Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kosove vėl kilo prievartos protrūkis, serbai apsiginklavo „Molotovo kokteiliais“, atakuota NATO bazė

Kosovo pasienyje su Serbija kilo agresijos banga
„Scanpix“ nuotr. / Kosovo pasienyje su Serbija kilo agresijos banga
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš dvi dienas paaštrėjusi Kosovo krizė virto nedideliais susirėmimais. Krizę prieš keletą dienų išprovokavo Kosovo specialusis būrys „Rosa“, perėmęs pasienio kontrolės postų su Serbija kontrolę.

Antradienio ir trečiadienio įvykiai

Šią operaciją pasmerkė Europos Sąjunga (ES), tačiau Kosovo premjeras Hashimas Thacis teisino savo sprendimą, nors jis išprovokavo neramumus, per kuriuos žuvo vienas policininkas, o keturi buvo lengvai sužeisti.

Priština siekia dislokuoti jai ištikimas pajėgas šiauriniame šalies regione, kuris demonstruoja lojalumą Serbijai tuo metu, kai Belgradas nenuilstamai stengiasi sukompromituoti 2008 metais įvykusį Kosovo atsiskyrimą.

Serbų pareigūnai nori, kad albanų etninei bendruomenei priklausantys policijos pareigūnai visiškai pasitrauktų iš serbų vadovaujamo šiaurinio Kosovo regiono ir perduotų jiems sienos perėjų kontrolę.

Serbai apsiginklavo ir užpuolė  

Daugiau nei dešimties serbų (veidus slepiančių po tamsiais akiniais ir kaukėmis) grupė, „Molotovo kokteiliais“ apmėtė kontrolės punktą ties Jarinja, kontroliuojamą albanų.

Užtaisas su degiu skysčiu mestas ir į NATO karinę bazę (KFOR), atakuotas Kroatijos sraigtasparnis, esantis NATO dispozicijoje. Užpultas ir Serbijos naujienų agentūros mikroautobusas. 

Serbijos prezidentas Borisas Tadičius pasmerkė konflikto Kosove eskalavimą, pakvietė visas šalis susitaikyti.

Serbija taip pat paprašė JT saugumo tarybos sukviesti neeilinį posėdį. Tačiau tarybai pirmininkaujanti Vokietija apsiribos tik „uždaru svarstymu“.

VIDEO: 'Kosovo fake state & mistaken experiment'

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min