2026-08-11 17:03

Kraują stingdanti scena Lenkijoje: iš 5 aukšto krentančią keturmetę sugavo kaimynai

4 metukų mergaitė iškrito iš penkto aukšto balkono Lenkijos Lomžos mieste. Tragedijos išvengta kaimynų dėka, kurie, pamatę vaiką, kabantį ant balkono turėklų, išskleidė antklodę ir sugavo mergaitę. Tuo metu jos motina miegojo kambaryje, apsvaigusi nuo alkoholio, skelbia naujienų portalas „Do Rzeczy“.
4-metė iškrito iš 5-ojo aukšto balkono Lenkijoje
4-metė iškrito iš 5-ojo aukšto balkono Lenkijoje / Kadrai iš vaizdo įrašo

Pasak pranešimų, incidentas įvyko sekmadienį po pietų Lomžos mieste. Ugniagesiai sulaukė skambučio, kuriuo pranešta apie mažametį vaiką be priežiūros balkone.

Kaip rašo naujienų portalas „Zero.pl“, mergaitė viena balkone praleido apie valandą. Po to ji užlipo ant balkono turėklų ir jais perėjo į kaimyninio buto balkoną.

Teigiama, kad į incidento vietą buvo išsiųstos trys ugniagesių komandos, tačiau dar prieš joms atvykstant gelbėjimo operacijos ėmėsi kaimynai.

Jų drąsų sprendimą užfiksavo daugiabučių komplekse įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Mergaitę pastebėję trys vyrai perlipo pertvarą į pirmojo aukšto terasą ir po balkonu išskleidė antklodę. Kai mergaitė neteko jėgų ir atgniaužė turėklus laikiusias rankas, ji pradėjo kristi, bet buvo sugauta prieš kelias akimirkas kaimynų paruoštos antklodės.

Policijos teigimu, smūgio jėga buvo labai didelė, tačiau antklodė sušvelnino kritimą.

„Pavyzdinis kaimynų elgesys, kurie tai pastebėjo ir sugavo vaiką ant antklodės, greičiausiai išgelbėjo šios mergaitės gyvybę“, – pareiškė Lomžos komisaro pavaduotoja Karolina Wojciekian, kurią cituoja portalas „myLomza24“.

Negalėjo pažadinti motinos

Kaimynystėje gyvenanti gydytoja suteikė vaikui būtinąją medicininę pagalbą, dar prieš atvykstant gelbėjimo tarnyboms. Mergaitė išliko sąmoninga ir išvengė rimtų sužalojimų.

Vėliau mažametė buvo nuvežta į ligoninę tyrimams atlikti. Gydytojai nustatė tik bendrus sumušimus. Jos gyvybei pavojus negresia.

Tuo tarpu 27 metų amžiaus mergaitės motiną aplankė policijos pareigūnai, kurie nustatė, kad incidento metu moteris buvo bute, o jos kraujyje užfiksuota 0,7 promilės alkoholio.

Naujienų agentūra PAP rašo, kad ją pažadino tik stiprus kaimynų beldimas į duris.

Kaip teigia žiniasklaida, šeima jau anksčiau buvo žinoma rajono policijos pareigūnams, o kaimynai neoficialiuose pokalbiuose teigė, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį bute vyko vakarėlis.

Remiantis „myLomza24“ duomenimis, policija planuoja motinai pareikšti kaltinimą pagal Baudžiamojo kodekso 160 straipsnį dėl tiesioginio pavojaus gyvybei ar sunkaus sveikatos sutrikdymo sukėlimo. Moteriai gresia iki 5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą