Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
09 18

Kovotojas už teisingumą ar agentas ir apgavikas? Į V.Osečkiną skrieja kaltinimai

Vladimiras Osečkinas, Rusijos kalinių žmogaus teisių projekto „Gulagu.net“ kūrėjas, laikomas vienu iš labiausiai matomų Rusijos žmogaus teisių aktyvistų, ypač po 2022 m. vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. Tačiau dabar kilo įtarimų, kad kovotojas už teisingumą V.Osečkinas pats gali būti ne visai sąžiningas. Jis bet kokius kaltinimus neigia.
Vladimiras Osečkinas
Vladimiras Osečkinas / AFP ir www.proekt.media nuotr.

2021 m. V.Osečkinas ir jo kolegos paskelbė tokių įtikinamų kalinių kankinimo Rusijos kalėjimuose įrodymų, kad Rusijos federalinės kalėjimų tarnybos (FSIN) vadovas neteko pareigų.

Kita vertus, po Rusijos invazijos į Ukrainą V.Osečkinas ne kartą teigė, kad jam pavyko iš Rusijos išvežti kelis Rusijos kariuomenės Ukrainoje įvykdytų karo nusikaltimų liudininkus.

Tačiau šiuose pasakojimuose ir apskritai savo veiksmuose V.Osečkinas ne visada buvo visiškai sąžiningas, padarė išvadą Rusijos tiriamosios žurnalistikos leidinio „Projekt“ atliktas tyrimas.

„Projekt“ žurnalistai mano, kad V.Osečkinas pasisavino nuopelnus už žmonių „evakuaciją“ iš Rusijos, kurios jis nevykdė, taip pat slapta uždirbo teikdamas pagalbą iš Rusijos pabėgusiems žmonėms, bandžiusiems gauti politinį prieglobstį Europoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min