Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kraštutiniai dešinieji padeda Kremliaus čiuptuvams apraizgyti Europą

„Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas daro nemažą įtaką Europos politikai pasitelkdamas kraštutinės dešinės partijas. Eurazijos strateginių žinių centras (ESŽC) sudarė grafinį žemėlapį, kuriame parodyta auganti Rusijos įtaka šešiose skirtingose ES šalyse, rašo naujienų svetainė businessinsider.com.

Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Bulgarijoje ir Vengrijoje esančios prorusiškos partijos įgauna vis didesnį populiarumą ir įtaką ES. Jos pasisako prieš sankcijų įvedimą Rusijai dėl sukelto karo Ukrainoje ir neslepia savo draugystės su Kremliumi.

„Jobbik“, „Auksinė aušra“ ir „Ataka“, tikėtina, taip pat yra finansuojamos iš Kremliaus iždo.

Šie Kremliaus Trojos arkliai ES yra „Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija – UKIP“ (Didžioji Britanija), „Nacionalinis frontas“ (Prancūzija), „Nacionalinė demokratinė partija“ (Vokietija), „Jobbik“ (Vengrija), „Auksinė aušra“ (Graikija) ir „Ataka“ (Bulgarija).

UKIP, pasisakanti už Didžiosios Britanijos išstojimą iš ES ir glaudesnius santykius su Rusija, pastaruosiuose rinkimuose sulaukė 29 proc. siekiančios rinkėjų paramos. Tai dvigubai daugiau negu rinkimuose prieš penkerius metus.

„Nacionalinis frontas“, kurio lyderė Marine Le Pen V.Putiną vadina savo sąjungininku, Europos Parlamente siekia suformuoti koaliciją su kitomis prorusiškomis ir euroskeptiškomis partijomis.

„Jobbik“, „Auksinė aušra“ ir „Ataka“, tikėtina, taip pat yra finansuojamos iš Kremliaus iždo. Šių trijų partijų atstovai teigiamai vertina V.Putiną, jį vadindami „krikščionybės gynėju“.

Bene ištikimiausia Rusijos sąjungininke ES šiuo metu yra Vengrija. „Jobbik“ yra antra pagal įtaką politinė jėga Vengrijoje po valdančiosios „Fidesz“ partijos, taip pat pasižyminčios nuolankumu Maskvai. Šios dvi Vengrijos politinės partijos pasisako prieš įvestas sankcijas Rusijai ir bendradarbiauja su Maskva statant naująją atominę elektrinę šalyje.

Bene ištikimiausia Rusijos sąjungininke ES šiuo metu yra Vengrija.

Finansuodama ir visokeriopai remdama kraštutinės dešinės partijas Europoje Rusija jas bando paversti įrankiu pakreipiant Briuselio politiką Kremliui naudinga linkme.

Kitaip tariant, kraštutinės dešinės partijas Vakaruose šiuo metu Rusija panaudoja tokiems patiems tikslams kaip komunistų partijas Šaltojo karo metais.

Ekspertai perspėja, kad Rusija svajoja apie ES, kuri yra atsvara Rusijos įtakai senajame žemyne, žlugimą arba bent jau susilpnėjimą. 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min