Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Kremlius: Rusija neturi Baltarusijos prisijungimo planų

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, jog Rusija neturi Baltarusijos prisijungimo planų.
Dmitrijus Peskovas
Dmitrijus Peskovas / „Sputnik“ nuotr.

Atsakydamas į atitinkamą žurnalistų klausimą D.Peskovas pabrėžė: „Daug kalbėti apie tai nereikia – pakanka prisiminti 1999 metus, dokumentą, kurio pagrindu mes – Rusija ir Baltarusija – tapome sąjungine valstybe“.

Jo žodžiais, šiuo dokumentu „numatyti tam tikri etapai, žingsniai integravimosi kelyje“.

„Be abejo, apie bet kokį prisijungimą ir panašiai, kalbos nėra. Tai – veikiau abipusis judėjimas vienas link kito, o ne vienpusis judėjimas“, – sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai.

Šią savaitę Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka dukart lankėsi Kremliuje – gruodžio 25-ąją ir 29 dieną. Skelbta, jog pagrindinės jo derybų su V.Putinu temos buvo Sąjunginės valstybės sutarties įgyvendinimas bei taip vadinamas „mokesčių manevras“ Rusijos naftos sektoriuje, dėl kurio Baltarusija teigia kasmet patirsianti milijardinių nuostolių ir reikalauja juos kompensuoti.

Jokios oficialiosios informacijos apie šių derybų rezultatus nebuvo, o V.Putinas šeštadienį vakare pareiškė, jog A.Lukašenka išskubėjo į Minską, atsisakęs jo pasiūlymo sužaisti ledo ritulį Raudonojoje aikštėje išlietoje čiuožykloje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais