Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 6d. 21:32

Kremliaus paranoja: užsienio agentu tapo apklausų centras, paviešinęs „Vieningosios Rusijos“ populiarumo nuosmukį

Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

Rusijai ruošiantis rugsėjo 18-ąją vyksiantiems Valstybės Dūmos rinkimams, šalies teisingumo ministerija suskubo užsienio agentu paskelbti nepriklausomą „Levados“ sociologinių apklausų centrą. Šis centras buvo paskutinė sociologinių tyrimų įstaiga, pateikianti Kremliui nepalankius rezultatus.

„Jie nori varžyti apklausas, susijusias su rinkimais, ir tolesnes publikacijas apie valdančiosios partijos reitingo nuosmukį“, – darė išvadą nevyriausybinės rinkimų stebėjimo organizacijos „Golos“ vienas vadovų Grigorijus Melkoniancas.

Rinkimų skaidrumo ir demokratijos procesų stebėjimu užsiimanti „Golos“ pati buvo paskelbta užsienio agente praėjusiais metais. Tokiu skambiu pavadinimu teisingumo ministerijos apibrėžiamos organizacijos, gaunančios lėšų iš užsienio.

Didžiajai daugumai jų kitaip išsilaikyti nepavyktų, nes Kremlius atsisako remti bet kokias organizacijas, kurios teiktų Vladimiro Putino režimui nepalankią informaciją.

„Levados“ centro vadovas Levas Gudkovas pripažino, kad jei jiems nepavyks pateikti apeliacijos ir išvengti užsienio agento apibrėžimo, centras bus priverstas užsidaryti.

„Scanpix“/AP nuotr./Levas Gudkovas
„Scanpix“/AP nuotr./Levas Gudkovas

„Turint užsienio agento statusą, žinoma, būtų sunku atlikti sociologines ar rinkos analizes. Turint omenyje baimės lygį šioje šalyje, žmonės ir organizacijos tiesiog atsisakys su mumis bendradarbiauti“, – pastebėjo L.Gudkovas.

Be to, užsienio agento statusą turinčioms organizacijoms neleidžiama jokiomis formomis dalyvauti rinkimų ir jų kampanijos procese.

Rugpjūčio mėnesį „Levada“ paviešino apklausos rezultatus, kurie rodė „Vieningosios Rusijos“ populiarumo nuosmukį ir augantį gyventojų nepasitenkinimą.

Sausio mėnesį už „Vieningąją Rusiją“ planavo balsuoti 65 proc. apklausų dalyvių. Rugpjūtį tokių buvo jau tik 50 proc. Šis rezultatas rodo, kad Dūmos rinkimuose Kremliaus palaikomai partijai, kurios lyderis premjeras Dmitrijus Medvedevas, grėstų negauti daugumos.

Be to, sociologai skelbė, kad tik 40 proc. rusų apskritai ketina balsuoti Valstybės Dūmos rinkimuose.

Be to, sociologai skelbė, kad tik 40 proc. rusų apskritai ketina balsuoti Valstybės Dūmos rinkimuose.

Tuo pat metu atlikta Kremliui palankaus Viešosios nuomonės fondo apklausa skelbė, kad balsuoti ketina 70 proc. rinkėjo teisę turinčių rusų. Iš jų 75 proc. ketino palaikyti „Vieningosios Rusijos“ kandidatus.

„Levados“ apklausos labai retai patenka į Kremliaus valdomos žiniasklaidos erdvę, tačiau jos yra gerbiamos ekspertų Rusijoje ir už jos ribų, kaip bent iš dalies atspindinčios tikrąją rusų nuomonę.

Šių apklausų rezultatai padeda įrodyti ir Kremliaus manipuliaciją faktais. L.Gudkovo manymu, stebėdami vis labiau silpstančią ekonomiką valdžios atstovai nusprendė galutinai užgniaužti šią nepasitenkinimą atspindinčią organizaciją.

„Jie tai pabrėžia – viešosios erdvės ir nuomonės kontrolę“, – teigė L.Gudkovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min