Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 1d. 18:50

Kremliaus apklausa Kryme: 94 proc. gyventojų yra pasirengę „laikiniems sunkumams“

Krymas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Krymas
Maskva nepasirašys sutarties su Kijeve dėl elektros energijos tiekimo Krymui, jeigu Ukraina neatsisakys sąlygos dokumente įrašyti, kad aneksuotas Krymas – Ukrainos dalis. Tai pareiškė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas po pusiasalyje surengtos „gyventojų apklausos“, kurios rezultatus jau buvo galima nuspėti iš anksto.

Penktadienį paskelbti apklausos rezultatai, kur Krymo gyventojų klausta dviejų klausimų. Pirmas klausimas: „Pritariate ar prieštaraujate komercinės elektros energijos tiekimo sutarties su Ukraina sudarymui, jei joje bus nurodoma, kad Krymas ir Sevastopolis yra Ukrainos dalimi?“ Antrasis: „Ar esate pasirengę laikiniems sunkumams, susijusiems su nežymiais energijos tiekimo sutrikimais per artimiausius 3-4 mėnesius?“

Kaip ir neteisėto referendumo dėl Krymo atsiskyrimo nuo Ukrainos atveju, skelbiama, kad beveik visi gyventojai palaiko Kremliui palankią poziciją.

Anot apklausos rengėjų, 93,2 proc. gyventojų pasisako prieš sutarties su Ukrainos keliama sąlyga pasirašymą. Už – vos 6,18 proc., rašo „Interfax“.

Atsakydami į antrą klausimą esą 94 proc. dalyvavusiųjų pareiškė esantys pasirengę „laikiniems sunkumams“. Jiems nepritarė tik 5,4 proc.

Skelbiama, kad gruodžio 31 – sausio 1 dienomis vykdytoje apklausoje dalyvavo 3 tūkst. žmonių. Apklausos rezultatai perduoti V.Putinui.

„Užtikrintai galime manyti, kad prezidentas nuspręs nepasirašyti sutarties tokiomis sąlygomis“, – penktadienį sakė D.Peskovas, pridurdamas, kad jei Kijevas atsisakys savo reikalavimo – situacija pasikeis.

Dabartinė energijos tiekimo sutartis nustojo galioti gruodžio 31-ąją. Naujųjų metų išvakarėse buvo vėl sutrikęs elektros pusiasaliui tiekimas. Ukrainos policija tiria sprogimą, dėl kurio tai galėjo įvykti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 3 Rusija Ukraina Krymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min