūkst. Europa išlieka labiausiai pandemijos veikiamu regionu. Maždaug pusė visos žmonijos toliau gyvena vienokio ar kitokio karantino sąlygomis.

Šiuo metu pasaulyje patvirtinta daugiau kaip 1,2 mln. užsikrėtimo Kinijoje praėjusių metų pabaigoje atsiradusiu koronavirusu atvejų, o maždaug 65 tūkst. žmonių mirė, rodo Johnso Hopkinso universiteto skaičiai.

D.Trumpas sakė, kad Jungtinėse Valstijose prasideda „laikas, kuris bus labai siaubingas“, su „tam tikrais labai blogais skaičiais“.

„Tai turbūt bus sunkiausia savaitė, – sakė jis Baltuosiuose rūmuose. – Bus daug mirčių.“

Tuo pačiu metu prezidentas pabrėžė, kad šalis, kur užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 300 tūkst., negali būti uždaryta amžinai.

„Mažinimo [priemonės] tikrai veikia, bet, vėlgi, mes nenaikinsime savo šalies, – sakė jis. – Kartojau tai nuo pradžių: vaistas negali būti blogesnis už problemą.“

Europoje nuo COVID-19 mirė daugiau kaip 45 tūkst. žmonių. JK paskelbė naują rekordinį mirties atvejų vienos paros skaičių, kuris bendrą koronaviruso aukų skaičių šalyje padidino iki 4,3 tūkstančio. Užsikrėtimo atvejų JK yra beveik 42 000.

Karalienė Elizabeth II sekmadienį paskelbs ypatingąjį kreipimąsi į Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos žmones dėl koronaviruso pandemijos, penktadienį pranešė Bakingamo rūmai.

Kalboje monarchė turi paraginti žmones stoti prieš koronaviruso iššūkį, be to, asmeniškai padėkos kovos su pandemija fronto linijoje esantiems sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams.

„Tikiuosi, kad tolesniais metais visi galės didžiuotis tuo, kaip jie reagavo į šį iššūkį“, – pasakys karalienė, kurios kalbos ištraukos buvo paskelbtos šeštadienį.

Pandemija smarkiai veikia pasaulio ekonomiką, labai kenčia verslas, žmonės priversti likti namie, kad padėtų stabdyti viruso plitimą.

Vyriausybės parengė didžiules, beprecedentes ekonomikos skatinimo programas, bet ekonomistai perspėja, kad krizė galėtų padidinti skurdą milijonams žmonių netekus darbo.

Neturtingos ekonomikos, tokios kaip Irakas, laikosi sunkiai, labdaros organizacijos ir savanoriai rengiasi tiekti maistą neturtingiesiems.

„Tai pavojingiau už „Daesh“, – sakė irakiečių savanoris Mustafa Issa, paminėdamas džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“, kuri 2014 metais buvo užėmusi trečdalį šalies teritorijos.

Ekvadoro viceprezidentas atsiprašo dėl gatvėse paliktų COVID-19 aukų lavonų

11:51

Ekvadoro viceprezidentas Otto Sonnenholzneris atsiprašė už dešimtis Gvajakilio uostamiesčio gatvėse paliktų COVID-19 aukų lavonų.

Siaubo apimti miesto gyventojai socialinėje žiniasklaidoje skelbė filmuotą medžiagą, kurioje matyti gatvėse palikti lavonai. Gvajakilis yra labiausiai pandemijos paveiktas miestas Lotynų Amerikoje.

Pareigūnai anksčiau šią savaitę iš gatvių ir namų paėmė mažiausiai 150 lavonų, bet nepatvirtino, kiek iš šių žmonių yra COVID-19 aukos.

„Matėme vaizdų, kurių niekada neturėjo būti, ir kaip jūsų valstybės tarnautojas aš atsiprašau“, – sakė O.Sonnenholzneris, vadovaujantis šalies atsakui į koronaviruso krizę. Jo pareiškimą vietos žiniasklaida citavo šeštadienį.

Ekvadore iki sekmadienio užregistruota beveik 3,5 tūkst. patvirtintų COVID-19 atvejų, įskaitant 172 mirties atvejus.

Vyriausybė, bandydama stabdyti viruso plitimą, paskelbė nepaprastąją padėtį ir įvedė naktinę komendanto valandą.

Latvijoje per parą užregistruoti 24 nauji COVID-19 atvejai, bendras skaičius – 533

11:49

Latvijoje per praėjusią parą užregistruoti 24 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, bendrą užsikrėtusiųjų skaičių padidinę iki 533, sekmadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Per praėjusias 24 val. testams dėl COVID-19 paimti iš viso 1300 žmonių ėminiai. Bendrai ėminius testams jau yra davę 20 680 Latvijos gyventojų.

Ligoninėse gydomi 44 COVID-19 pacientai, kurių 40-čiai pasireiškia vidutinio sunkumo simptomai, o keturių būklė sunki.

Iki šeštadienio virusas išplito į 55 Latvijos savivaldybes. Daugiausiai užsikrėtimo atvejų yra Rygoje, Jūrmaloje, Kekavoje, Liepojoje ir Jelgavoje.

JAV patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 300 000

08:31

Jungtinėse Valstijose patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius viršijo 300 000, užfiksuota per 8100 mirčių, šeštadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Baltimorėje įsikūręs universitetas, kaupiantis duomenis apie koronavirusą, nurodė, kad JAV patvirtinta mažiausiai 300 915 užsikrėtimo ir 8 162 mirties atvejai.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-04-05 08:31

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:04
01:42
01:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min