Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 19d. 13:04

Kremliaus neapykanta JAV ambasadoriui J.Tefftui – ir įteiktoje dovanoje, ir „Vikipedijoje“

Karikatūra, įteikta Johnui Tefftui
ria.ru nuotrauka / Vitalijaus Podvickio karikatūra, įteikta Johnui Tefftui

Rusai, sutikdami naująjį JAV ambasadorių Maskvoje Johną Tefftą, pašykštėjo savo garsiojo svetingumo. Per pirmąjį J.Teffto priėmimą jam buvo įteikta karikatūra, kuri nedviprasmiškai parodė, kas ambasadoriaus laukia Rusijoje. Karikatūroje ambasadorius vaizduojamas kaip šnipas, neva keliantis chaosą buvusioje sovietinėje erdvėje ir siekiantis sužlugdyti Rusiją. Ne mažiau J.Tefftas pašiepiamas ir rusiškoje interneto enciklopedijos „Wikipedia“ versijoje.

J.Tefftui įteikta valstybinės naujienų agentūros „RIA Novosi“ karikatūristo Vitalijaus Podvickio piešta karikatūra, kurioje naujasis ambasadorius Maskvoje vaizduojamas su lagaminu, prikimštu dolerių ir šnipinėjimo įranga, rašo interneto svetainė ria.ru. Šią karikatūrą, kuri atskleidžia Rusijos požiūrį į naująjį JAV pasiuntinį, J.Tefftas gavo per pirmąjį savo surengtą priėmimą. Paprastai Rusijos valstybinė žiniasklaida nekreipia dėmesio į diplomatų priėmimus, bet dovana J.Tefftui sulaukė išskirtinio dėmesio – reportažų per televizijos naujienų laidas.

Pavaizduotame diplomato karjeros kelyje matomos Lietuva, Ukraina, Gruzija ir Rusija bei šiose šalyse nutikę įvykiai J.Tefftui būnant ambasadoriumi.

Karikatūristas taip pat nupiešė Kremliaus link žengiantį J.Tefftą, kuriam rusai rodo špygą.

Karikatūroje nupieštas Lietuvos tapimas NATO nare 2004 m., oranžinė revoliucija Ukrainoje 2004 – 2005 m., karas Gruzijoje 2008 m., taip pat Maidano įvykiai Ukrainoje 2013 m. Į NATO bloką stojanti Lietuva karikatūroje pavaizduota kaip fašistinė valstybė – vėliavoje matoma lietuviška trispalvė šalia nacių naudotos svastikos.

Karikatūristas taip pat nupiešė Kremliaus link žengiantį J.Tefftą, kuriam rusai rodo riebią špygą.

J.Tefftas, gavęs šią dovaną, neįsižeidė. „Kuomet mokiausi Džordžtauno universitete, rašiau darbą apie Honoro Daumier, kuris buvo didis prancūzų menininkas ir karikatūristas, politines karikatūras. Karikatūra man artima ir aš įvertinau tai, kaip jūs pavaizdavote mane“, – „RIA Novosti“ tegė J.Tefftas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Johnas Tefftas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Johnas Tefftas

Rusiškoji „Wikipedia“ taip pat ypatingai tendencingai pristato J.Tefftą. Joje teigiama, kad diplomatas buvo paskirtas į Lietuvą po to, kai 2000 m. parlamento rinkimus šalyje pralaimėjo tradiciniai Vašingtono sąjungininkai konservatoriai ir į valdžią atėjo socialdemokratai, kuriems vadovavo buvęs komunistų partijos lyderis Algirdas Brazauskas. Norėdamas užtikrinti euroatlantinę Lietuvos kryptį ir įstojimą į NATO, Vašingtonas esą ir paskyrė J.Tefftą naujuoju ambasadoriumi Vilniuje, teigiama rusiškosios „Wikipedia“ straipsnyje.

Tendencingumas pastebimas ir skyrelyje apie D.Teffto buvimo JAV ambasadoriumi Gruzijoje metus. Rusiškoji „Wikipedia“ versija pabrėžia, jog būtent tuomet Gruzijos pajėgos neva užpuolė Pietų Osetiją, o J.Teffto veikla labai patiko Michailui Saakašviliui, kuris teigė, kad kiekviena šalis, turinti tokį diplomatą, galėtų juo didžiuotis. Pabrėžiama, kad Gruzijos opozicija piktinosi šio ambasadoriaus veikla, nes jis neva pasinaudojo M.Saakašviliu, siekdamas prieš Rusiją nukreiptų tikslų.

Rusiškosios „Wikipedijos“ straipsnyje apie J.Tefftą paminėta ir tai, kad šis diplomatas turi tvirto derybininko reputaciją, nėra linkęs į kompromisus ir yra „spalvotųjų revoliucijų“ specialistas.

J.Teffto užduotis Ukrainoje esą buvo paruošti šalį stojimui į NATO, teigiama „Wikipedia“ rusiškoje paskyroje. Joje minimas ir sustiprėjęs Kijevo ir Vašingtono karinis bendradarbiavimas karinėje srityje, kuris ypač nepatiko Maskvai.

Be to, rusiškoje enciklopedijos versijoje pabrėžtos ir kitos J.Teffto „nuodėmės“ – raginimai Ukrainai kuo greičiau atsikratyti energetinės priklausomybės nuo Rusijos ir parama seksualinių mažumų eitynėms ir jų teisėms. Energetinį šantažą naudojančiai ir homofobiją skleidžiančiai Maskvai J.Teffto darbo metai Kijeve buvo tikras galvos skausmas.

Rusiškosios „Wikipedijos“ straipsnyje apie J.Tefftą paminėta ir tai, kad šis diplomatas turi tvirto derybininko reputaciją, nėra linkęs į kompromisus ir yra „spalvotųjų revoliucijų“ specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min