Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 26d. 20:07

Kovotojams atakavus Indijos policijos bazę Kašmyre, žuvo 10 žmonių

Nužudytųjų karstai Kašmyre
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nužudytųjų karstai Kašmyre

Indijos Kašmyre kareiviais persirengę kovotojai ketvirtadienį – kelios dienos prieš seniai laukiamas Indijos ir Pakistano lyderių derybas – atakavo policijos bazę ir nužudė 10 žmonių, pranešė policija.

Trys kovotojai, kurie visi vilkėjo karių uniformas, ketvirtadienį anksti rytą svaidė granatas ir šaudė į Hiranagaro policijos nuovadą, maždaug 200 km nuo regiono pagrindinio miesto Šrinagaro, sakė vienas policijos pareigūnas.

Užpuolikai pagrobė sunkvežimį ir nuvažiavo į netoliese esančią karinę bazę Kašmyro Sambos rajone, pranešė televizija NDTV ir kitos Indijos žiniasklaidos priemonės. Pasak liudininkų ir policijos, ten kilo įnirtingas mūšis, kuriame dalyvavo ir indų tankai.

Visą dieną trukęs mūšis baigėsi tuo, kad visi trys kovotojai buvo nukauti bazėje, sakė naujienų agentūrai AFP policijos generalinis direktorius Ashokas Prasadas.

„Per policijos nuovados ataką kovotojai nužudė keturis policininkus ir du civilius gyventojus“, – informavo A.Prasadas. Dar du policijos pareigūnai ir vienas civilis gyventojas buvo sužeisti.

Vienas aukšto rango kariuomenės pareigūnas, nenorėjęs skelbti savo pavardės, pranešė, kad per susišaudymą kariuomenės bazėje žuvo keturi kariai, tarp jų ir karininkas.

Liudininkai pasakojo, kad bėgdami iš policijos nuovados užpuolikai nužudė sunkvežimio valytoją.

„Jie jo paklausė, kur yra vairuotojas. Tada jie nužudė valytoją, o vairuotojui liepė juos išvežti“, – papasakojo vyriškis, nenorėjęs sakyti savo pavardės.

Išpuolis temdys šį savaitgalį laukiamą Indijos premjero Manmohano Singho ir Pakistano premjero Nawazo Sharifo susitikimą Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos užkulisiuose Niujorke – pirmas tokio aukšto lygio derybas per trejus pastaruosius metus.

„Šiuo išpuoliu Džamu siekiama sužlugdyti dialogo procesą“, – sakė Džamu ir Kašmyro valstijos vyriausiasis ministras Omaras Abdullah.

Savo ruožtu kariuomenės atstovas pulkininkas Brijeshas Pandey naujienų agentūrai AFP sakė, kad Indijos pajėgos kovoja su keturiomis kovotojų grupuotėmis kalnuotoje šiaurinėje valstijos dalyje, kur, kaip manoma, žuvo 12 žmonių.

Ministras pirmininkas Manmohanas Singhas pareiškime pasmerkė „baisų teroristų išpuolį“ prieš policijos nuovadą ir karinę bazę, bet pažadėjo, kad tai „mūsų neatbaidys“ ir toliau bus siekiama išspręsti problemas su Pakistanu dialogo keliu.

Kovotojų išpuoliai istoriškai stabdo trūkinėjantį taikos procesą tarp dviejų kaimyninių šalių, kurios po nepriklausomybės jau kariavo trijuose tarpusavio karuose. Indija kaltina Pakistaną kovotojų grupuočių kurstymu atakuoti objektus Indijoje.

Anglų kalba leidžiamas vietos laikraštis „The Kashmir Monitor“ pranešė, kad atsakomybę už išpuolį prisiėmė į redakciją paskambinusi mažai žinoma grupuotė „Shouhda Brigade“ (Kankinių brigada).

Grupuotės atstovas sakė, kad išpuolį įvykdė trys Kašmyro kovotojai, kurie nužudė 15 žmonių. Šie pranešimai nepriklausomų šaltinių nebuvo patvirtinti.

Kašmyras – vaizdingas Himalajų regionas – yra padalytas tarp Indijos ir Pakistano; jį dalija siena de facto, vadinamoji Kontrolės linija, tačiau abi valstybės reiškia pretenzijas į visą jo teritoriją.

Nuo 1989 metų už regiono nepriklausomybę ar prisijungimą prie Pakistano su Indijos pajėgomis kovoja daugiau kaip tuzinas ginkluotų sukilėlių grupuočių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min