Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 25, 10:10 Atnaujinta 2013 12 25, 13:12

Kreipęsis į tūkstančius maldininkų popiežius Pranciškus: „Melskimės, kad Viešpats apsaugotų Siriją nuo naujų aukų“

Stovėdamas priešais tūkstančius maldininkų Šv. Petro aikštėje, pirmą kartą per Kalėdas kaip popiežius, Pranciškus kreipėsi į tūkstančius maldininkų.
Pirmoji popiežiaus Pranciškaus kalėdinė kalba „Urbi et Orbi“
Pirmoji popiežiaus Pranciškaus kalėdinė kalba „Urbi et Orbi“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Pirmiausia toks yra Kalėdų kreipimasis – tai yra Dievo garbė. Dievas yra geras, ištikimas, gailestingas. Pirmiausia gyvenimu, kuris yra išnaudotas liudyti meilę, ir ramybės žmonėms. Tikra ramybė – tai ne priešingos jėgos, ar fasadas, už kurio slepiasi kontrastai“, – į tikinčiuosius kreipėsi Šventasis Tėvas.

Anot popiežiaus, „ramybė – tai kiekvienos dienos įsipareigojimas. Ne dirbtinė ramybė, o ramybė, kuri yra patiriama priimant Dievo malonę“.

„Galvokime apie tuos vaikus, kurie yra patys pažeidžiamiausi – karo aukos. Galvokime apie ligonius, moteris, kurioms reikia pagalbos. Karai sulaužo daugybę likimų, sužeidžia daugybę žmonių. Per daug jau jų sulaužė konfliktas Sirijoje. Tas karas stiprina kerštą ir neapykantą. Melskimės, kad Viešpats apsaugotų Siriją nuo naujų aukų“, – tęsė jis.

Popiežius Pranciškus ragino melstis, kad Viešpats sustabdytų bet kokią prievartą ir leistų humanitarinei pagalbai pasiekti tuos, kuriems ji reikalinga.

„Niekada nepraraskime maldos drąsos. Kreipiuosi ir į netikinčius trokšti taikos. Visi žmonės tesimeldžia prašydami taikos“, – kalbėjo popiežius.

Pontifikas ragino pažvelgti į Nigeriją, kurioje „nekaltieji neapsaugoti nuo prievartos“. Jis taip pat meldė, kad izraeliečių ir palestiniečių derybos privestų prie taikos. Popiežius atkreipė dėmesį ir į nuo taifūno nukentėjusius Filipinus. „Saugok tuos, kuriuos ištiko gamtos nelaimės“, – meldė popiežius. Jis prašė, kad taika įsivyrautų ir Irake, meldė paguodos ir taikos visiems pabėgėliams, kad ieškantys oraus gyvenimo būtų priimti, o nelaimės, kurios juos persekiojo, daugiau niekada nepasikartotų.

„Mums reikalingas švelnus Dievo prisilietimas. Dievas yra ramybė. Melskime, kad jis padėtų kurti mūsų gyvenime, mūsų miestuose, visame pasaulyje. Leiskime, kad Dievo gerumas mus sujaudintų“, – kalbėjo popiežius.

Popiežius taip pat palinkėjo visiems gražių šv. Kalėdų.

Tuo metu praėjusiais metais pirmąją Kalėdų dieną Vatikane šventiniame sveikinime „Urbi et orbi“ popiežius Benediktas XVI ragino nutraukti kraujo praliejimą Sirijoje. Stovėdamas priešais tūkstančius maldininkų Šv.Petro aikštėje, popiežius tuomet ragino siekti dialogo ir ieškoti politinio sprendimo Sirijoje.

Švenčia pirmąsias Kalėdas

Popiežius Pranciškus antradienį pirmąkart vadovavo Kalėdų išvakarių liturgijai kaip Katalikų Bažnyčios vadovas, pabrėždamas paprastų ganytojų vaidmenį Kristaus gimimo istorijoje.

Tuo tarpu tūkstančiai žmonių susirinko švęsti Kalėdų Jėzaus Kristaus gimtajame Betliejaus mieste.

Aukodamas Kalėdų Nakties (Bernelių) mišias Vatikano Šv. Petro bazilikoje, 77 metų pontifikas sakė, kad vietos piemenys buvo pirmieji, tapę Jėzaus Kristaus gimimo liudininkais, „nes jie buvo tarp paskutiniųjų, atstumtieji“.

Argentinietis popiežius, kuris buvo išrinktas šiais metais, po jo pirmtako Benedikto XVI atsistatydinimo, taip pat paragino katalikus atverti savo širdis ir kovoti su „tamsos dvasia“.

„Jeigu mūsų širdys bus uždarytos, jeigu mus valdys puikybė, apgaulė, savanaudiškumas – tuomet mus apgaubs tamsa“, – sakė Pranciškus, išsiskiriantis savo kukliu įvaizdžiu ir žadantis imtis reformų Vatikane.

Jeigu mūsų širdys bus uždarytos, jeigu mus valdys puikybė, apgaulė, savanaudiškumas – tuomet mus apgaubs tamsa, – sakė Pranciškus.

Pranciškus ne kartą perspėjo dėl didėjančio smurto prieš krikščionis, kalbėdamas tuo metu, kai daug senovinių Sirijos krikščionių bendruomenių narių bėga iš pilietinio karo apimtos šalies.

Filipinuose, kur dauguma gyventojų yra katalikai, gyvenimas kuriamas iš naujo po anksčiau šiais metais smogusio katastrofinio taifūno.

Kalėdų nakties mišios vienoje bažnyčioje Prancūzijos Alpėse netikėtai nutrūko, kai įgriuvus daliai lubų buvo sužalotas kunigas. Gente (Belgija) šventę sutrikdė rasta nesprogusi Antrojo pasaulinio karo laikų bomba.

Vatikano Šv.Petro aikštėje buvo atidaryta tradicinė prakartėlė, sukurta neapoliečio menininko Antonio Cantone's, kuris ją skyrė popiežiui Pranciškui ir Italijos viduramžių šventajam, kurio vardą pasirinko naujasis pontifikas – Pranciškui Asyžiečiui.

A.Cantone sakė, kad savo prakartėlėje stengėsi pabrėžti paprastų žmonių, tapusių Jėzaus gimimo liudininku, vaidmenį – taip pat paprastumą, demonstruojamą popiežiaus Pranciškaus.

Šią prakartėlę, kurios ilgis – 12, plotis – 7, o aukštis – 6 metrai, įrengė Neapolyje jau porą šimtmečių veikiančių prakartėlių dirbtuvių „Cantone & Constabile“ meistrai.

Šiemetės prakartėlės tema: „Pranciškus 1223 – Pranciškus 2013“, nes šiemet sukanka 790 metų nuo tos dienos kai 1223-aisiais prieš Kalėdas šv. Pranciškus Asyžietis įrengė pirmąją prakartėlę Greče, maždaug šimto kilometrų į šiaurę nuo Romos.

Vakarų Kranto mieste Betliejuje lotynų apeigų krikščionių patriarchas Fuadas Twalas aukojo Kalėdų nakties mišias, dalyvaujant palestiniečių prezidentui Mahmudui Abbasui.

Tūkstančiai piligrimų ir turistų kirto sieną, vykdami į tą palestiniečių miestą kalvos viršūnėje, kuriame ant žemės tebebuvo išlikę sniego lopinių po anksčiau šį mėnesį siautusios netikėtos pūgos.

Didžiulis Kalėdų Senelis buvo pastatytas Prakartėlės aikštėje šalia šimtmečių senumo Jėzaus Gimimo bažnyčios. Jos viduje esanti žvakių apšviesta grota žymi vietą, kurioje, kaip tiki krikščionys, Švč.Mergelė Marija pagimdė Jėzų.

Savo homilijoje F.Twalas paragino rasti „teisingą ir lygiateisį sprendinį“ dešimtmečius trunkančiame konflikte tarp Izraelio ir palestiniečių.

Krikščionims atsakymas nėra nei emigracija, nei užsidarymas savyje. Jis glūdi buvime čia, sakė 73 metų patriarchas: „Šioje šventoje vietoje prisimename visas mūsų pasaulį ištikusias nelaimes: nuo pilietinių karų Afrikoje iki taifūno Filipinuose, sudėtingos padėties Egipte ir Irake, tragedijos, besivystančios Sirijoje.“

Manoma, kad jau apie 126 tūkst. žmonių žuvo Sirijoje per kruviną konfliktą, prasidėjusį nuo susidorojimo su demokratijos reikalavusiais protestuotojais ir peraugusį į pilietinį karą, kurio pabaigos kol kas nenusimato.

Tarp milijonų pabėgėlių buvo tūkstančiai žmonių, gyvenusių istoriniame krikščionių miestelyje Maaluloje, kurio bendruomenės daugelis narių tebekalba aramėjiškai – senąja Jėzaus Kristaus laikų kalba.

22 metų pabėgėlė iš Maalulos Juliana, dabar apsistojusi Damaske, sakė, kad ankstesnės Kalėdos, švęstos namuose, buvo „džiaugsmingos“: „Papuošdavome Kalėdų eglutę, o draugai ir giminaičiai susirinkdavo į nakties mišias. Aišku, šiemet irgi dalyvausime mišiose, tačiau nebebus kalėdinės eglutės arba prakartėlės. Dabar mes pabėgėliai.“

Filipinus nuniokojo ne karas, o gamtos jėgos: supertaifūnas Haiyan nušlavė ištisus miestus, o beveik 8 000 žmonių žuvo arba dingo. Filipiniečiai, išgyvenę stichijos siautėjimą, nepasidavė nevilčiai, švęsdami Kalėdas sugriautose gyvenvietėse. Žmonės kepė paršelius, o bažnyčios buvo sausakimšos.

„Niekas negali mums sutrukdyti sutikti Kalėdas – nors praradome savo namus“, – 63 metų Ellen Miano sakė Taklobano mieste, kuriam teko pagrindinis audros smūgis.

JAV vyriausybė paskelbė sarkastišką pranešimą, kuriame nurodoma, jog į šalį buvo oficialiai leista atvykti Santa Klausui, atšaukus griežtą veterinarijos patikrą pasienyje jo vežimą traukiantiems elniams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min