Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kremliaus kritikai: dėl Rusijos noro keršyti Jungtinėms Valstijoms nukentės neįgalūs vaikai

Ligoninėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Neįgalus vaikas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos įstatymų leidėjai trečiadienį svarstys teisės aktą, draudžiantį JAV piliečiams įsivaikinti šioje šalyje, kuris laikomas atsaku į naujus Amerikos įstatymus žmogaus teisių srityje, nors dalis vyriausybės narių nepritaria tokia žingsniui, argumentuodami, jog daug našlaičių gali netekti bet kokios galimybės augti šeimoje.

Valstybės Dūma balsuos dėl šio įstatymo po lemiamo antrojo skaitymo, o daugelis analitikų šį žingsnį sieja su neseniai JAV priimtu įstatymu, numatančiu sankcijas Rusijos pareigūnais, galimai susijusiais su vieno teisininko mirtimi kalėjime.

Rusijos parlamento nariai skubiai parengė įstatymo projektą, draudžiantį JAV piliečiams įsivaikinti vaikus iš Rusijos, taip pat įpareigojantį uždaryti Rusijoje veikiančias JAV įvaikinimo agentūras – neslėpdami, jog tai yra atsakomasis žingsnis į Vašingtono politiką.

Eiliniai ir iškilūs Rusijos žmonės pasirašė atvirą laišką parlamentui, ragindami deputatus iš naujo svarstyti šį teisės aktą.

To teisės akto precedentu laikomas 2008 metais įvykęs vadinamasis Dimos Jakovlevo incidentas, kai vienas Rusijoje gimęs kūdikis mirė nuo perkaitimo, nes jį įsivaikinęs amerikietis paliko vaiką automobilyje karštą vasaros dieną.

Pasisakydama už naująjį įstatymą Olga Batalina, valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ deputatė, pareiškė: „Sakyčiau, nemoralu perkelti atsakomybę už Rusijos vaikus kitų šalių piliečiams.“

Tačiau šis Kremliaus politiką palaikančių įstatymų leidėjų žingsnis plačiai kritikuojamas visuomenėje ir lėmė neįprastus nesutarimus vyriausybėje.

Eiliniai ir iškilūs Rusijos žmonės pasirašė atvirą laišką parlamentui, ragindami deputatus iš naujo svarstyti šį teisės aktą.

„Jeigu šis įstatymas būtų priimtas, tai sukeltų pavojų tūkstančių Rusijos vaikų gyvybei ir sveikatai, nes jie negalės surasti šeimos, bus priversti gyventi labai sunkiomis sąlygomis ir negaus reikiamos medicinos priežiūros“, – sakoma tame laiške.

Ekspertai nurodo, kad neįgalūs vaikai Rusijoje dažnai tampa atstumtaisiais – jiems neužtikrinama tinkama priežiūra; jie pasmerkti vargingam gyvenimui valstybinėse globos institucijose.

Kaip rodo oficiali statistika, pernai užsieniečių šeimos įsivaikino 3 400 vaikų iš Rusijos, o beveik trečdalis (956) jų pateko į Jungtines Valstijas. 89 amerikiečių įsivaikinti vaikai buvo neįgalieji.

Kai kurie įtakingi ministrai taip pat priešinasi siūlomam įstatymui, sakydami, kad jį priėmus nukentės daugybė neįgaliųjų našlaičių, nes Rusijoje juos įsivaikinti vengiama.

Švietimo ministras Dmitrijus Livanovas pasmerkė principą „akis už akį“.

Kaip rodo oficiali statistika, pernai užsieniečių šeimos įsivaikino 3 400 vaikų iš Rusijos, o beveik trečdalis (956) jų pateko į Jungtines Valstijas. 89 amerikiečių įsivaikinti vaikai buvo neįgalieji.

„Nukentės mūsų vaikai, kurie negalėtų susirasti įtėvių Rusijoje“, – jis anksčiau šią savaitę rašė socialiniame tinkle „Twitter“.

„Reikia griežtai reaguoti į bet kokį žiaurų elgesys su rusais berniukais ir mergaitėmis, tačiau manau, kad iš principo uždrausti įvaikinimą yra klaidinga“, – sakoma užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pranešime.

Įtakingas buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas taip pat parašė „Twitter“: „Esu nusistatęs prieš “Dimos Jakovlevo įstatymą„ ... Vaikai niekaip su tuo nesusiję.“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, planuojantis ketvirtadienį surengti didelę spaudos konferenciją, iki šiol niekaip nekomentavo šios itin prieštaringos temos.

Tačiau jo atstovas sakė, kad Dūmos pozicija suprantama.

„Tokia griežta, emocinga Rusijos parlamento narių reakcija gana suprantama, – atstovas Dmitrijus Peskovas trečiadienį sakė Rusijos televizijai. – Būtent valstybė, visos vyriausybės institucijos yra atsakingos už vaikų apsaugą netgi nuo menkiausio pavojaus.“

„Savaime suprantama, kad vykdomosios valdžios linija santūresnė“, – pridūrė jis. Tačiau D.Peskovas pažymėjo, kad V.Putinas „supranta“ Dūmos poziciją, juolab kai Jungtinės Valstijos priėmė vadinamąjį Magnickio įstatymą.

Rusijos aktyvistai trečiadienį surengė piketą prie Valstybės Dūmos pastato, prieš prasidedant debatams. Kai kurie laikė plakatus su užrašais „Deputatai, jūs blogesni negu teroristai“ ir „Neatimkit ateities iš mūsų vaikų“.

Policija sulaikė apie 30 protestuotojų, vienas teisėsaugos atstovas sakė naujienų agentūrai AFP.

Praeitą savaitę JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė vadinamąjį Magnickio įstatymą, numatantį sankcijas Rusijos pareigūnams, siejamiems su teisininko Sergejaus Magnickio mirtimi kalėjime.

Sukčiavimu apkaltintas S.Magnickis buvo laikomas ikiteisminiame arešte ir mirė kalėjime, nes jam sergant nebuvo suteikta medicinos pagalba.

Prieš savo areštą teisininkas tvirtino išaiškinęs didelę mokesčių vengimo schemą, kurią esą dangstė VRM pareigūnai, ir davė prieš juos nukreiptus parodymus.

Rusijos parlamento svarstomame įstatyme taip pat numatoma uždrausti JAV finansuojamas nevyriausybines organizacijas. V.Putinas savo metiniame pranešime pareiškė, kad žmonės, gaunantys lėšų iš JAV negali būti politikais Rusijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min