Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Košmarą Tuniso muziejuje išgyvenę žmonės: „Nebežinojome, kas puola, o kas slepiasi“

Tuniso policija prie Bardo muziejaus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tuniso policija prie Bardo muziejaus
Šaltinis: 15min
0
A A

Per teroristų ataką Tuniso Bordo muziejuje buvę žmonės iki šiol krūpčioja per miegus ir niekaip neįstengia iš atminties ištrinti to, ką teko patirti praėjusį trečiadienį. Labiausiai juos skaudina tai, kad ne visiems sužeistiesiems galėjo padėti, nes per kilusį chaosą nebebuvo įmanoma atskirti, kuris žmogus yra užpuolikų sąjungininkas, o kuris ne, skelbia „The Associated Press“.

Muziejuje trečiadienį lankęsis ir teroristų išpuolį patyręs nedidelio Ispanijos miestelio meras Josepas Luisas Cusido teigia taip ir nesugebėjęs atidžiai įsižiūrėti į užpuoliką, nes jam besiblaškant šalia, teko slėptis už kolonos. Vienintelis dalykas, kurį pastebėjo J.Cusido, buvo tas, kad užpuolikas jam atrodė esąs labai jaunas.

„Atrodė, kad jie nori pridaryti kuo daugiau žalos. Mačiau vieną grupę, kurie slėpėsi kambaryje. Užpuolikai paprasčiausiai nuėjo ten ir visus iššaudė“, – pasakojo J.Cusido.

Mačiau vieną grupę, kurie slėpėsi kambaryje. Užpuolikai paprasčiausiai nuėjo ten ir visus iššaudė.

Į Ispaniją sugrįžęs vyras pripažino niekaip nesugebantis nustumti savo potyrių į užmarštį. Jam nuolat skauda galvą, kankina košmarai. Labiausiai vyras kenčia dėl to, kad niekaip nesugebėjo padėti netoliese buvusiai kulkų suvarpytai moteriai.

„Ji buvo pašauta ir aš tikrai bandžiau jai padėti, tačiau nieko negalėjau padaryti. Turėjau bėgti slėptis pats. Ta akimirka, bijau, liks mano galvoje ilgam“, – kalbėjo ispanas.

Žmonės nespėjo pasislėpti

Kai teroristai pradėjo šaudyti, J.Cusido su žmona ir draugų pora buvo ką tik atėję į muziejų ir dar nė nespėję gerai apsidairyti. Kai aplink pradėjo švilpauti kulkos, šeima suskubo pakilti į trečią muziejaus aukštą, kuriame jau būriavosi gausybė lankytojų.

Mačiau labai mažai. Akivaizdu, kad nesigręžiojau ir nebandžiau su teroristais pasidaryti asmenukės.

„Sušukau: „teroristai, teroristai“, ir iškart įžengė jie. Kai kuriems pavyko pasislėpti, bet dalis buvo tiesiog iššaudyta. Tai buvo tikras košmaras“, – teigė jis.

Pats ispanas suskubo pasislėpti už kolonos. Dabar tai prisimindamas jis dar sugeba pajuokauti: „Mačiau labai mažai. Akivaizdu, kad nesigręžiojau ir nebandžiau su teroristais pasidaryti asmenukės. Galiu pasakyti tik tiek, kad jie buvo jauni“.

Negalėjo atskirti, kas yra kas

Tuniso muziejuje per teroristų ataką lankėsi ir amerikiečiai Gillianas ir Carolė Grantai. Prieglobsčio nuo kulkų ši pora sako ieškojusi muziejaus laiptinėse.

„Staiga pamatėme kažką slepiantis. Ir, žinote, baisiausia, kad tą akimirką nežinai, ar ten toks pats nelaimėlis, kaip tu, ar teroristas“, – prisiminė jie. 

Staiga pamatėme kažką slepiantis. Ir, žinote, baisiausia, kad tą akimirką nežinai, ar ten toks pats nelaimėlis, kaip tu, ar teroristas.

Nė vienas iš apklaustųjų nesako, kad šis įvykis atgrasys juos nuo kelionių į Tunisą. Žmonės tikina, kad teroristai galėjo pulti bet ką ir bet kurioje pasaulio vietoje. To nenuspėsi. Tačiau tunisiečių parodyta pagarba atakos aukoms ją patyrusius amerikiečius sukrėtė.

„Šimtų šimtai tunisiečių susirinko galvėse palydėti autobusų, kuriais buvo išvežami per ataką muziejuje buvę turistai. Visi jie sakė: „mes jus palaikome, Tunisas nėra toks“. Tai tikrai labai maloniai nustebino“, – sakė C.Grant.

Prašo rasti organizatorius

Vieno iš žudikų Y.Laabidi šeima sako, kad Tunisas turi rasti tikruosius atakos organizatorius.

El Omrane gyvenanti šeima šalia namų pastatė palapinę, kur visi norintys gali ateiti pasimelsti už jų sūnų ir jo įvykdytos teroro atakos aukas.

Turime surasti tuos, kurie siunčia mūsų vaikus į mirtį, o mūsų šalį stumia į užribį.

„Mes norėtume sužinoti, kas jį taip pakeitė, kas išplovė jam smegenis, kad jis ėjo žudyti nekaltų žmonių. Turime surasti tuos, kurie siunčia mūsų vaikus į mirtį, o mūsų šalį stumia į užribį“, – kalbėjo žudiko brolis Khaledas.

Gerai šią šeimą pažinojusi kaimynė Anna Tounsia teigė, kad jai jaunojo žudiko gaila taip pat, kaip ir jo išžudytų aukų.

„Taip, jis žudė. Ir mums liūdna dėl visų mirusių. Liūdna dėl nužudyto pareigūno, kurio vaikas augs be tėvo. Bet būtina rasti žmones, kurie tai suorganizavo. Reikia eiti į mečetes ir ieškoti jų“, – teigė moteris.

Sulaikė 20 asmenų

Tuniso pareigūnai pranešė, kad abu muziejuje į turistus šaudę vyrai pernai gruodį buvo išvykę į Libiją, kur dalyvavo kariniuose mokymuose. Dėl įvykio prokurorai apklausia mažiausiai 20 žmonių.

Tiesa, paviešintame užpuolimo vaizdo įraše matomas ginklus nešęsis vyras, su kuriuo užpuolikai susižvalgė, iki šiol nėra nustatytas. Manoma, kad jis buvo trečias atakos dalyvis, tačiau sugebėjo pasislėpti.

Yassine'as Laabidi kartu su Saberu Khachnaoui per ginkluotą išpuolį Tuniso muziejuje nužudė 20 užsienio turistų ir tris Tuniso piliečius. Dar daugiau kaip 40 žmonių per ataką buvo sužeista.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min