Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kremliaus ideologas Aleksandras Duginas ragina Vladimirą Putiną užpulti Ukrainą

Aleksandras Duginas
americanfront.info nuotr. / Aleksandras Duginas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vladimiro Putino ideologas, ultranacionalistinių pažiūrų rusų filosofas Aleksandras Duginas TV kanalui BBC tvirtino, kad karas tarp Rusijos ir Ukrainos yra neišvengiamas ir ragino Rusijos lyderį įvesti karinius dalinius į rytinę Ukrainos dalį.

A.Duginas tvirtino, kad toks pajėgų įvedimas apsaugotų „moralinį Rusijos autoritetą“. Šis filosofas Rusijoje ir Vakaruose ypač išgarsėjo sukūręs Eurazijos ideologiją. Ankščiau jis buvo valstybinio Maskvos universiteto profesorius.

Filosofas tikino, kad jo ideologija niekada nekito, bet keitėsi jo pažiūros į žmones, esančius valdžioje. Svarbią vietą jo ideologijoje užima idėja apie Rusijos civilizacinį išskirtinumą ir misiją įveikti JAV dominavimą pasaulyje. A.Duginas teigia, kad Rusija gali pasiekti šį tikslą sudariusi aljansą su Iranu ir ES euroskeptiškomis partijomis.

Svarbią vietą jo ideologijoje užima idėja apie Rusijos civilizacinį išskirtinumą ir misiją įveikti JAV dominavimą pasaulyje.

A.Duginas laikomas vienu iš pagrindinių Krymo okupacijos iniciatorių. Jis ragino Maskvą okupuoti pusiasalį jau nuo 2008 m.

Dabar šis Kremliaus ideologas ragina įvesti Rusijos karines pajėgas į rytų Ukrainą, kurią jis pats, kaip ir V.Putinas, vadina Novorusija. Filosofas teroristų siautėjimą Donbase yra pavadinęs „rusų pavasariu“.

Vis dėlto, pokalbio su britų žurnalistais metu A.Duginas nerimavo, kad „rusų pavasaris“ po truputį virsta chaosu. 

„Liberalai yra nusiteikę prieš V.Putiną, bet patriotai jį palaiko, tačiau jį palaikys tik tol, kol jis vykdys patriotizmu paremtą politiką. Kol V.Putinas dvejoja, jis netenka paramos abiejose pusėse. Tai pavojingas žaidimas“, – kalbėjo A.Duginas.

Nors A.Dugino ideologija prieš Rusijos agresiją Ukrainoje daugeliui rusų atrodė per daug radikali, tačiau padėtis keičiasi.

Rusijai aneksavus Krymą, V.Putino reitingai pakilo iki rekordinių aukštumų – 86 proc. visuomenės paramos. Maskvos Levados tyrimų centras skelbia, kad net du trečdaliai rusų pritaria teroristų veiksmams rytų Ukrainoje ir mano, kad Maskva juos turi remti.

Filosofas teroristų siautėjimą Donbase yra pavadinęs „rusų pavasariu“.

A.Duginas kaltina liberalus dėl V.Putino dvejonių siųsti Rusijos karius į Ukrainą. "Liberalais" filosofas vadina Rusijos oligarchus, kuriems Vakarų šalių įvedinėjamos sankcijos Rusijai gali smogti itin skaudžiai.

Kremliaus ideologas teigia, kad Rusijos vyriausybėje vyksta kova tarp liberalių ir konservatyvių politinių jėgų.

Filosofas teigia, kad konservatyvioji V.Putino retorika patinka daugumai rusų, o liberalias jėgas sudaro Rusijos politinio elito atstovai, oligarchai ir premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min