Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Košmariškiausias scenarijus: Ebolos virusas gali mutuoti ir imti plisti oru

Medikai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Medikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Yra tikimybė, kad gali išsipildyti košmariškasis scenarijus: tūkstančius gyvybių nusinešantis mirtinas Ebolos virusas gali mutuoti ir imti plisti oru, „The Telegraph“ pareiškė Jungtinių Tautų Ebolos misijos vadovas Anthony'is Banbury'is. Pasak jo, taip gali nutikti, jeigu epidemija nebus pakankamai greitai suvaldyta – medikai šiuo metu lenktyniauja su laiku.

„Kuo ilgiau jis plinta tarp žmonių mirtiname katile Vakarų Afrikoje, tuo daugiau šansų, kad jis gali mutuoti, – „The Telegraph“ sakė JT generalinio sekretoriaus specialusis atstovas. – Košmariškasis scenarijus – virusas gali imti plisti oru – mažai tikėtinas, tačiau jo atmesti negalima.“

JT atstovo teigimu, tarptautinė bendruomenė per vėlai sureagavo į Ebolos virusą ir per vėlai ėmėsi veiksmų prieš epidemiją. 

Kas 20-30 dienų žmonių, užsikrėtusių Ebolos virusu, padvigubėja. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro prognozėmis, jeigu įvykti blogiausias scenarijus, iki sausio mėnesio mirtinu virusu gali būti užsikrėtę 1,4 mln. žmonių.

Už uždarų durų aukšti pareigūnai sako, kad nėra matę nieko panašaus, – atskleidė JT pareigūnas

Nuo 1988 m. JT dirbantis A.Banbury'is teigė, kad ši epidemija – siaubingiausia nelaimė, kokią jis yra matęs. „Mes niekada nieko panašaus nematėme. Per savo karjerą dirbant tokiose situacijose, karų, stichinių nelaimių vietose nesu matęs nieko tokio rimto, tokio pavojingo ir keliančio tokią didelė grėsmę. Girdėjau ir kitus žmones sakant tą patį – aukšto rango pareigūnus, kurie nėra panikos kėlėjai. Už uždarų durų jie sako, kad nėra matę nieko panašaus“, – atskleidė JT pareigūnas.

Tačiau jis pabrėžė, kad dabar JT turi politinės valios ir didžiąją dalį priemonių, kurių reikia norint suvaldyti epidemiją. „Dabar laikas viską įvykdyti, įvykdyti, įvykdyti. Viskas priklauso nuo greičio“, – sakė A.Banbury'is. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ebolos virusas siaučia vakarų Afrikoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ebolos virusas siaučia vakarų Afrikoje

„Mes, žinoma, vėluojame, tačiau tikimės, kad dar nepavėlavome. Labai greitai sutelksime labai dideles pajėgas... Nesu matęs, kad JT imtųsi reikalų tokiu greičiu ir taip organizuotai“, – kolegas gyrė jis.

Tačiau medicinos ekspertai sako nemanantys, kad Ebolos virusas gali mutuoti iki plintančio oru. Infekcinių ligų epidemiologijos Londone medicinos mokykloje profesorius tvirtina, kad dar joks virusas, kuris plinta per kūno skysčius, nemutavo taip, kad plistų oru.

„Wellcome Trust“ direktorius Jeremy'is Farraras taip pat sakė, kad tikimybė, jog taip nutiktų – nepaprastai maža. „Yra labai svarbu neperdėti pavojaus. Jau užtenka baimės ir panikos dėl šios epidemijos“, – sakė jis „The Telegraph“.

Pasak jo, realesnis pavojus – kad Ebolos virusas Vakarų Afrikoje virs endemija, ir mažesni jo proveržiai dar ilgai kankins žemyną. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min