Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovodama su krize JAV kuria pagrindą naujai recesijai?

JAV krizė kilo nekilnojamojo turto sektoriuje, ir bijoma, kad čia vėl gali kilti problemų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV krizė kilo nekilnojamojo turto sektoriuje, ir bijoma, kad čia vėl gali kilti problemų
Šaltinis: 15min
0
A A

700 milijardų dolerių dydžio JAV ekonomikos gelbėjimo programa padėjo stabilizuoti šios šalies ekonomiką, tačiau nepadėjo įgyvendinti daugybės užsibrėžtų uždavinių. Negana to, priemonės, kurių buvo griebtasi, gali dar padidinti naujos krizės riziką – apie tai kalbama programos generalinio inspektoriaus Neilo Barofskio ataskaitoje

Kaip skelbia „Reuters“, šioje ataskaitoje teigiama, kad daugybė didžiulių bendrovių, kurių bankroto JAV valdžia jokiu būdu nenorėtų leisti ir dėl to skiria papildomas subsidijas, krizės metu dėl tokios politikos dar labiau padidino savo apimtis. Tokių bendrovių įsitikinimas, kad valdžia ir toliau jas rems, gali pastūmėti jas į naujas rizikingas finansines operacijas.

Ataskaitoje taip pat perspėjama, kad gali susidaryti naujas nekilnojamojo turto burbulas. Būtent nekilnojamojo turto srityje kilo problemos, privedusios prie dabartinės pasaulio finansinės krizės.

N.Barofskis taip pat pastebi, kad bankininkai ir toliau išsimoka sau didžiule premijas, nepaisant jokių pastangų, kad tokia praktika baigtųsi.

Programos generalinis inspektorius teigia, kad ekonomikos gelbėjimo programa nesąlygojo finansų sistemos reformos. „Mes ir toliau važiuojame tuo pačiu vingiuotu kalnų keliu, tačiau jau žymiai greitesniu automobilius“, – pažymi jis ataskaitoje. Specialisto teigimu, neišspręstos problemos gali privesti prie naujos, galbūt netgi dar didesnės, krizės.

Ši ekonomikos gelbėjimo programa buvo sukurta 2008 metų pabaigoje, kilus finansinei krizei. Didžiulės finansinės organizacijos, kurių dalis buvo ties bankroto riba, gavo valstybės paramą. Daugybė bankų jau grąžino valstybei paskolintus pinigus – žymiai anksčiau nei prognozavo ekspertai.

Apie tai, kad JAV ekonomika, nepaisant atsigavimo ženklų, yra pavojingoje situacijoje, paskelbė ir Niujorko universiteto profesorius Nourielis Roubinis, numatęs pasaulinę finansų krizę likus metams iki jos pradžios.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min