Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kraujuojantis Kremlius pamažu atsisako aršios retorikos prieš Ukrainą

Maskvos Kremlius
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Maskvos Kremlius
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalboje šalies žmogaus teisių gynėjams, kuri Kremliuje nuskambėjo gruodžio 5 d., buvo atsisakyta purvo pylimo ant Ukrainos valdžios, Maskvai bandant susitarti dėl taikos derybų su Kijevu. Pirminiame V.Putinui paruoštos kalbos variante buvo įterptas sakinys apie Ukrainos valdžios neva vykdomą savo šalies piliečių masinį naikinimą. Vis dėlto, paskutinę akimirką šio pareiškimo atsisakyta, o Ukraina kalboje iš viso nebuvo paminėta, rašo naujienų svetainė time.com.

Pirmadienį V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsisakė komentuoti šį Rusijos prezidento sprendimą. Į klausimą, ar toks žingsnis galėtų reikšti pasikeitusią V.Putino poziciją dėl Ukrainos, D.Peskovas atsakė neigiamai: „Ne, visiškai ne“.

Vis dėlto, Rusijos pozicija prieš ateinantį Ukrainos taikos derybų etapą gerokai sušvelnėjo. 

Vis dėlto, Rusijos pozicija prieš ateinantį Ukrainos taikos derybų etapą gerokai sušvelnėjo. Per būsimąsias derybas, kuriose dalyvaus Rusijos, Ukrainos ir Maskvos remiamų teroristų atstovai ir tarpininkai iš Europos šalių, bus bandoma susitarti dėl tvarių paliaubų aštuonis mėnesius trunkančiame kare Donbase, per kurį jau žuvo daugiau negu 4000 žmonių.

Tikėtina, kad kuo toliau, tuo labiau V.Putinas bus linkęs taikytis. To priežastis – vis didesnis politinis ir ekonominis Vakarų spaudimas Rusijai dėl pastarosios paramos smogikams Donbase. Be to, krentančios naftos kainos taip pat sudavė skaudų smūgų šalies ekonomikai. 

Visai neseniai Prancūzijos prezidentas Francois Holande'as susitiko su V.Putinu Maskvos Vnukovo oro uoste. Per dvi valandas trukusį susitikimą daugiausiai buvo diskutuojama apie kilusią įtampą tarp Vakarų šalių ir Rusijos. Po susitikimo už uždarų durų su Prancūzijos lyderiu, vėliau V.Putinas reporteriams pareiškė, kad jis gerbia Ukrainos teritorinį vientisumą ir nori, kad jis būtų atkurtas.

Vis dėlto, sprendimas susitikime su žmogaus teisių gynimo atstovais neužsipulti Ukrainos valdžios dėl neva šalyje pažeidžiamų rusų teisių yra puikiausias kintančio Kremliaus tono įrodymas.

Vis dėlto, sprendimas susitikime su žmogaus teisių gynimo atstovais neužsipulti Ukrainos valdžios dėl neva šalyje pažeidžiamų rusų teisių yra puikiausias kintančio Kremliaus tono įrodymas.

Juodraštiniame kalbos variante V.Putinas žmogaus teisių gynimo atstovams turėjo pareikšti: „Nei tarptautiniai aktai, nei struktūros, atsakingos už žmogaus teisių gynybą, nesugeba sustabdyti Ukrainos valdžios vykdomo savų piliečių naikinimo. Nepaisant fakto, kad Ukrainoje yra tarptautiniai stebėtojai, žmonės negali užkirsti pagrindinės teisės – teisės į gyvybę pažeidimų“.

Be to, Kremliaus kontroliuojamos televizijos savo reportažuose taip pat pamažu liovėsi Ukrainos vyriausybę vadinti „fašistine“. Maža to, šeštadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas prorusiškų teroristų kontroliuojamus rajonus Rytų Ukrainoje pavadino „atvira žaizda“ ant šalies kūno, kurią reikią išgydyti. Dar visai neseniai buvo neįmanoma įsivaizduoti tokių Kremliaus pareigūnų pareiškimų.

Buvęs V.Putino įvaizdžio kūrėjas Glebas Pavlovskis tikina, kad paskutinės minutės pakeitimai prezidento kalbose pasitaiko gana dažnai.

Tačiau G.Pavlovskis perspėja, kad staigiai pasikeitusi politika dėl Ukrainos gali pakenkti V.Putinui.

Kremliaus propagandos kanalai mėnesių mėnesius dirbo siekdami padidinti visuomenės paramą prorusiškiems Donbaso smogikams, dėl to nustojus juos remti gali atsirasti rizika, kad Rusijos gyventojų parama V.Putinui sumenks.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min