Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 20d. 16:05 , atnaujinta: 2014 sausio 20d. 19:20

Košmaras Kijeve: trims protestuotojams teko pašalinti akis, vienam amputuota dalis rankos

Protestuotojas Kijeve
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojas Kijeve

Tęsiantis neramumams Ukrainoje trims per susirėmimus Kijeve nukentėjusiems protestuotojams medikai pašalino akis, dar vienam teko amputuoti dalį rankos.

Kaip skelbia naujienų agentūra UNIAN, tokią informaciją per pirmadienį surengtą spaudos konferenciją pateikė Kijevo miesto administracijos sveikatos apsaugos departamento vadovas Vitalijus Mochariovas.

Jo paaiškinimu, akis nukentėjusiems asmenims pašalinti buvo būtina, nes medikai jiems nustatė akies obuolio kontūziją. Dalį rankos amputuoti taip pat buvo būtina dėl visiškai sutrinto kaulo.

Šiuo metu Aleksandrovo klinikinėje ligoninėje gydoma maždaug 16 žmonių, greitosios pagalbos ligoninėje – keturi nukentėję protestuotojai. Pranešama, kad 9-oje klinikinėje ligoninėje yra penki žmonės, 17-oje traumatologinėje ligoninėje gydomi trys nukentėjusieji, o 7-oje vaikų klinikinėje ligoninėje atsidūrė 17 metų vaikinas. Pastarasis buvo sužeistas per protestus Ukrainos sostinėje. Kijevo srities klinikinėje ligoninėje ir 3-ioje klinikinėje ligoninėje gydoma po vieną nukentėjusį per protestus žmogų. Ši informacija yra 9 val. ryto, naujesnės informacijos apie nukentėjusiuosius, gulinčius ligoninėse, V.Mochariovas teigia negavęs.

Aleksandrovo klinikinėje ligoninėje gydomi du žurnalistai – vienas jų – iš dienraščio „Izvestija“, kitas – „Radio Svoboda“.

Nukentėjusiųjų amžius svyruoja nuo 17 iki 59 metų. Daugiausia tarp jų – Kijevo gyventojų, tačiau yra ir tokių, kurie atvyko iš kitų šalies vietų. V.Mochariovo teigimu, naktį dirbo 15 greitosios pagalbos ekipažų. Jiems esą teko dirbti įtemptai, bet jie suteikė pagalbą visiems, kurie jos laukė.

Anot Kijevo miesto administracijos sveikatos apsaugos departamento vadovo, greitosios pagalbos medikai ir ligoninės aprūpinti būtinais vaistais.

Iki pirmadienio 9 val. ryto vietos laiku buvo sulaukta 103 iškvietimų.

VIDEO: Tiesioginė transliacja iš Kijevo

Atsinaujino protestuotojų ir policijos susirėmimai

Ukrainos sostinėje pirmadienį atsinaujino policijos ir protestuotojų susirėmimai, praėjus vos dienai po to, kai per naujo protestus varžančio įstatymo išprovokuotus susirėmimus buvo sužeista daugiau nei 200 žmonių.

Kalinti buvusi Ukrainos premjerė Julia Tymošenko pirmadienį išreiškė paramą protestuotojams Kijeve pareikšdama, kad jeigu galėtų, būtų su jais.

„Į jus, narsieji Ukrainos sūnūs ir dukros, kreipiuosi aš paramos ir tikėjimo jumis žodžiais. Ginkite Ukrainą ir nieko nebijokite. Ukraina, išskyrus jus, neturi jokios apsaugos. Kitokiu būdu liaudis mafijos neįveiks. Jūs didvyriai“, – sakoma buvusios premjerės pranešime, kuri perskaitė jos atstovė spaudai Marina Soroka nacionalinio pasipriešinimo štabo spaudos centre.

J.Tymošenko pabrėžė – jei būtų laisvėje, „būčiau su jumis Hruševskio gatvėje....; laisvė verta tokios kovos“, – pažymėjo ji.

Didžiausi pastarojo meto susirėmimai Kijeve rodo tebeaugančią įtampą po du mėnesius nesiliaujančių demonstracijų prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių, kuris atsisakė pasirašyti glaudesnės integracijos su ES sutartį.

V.Janukovyčiaus sudaryta speciali komisija pirmadienį turėjo susitikti derybų su opozicijos atstovais, tačiau kažin, ar tai palengvins krizę Kijeve, kurio kai kurie rajonai dabar primena mūšio lauką.

Po naktinių susirėmimų, kurie tęsėsi iki ankstaus ryto, tūkstančiai protestuotojų pirmadienį sugrįžo į gatves, nepaisydami iki 10 laipsnių siekiančio šalčio.

Prie įėjimo į garsųjį Kijevo „Dinamo“ futbolo stadioną, kur vyko nuožmiausi susirėmimai, protestuotojai ir policija buvo užėmę savo pozicijas priešingose barikadų pusėse.

Protestuotojai svaidė iš grindinio išimtus akmenis ir mėtė Molotovo kokteilius daugiau nei 20 metrų į policininkų gretas.

Pareigūnai atsakė svaidydami garsines granatas ir kartais panaudodami ašarines dujas bei gumines kulkas.

Protestuotojams barikadas atstojo maždaug pustuzinis prieš dieną sudegintų ir apgadintų policijos automobilių.

„Mes liksime čia, kol nebus įvykdyti mūsų reikalavimai panaikinti tą įstatymą“, dar labiau ribojantį protestus, sakė vienas protestuotojų 46-erių Jaroslavas Putilinas.

Remiantis Kijevo sveikatos apsaugos pareigūnais, sekmadienį per susirėmimus buvo sužeista daugiau nei 100 protestuotojų, keturi žmonės patyrė sunkių akių ir galūnių traumų.

Per neramumus taip pat buvo sužeista daugiau nei 100 saugumo pajėgų karių, nurodė Vidaus reikalų ministerija.

Galimiems naujiems susirėmimams su policija pasiruošę protestuotojai buvo apsiginklavę iš metalo lakštų pasigamintais skydais ir medinėmis lazdomis.

Visame rajone netilo garsinių granatų aidas, girdėjosi lazdomis daužomų metalo lakštų gaudesys, kurį kėlė daugiausia vyresnio amžiaus protestuotojai.

Kaip informavo Vidaus reikalų ministerija, per susirėmimus buvo suimta daugiau nei 20 žmonių.

JAV finansuojama Ukrainos radijo stotis „Radio Svoboda“ pranešė, kad pirmadienio rytą pareigūnai suėmė du žurnalistus, atvykusius filmuoti į susirėmimų vietą.

Ukrainos generalinis prokuroras neramumus Kijeve vadina nusikaltimu valstybei

Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Pšonka įvykius Kijeve sausio 19-20 dienomis vadina nusikaltimu valstybei ir grėsme nacionaliniam saugumui bei paragino opozicijos lyderius atšaukti savo šalininkus iš Hruševskio gatvės.

„Būtina nedelsiant nutraukti masines riaušes, kurias lydi smurtas, padegimai, pogromai, ir iš esmės kelia grėsmę nacionaliniam Ukrainos saugumui. Tai nėra šiaip chuliganizmas. Tai nusikaltimas valstybei. Kreipiuosi į opozicijos lyderius: atšaukite savo šalininkus iš Hruševskio gatvės, paaiškinkite masinių riaušių neleistinumą!“ – sakoma Generalinės prokuratūros tinklalapyje pirmadienį paskelbtame V.Pšonkos kreipimesi į protestų organizatorius ir dalyvius.

Visa tai, ką mes matome šiandien, yra tiesioginė neatsakingų politikierių dviejų mėnesių retorikos ir jų populistinių pažadų nebaudžiamumo už padarytus nusikaltimus pasekmė, – nurodo V.Pšonka.

Susidariusią padėtį V.Pšonka vadina „labai sudėtinga“ ir pabrėžia, kad Ukrainos valstybėje pažeidžiamas įstatymas, ypač Kijeve.

Anot jo, kai kurie politikai ir visuomeninės organizacijos „nepaliaudamos provokuoja gyventojus ir teisėsaugininkus konfrontuoti jėga“.

„Visa tai, ką mes matome šiandien, yra tiesioginė neatsakingų politikierių dviejų mėnesių retorikos ir jų populistinių pažadų nebaudžiamumo už padarytus nusikaltimus pasekmė“, – nurodo V.Pšonka.

Jis pažymėjo, kad su įstatymu ir valstybe negalima kalbėti „ultimatumų, akmenų ir Molotovo kokteilių kalba“.

Janukovyčius siūlo ukrainiečiams dialogą ir kompromisus, žada užtikrinti tvarką

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pirmadienį kreipėsi į tautą, kviesdamas į dialogą ir kompromisus, bei žadėdamas padaryti viską, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka.

„Aš kviečiu į dialogą, į kompromisą, ramybę mūsų gimtoje žemėje. Tikiu Ukrainos liaudimi. Įsitikinęs mūsų žmonių išmintingumu. Esu pasirengęs tarnauti valstybei ir žmonėms ištikimai ir sąžiningai, kol pakaks mano jėgų ir liaudies pasitikėjimo“, – sakoma pirmadienį vakare paskelbtame valstybės vadovo kreipimesi į tautą.

Jis pažymėjo, kad stengsis kiek tik gali, kad užtikrintų viešąją tvarką, apgintų taikių gyventojų teises. Jis taip pat tikino, kad pasinaudos visais teisiniais ir kitais įstatymu numatytais Ukrainos metodais, kad būtų užtikrinta visų tautiečių viešoji rimtis ir saugumas.

Temos: 2 Kijevas Ukraina
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min